Ventolin a stoptusin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:10
Ventolin a stoptusin

Mám dvě otázky
1. - Doktorka předepsala malému ventolin.. nepřijde mi, že by mu pomáhal… Prý to má na průduškách.. kašel mi přijde horší.. můžu mu misto toho davat stoptusin?

2. Dcera také kašle… Pokud zakaslal i sem tam pláče… Mám ji dávat mucosolvan… Ale asi budu dávat také stoptusin… Jeslti tomchapu dobře.. stoptusin je na oba druhy kašle, že?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Míša213
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 10.04.18 22:17

Ventolin bych urcite nevysazovala. Ten roztahuje prudusky a lip si odkasle. Mozna proto vic kasle, ze se mu ty hleny uvolnuji. Stoptusin se dat muze ale ne na noc aby je to nedrazdilo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:22

@Míša213 a za jak dlouho bych měla vidět výsledky.?

Míša213
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 10.04.18 22:29

Pri hodne zahlenenych pruduskach treba i dva dny i vic. To je individualni. Strikate spravne? Mate asi nakou masku k tomu ne? Nebo ten nastavec. Jinak pri spravne aplikaci by mela byt uleva hned, treba ze si hned neco odkasle ale muze zacit znova za chvili krchlat. Jsem astmatik takze to moc dobre znam. Trva to vzdycky dyl nez se plicim ulevi. Vykaslava neco? Jinak urcite k tomu neco na rozredeni hlenu aby to slo ven snaz.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 19 inzerátů 10.04.18 22:30

Ventolin je úlevový lék - roztahuje průdušky, aby se lépe dýchalo, zabraňuje dušnosti a zhoršení saturace (prokysličení organismu) u dítěte. Rozhodně netlumí kašel! Dá se tedy kombinovat s přípravky proti kašli, ale nevysazovat. Pokud lékařka Ventolin napsala, tak k tomu byl důvod. Vysazení může způsobit dušnost a sknočíte na JIPu.

K tomu Stoptussinu - jsem celkem skeptická k takovým těm multi fulty lékům. Na vlhký kašel raději ten Mucosolvan (či nějakou alternativu), na suchý dráždivý třeba Tussin apod.

K výsledkům - kašel u dětí trvá dlouho. U nás i týdny. :zed: :zed:

czaky
Závislačka 2548 příspěvků 2 inzeráty 10.04.18 22:31

Souhlasim ze ventolin nevysazovat, mam odzkousene na sobe - s pruduskama rozsirenyma ventolinem zni kasel hur ale fakt se lip i odkaslava i dycha. Nevidim duvod (laicky) proc by se nedal kombinovat se stoptusinem, zkus rano zavolat do jakykoli lekarny, poradi ti jestli memaji navzajem kontraindikace. Jinak me prave vzdycky rikala rano a v poledne acc na odkaslani a na noc stoptusin na zklidneni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:31

@Míša213 nic doktorka řekla jen ventolin já jí zítra zavolam

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 19 inzerátů 10.04.18 22:31

@Míša213 Tuším, že zakladatelka píše o Ventolinu sirupu… Takže spíše polykají než foukají. ;-)

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 19 inzerátů 10.04.18 22:33

@czaky Kombinovat se dá úplně v pohodě - máme Ventolin stabilně doma (foukátko), k tomu vždycky přidáváme něco na kašel - podle typu. Posvěceno dětskou doktorkou. Syn trpí na bronchitidy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:34

@Leli83 ano máme sirup… Ale malá mi teď také začala hrozně kašlat.. večer moc nekasle. a dnes to je hrůza…

czaky
Závislačka 2548 příspěvků 2 inzeráty 10.04.18 22:36

Btw klidne i znova zajit k dr. Naposled mel malej na kasel postupne tri ruzny sirupy - postupne jak se mu kasel menil… byla jsem u dr tak jednou za tri dny, uz jsem si prisla fakt jak cvok :jazyk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.04.18 22:40

@czaky no já asi taky Zajdu… Mám už toho dost… :cert:

Míša213
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 10.04.18 22:41

@Leli83 aha tak to nevim jak zabira ten sirup. Mam zkusenosti jen se sprejem. Nebyl by ten sprej lepsi jak sirup treba? Ze by se deti tolik netrapili? :nevim:
Jinak na ty caste bronchitidy mi hodne pomohl Luivac. Je to na imunitu a tudle zimu teda jen kasel asi tyden a uplne krasne sem se ho zbavila a to jsem vzdycky ve spitale na kapackach. Tak se na nej optejte ;) dava se i detem ;) Treba by Vam taky pomohl.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 19 inzerátů 10.04.18 22:51

@Míša213 Ze startu se dává Ventolin v sirupu, protože foukací techniku je nutné nacvičit. Bohužel většinou v nemocnici při hospitalizaci. My dostali sprej až při druhé bronchitidě, kdy už jsme uměli po první hospitalizaci foukat.

Jinak na léky na imunitu jsem rezignovala, my za poslední rok vyzkoušeli dost, naposledy předražený Imunoglukan, děcka to brala několik měsíců a prd. U nás je problém, že starší dcera dotáhne ze školky virózu, má 3 dny slabou rýmu, pak o. k., a syn padne se zánětem průdušek. Bohužel po 3 rychle za sebou jdoucích hospitalizacích (během 4 měsíců, už jsem si pomalu do nemocnice psala přechodný pobyt, vždycky JIP a kapačky) jsme vyfasovali kortikoidy ve spreji (Budiair). Bála jsem se toho, ale teď jsem šťastná, od listopadu jsme všechny virózy ustáli max. na tom Ventolinu. Navíc máme velkou šanci, že má Budiair jen přechodně, alergie ani astma neprokázali ani jednou, takže - prý z toho vyroste.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 19 inzerátů 10.04.18 22:53

Jinak pro zakladatelku - někdy se stane, že volně prodejné léky na kašel prostě nezaberou a doktorka musí napsat něco silnějšího. Malý byl v lednu tak zahleněný, že nám napsala Erdomed. Takže určitě zítra zkonzultuj, jestli je vše v pohodě, nebo to chce změnit/přidat léky. Držím pěsti!

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >