Velká postel s ohrádkou/šprušlemi

1665
25.8.11 23:09

velká postel s ohrádkou/šprušlemi

Ahoj všem,
náš 14měsíční syn nechce moc spát ve své postýlce.
Kolem 8. měsíce už uměl sám usínat v postýlce ve svém pokojíčku, ale kolem 10. měsíce začal vstávat a od té doby sám neusne - když ho dáme do postýlky, okamžitě si stoupne a brečí. Zkoušela jsem ho nechat vybrečet, ale nemám nervy na to nechat ho brečet dýl než cca 20 minut (a upřímně se mi ani nechce), takže ho uspáváme částečně v náručí a pak si s ním lehnu já nebo manžel do naší postele. Když usne, přendám ho do jeho postýlky, kterou máme zpět u sebe v ložnici (a manžel se odstěhoval do jiného pokoje). Budí se většinou 1× za noc na mléko a párkrát „jen tak“ - opět je potřeba ho uspat, ale to už si ho nechávám u sebe v posteli, protože se pak míň vrtí a aspoň trochu se vyspím i já. U sebe v postýlce hrozně cestuje, dělá „stojky“, pak narazí na šprušle (přestože má manitel podél půlky postýlky), pak se vzbudí a stoupne si a tak pořád dokola.
Chtěla bych ho přesunout do jeho pokojíčku, protože mám pocit, že jak mě cítí, ruší ho to. Ale ráda bych ho dala do většího prostoru než do malé postýlky, co má teď (120×60).
Nevíte o nějaké velké posteli s ohrádkou/šprušlemi - něco podobného, jako je malá postýlka, ale ve velkém provedení? Obyčejná zábrana na postel nestačí, když si stoupne, mohl by přepadnout.
Už mě napadlo i dát matraci na zem, ale to by zas cestoval po pokojíčku.
Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste to řešili?
Předem díky za Vaše rady a tipy

PS: Přes den v postýlce nespí vůbec - většinou ho uspím v kočárku a pak postavím do chodby a to spí 1-2 hodiny. Je to jediné jeho denní spaní. Když mi náhodou usíná doma a položím ho do postýlky, za půl hodiny je vzhůru a už neusne - a to mu na celý den fakt nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7201
25.8.11 23:17

spát v ohrádce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7201
25.8.11 23:18

nebo stolař udělá na zakázku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
25.8.11 23:22
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
25.8.11 23:25

Díky. To už mě taky napadlo, 6hrannou ohrádku dokonce máme doma, ale má tvrdé dno a matraci jsem do ní neviděla. Asi nikdo nepočítá s tím, že by v ní dítě spalo několik hodin. A když se tam Maxík natáhne při hraní, tak je taky skoro přes celou ohrádku :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10052
25.8.11 23:27

ted jsme to řešily s jedno uživatelkou, a ta to vyřešila cestovní postýlkou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
26.8.11 07:45

Postýlky jsou i 140×70cm a v této velikosti se tuším dělá jedna, která lze později přemontovat, šprušle odendat a dítě má model klasické dospělácké postele, pouze v provedení 140×70cm a nizoučko u země. Odkaz nemám teď čas hledat, veru už hejká :-) Ale plánuju jí pořídit, neb budu mít mezi dětma cca 1,5roku, takže starší poputuje do té větší a mladší do klasiky 120×60cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25484
26.8.11 07:57

no já teda nevim, co máte za postýlku - ale když klasickou postýlku se špriclama dáš uplně dolů (měly by tam být tři polohy), tak by to mělo stačit a určitě nevypadne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
16.9.11 21:42
zuzka.mamka píše:
ted jsme to řešily s jedno uživatelkou, a ta to vyřešila cestovní postýlkou

Díky, ale to pořád neřeší problém malosti postýlky:o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
16.9.11 21:44
zuzouš píše:
Postýlky jsou i 140×70cm a v této velikosti se tuším dělá jedna, která lze později přemontovat, šprušle odendat a dítě má model klasické dospělácké postele, pouze v provedení 140×70cm a nizoučko u země. Odkaz nemám teď čas hledat, veru už hejká :-) Ale plánuju jí pořídit, neb budu mít mezi dětma cca 1,5roku, takže starší poputuje do té větší a mladší do klasiky 120×60cm.

Díky, pro nás pořád malá. Maxík je velký cestovatel. Hravě se přesune během chvilky přes obě naše manželské matrace a ještě kus podlahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1665
16.9.11 21:47

Holky díky za rady. Nakonec to velmi pravděpodobně vyřešíme tak, že Maxíkovi koupíme velkou matraci, necháme mu ji v pokojíčku na zemi a kolem toho necháme udělat šprušlovou ohrádku, která bude skládací a půjde vždy večer nacvaknout do zdi, aby držela kolem matrace, aby prcek necestoval po celém pokoji, a přes den ji sundáme a případně použijeme jinde. Jen teď přemýšlím, jestli mu pod matraci máme koupit polohovací rošt… :nevim:
A až bude větší, pod matraci koupíme rám postele a bude :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18170
22.11.14 11:41

Obnovuji. Sháním velkou postel s ohrádkou, která se dá pak odmontovat a dítě má klasickou postel dospěláckých rozměrů. Ohrádka musí být „špryclová“, po celém obvodu postele a cca 50 cm vysoká, aby to nepřelezlo akční batole.
Viděla jsem něco takového asi před rokem v nějakém mimi/mami časopise, ale nemůžu si zaboha vzpomenout na výrobce. Na netu jsem nic podobného nenašla. :zed:
Poradí někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama