Ventoline/Salbutamol

193
15.9.06 20:17

Ventoline/Salbutamol

Ahoj
jsem ted ve 14 tt a casto me boliva bricho (skoro jako u MS), doktor mi rekl, ze to jsou stahy delohy. Pripada mi, ze na to je jeste moooc brzo.
Pristi tyden me ceka dost dlouha cesta letadlem a tak mi doktor predepsal Ventoline 2 mg, pry to na tu stahy pomaha. Nevim, vcera jsem si vzala jeden prasek a srdce mi z toho busilo jak blazen, no nebylo to dvakrat prijemne.
Mate s tim nektera zkusenosti, myslim s temi stahy a taky s temi leky?
Diky moc
Alia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
15.9.06 20:24

Ty stahy bude tvrdnutí, na to měl dát spíš magnezium.
Co se toho bušení po Ventolinu týče, tak se může jednat buď o to, že to je moc vysoká dávka pro tvůj organismus, nebo můžeš být přecitlivělá na nějakou složku. Teda aspoň mě se toto stává, když mám vysoké dávky některých léků na alergie. U některých léků je to prakticky žádoucí účinek, protože tlumí.
Kontaktovala bych dr a informovala ho.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
15.9.06 20:26

Ahoj,

nevím přesně,co jsem brala já. Bylo to ale až měsíc před porodem.
Taky mě hodně bušilo srdce a třásly se mi ruce. Pan doktor mi poradil, ať beru jen půlku prášku, a pak už to bylo dobrý.
Ale raději zkus zavolat dr a zeptat se.

Jarka, Mareček (skoro 3roky) a Matyášek (9m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
15.9.06 21:12

Holky diky moc za radu. Ja si myslim, ze ten Ventoline je asi nanic, protoze to mam brat dvakrat denne a vcera jsem vzala tabletu ve tri odpoledne a v sedm vecer bricho zas bolelo. :(
Rikam si, jestli to treba neni od mocaku (beru ted taky antibiotika).
To magnezium mi pripada jako dobry napad, byla jsem se ted na to optat v lekarne, ale nic nemaji jenom multivitaminy a ty uz beru.
Za tyden, uz snad budu v Cesku tak tam snad neco mit budou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
15.9.06 21:29

Ahojky,

skutečně Ti dal doktor Ventolin?? To je na astma, ani na internetu jsem nenašla, že by se to používalo proti stahům dělohy.
Mě také tvrdlo bříško, při obouch těhotenstvích od pohybů, při druhým těhu jsem také dostala magnézko, ale tvrdlo mi dál :? .

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
15.9.06 21:33

Jo Ventoline, ja to taky hledala na internetu a nasla to co ty. Taky jeste, ze intravenozne nebo v tabletach se nekdy dava na ty stahy, ale moc me to nepresvedcilo.
Taky bych radeji jenom to magnezium, ale tady nemuzu sehnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
15.9.06 21:35

Smokie, a tvrdlo Ti to bricho uz takhle brzo? Me pripada, ze od pohybu to jeste nemuze byt, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
15.9.06 21:39

Mě tvrdlo asi od 18. týdne, ale teď jsem byla u kamarádky, která je teď asi v 19. týdnu a říkala mi, že jí bříško tvrdne taky asi od 14. týdne.
Už si to přesně nepamatuju, ale pokud je to do určitého počtu za den, tak je to v pořádku (tuším 5-10 stahů za den, ale fakt si to už nepamatuju :) ), zkus pohledat na netu, ale mě určitě tvrdlo i častěji a všechno bylo v pořádku :wink: .

Přeju tak pohodové těhu, jako jsem měla já :wink: .
Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
15.9.06 21:44

Ahojky,

já nevím, jestli jde o stejný lék, ale já jsem brala Ventolin na astma (inhalačně), ale v těhotenství mi ho moje alergoložka zakázala a místo něj jsem dostala jiný lék (Bricanyl). Jestli se dá použít na tvrdnutí břicha, to nevím. Přijde mi to trochu divné, že na astma by se v těhotenství používat neměl a na tvrdnutí ano. I když jak říkám, možná jsou to dva různé léky.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
15.9.06 21:48

Salbutamolum je účinná látka Ventolinu :wink: , určitě to je jeden a ten samý lék, já bych ho asi nebrala a pokud to bříško netvrdne opravdu často a bolestivě, tak bych řekla, že to je v „pořádku“.

Smokie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
15.9.06 21:50

Ulrika - nevím, je to jakési divné, já měla v těhotenství napsaný Bricanyl, ale k porodu mi napsali Ventolin 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9238
15.9.06 22:05

Na tvrdnutí bříška spíše to magnézium.
Já jsem brala Ventolin inhalačně na astma.Tenkrát ještě jako disky celé těhu.Radil mi ho omezovat.Ale bohužel jsem byla na těch nejvyšších dávkách.Nezabíral mi.
Teď jsem, brala Symbicort a byl v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
16.9.06 06:54

Holky diky moc.
Ja se na to nejspis vyprdnu a ten Ventoline brat nebudu. Co ma byt bude, necham to konovi. Taky mi pripada divne, ze na astma radi v tehotenstvi omezovat a me ho ted predepise. :?
Rikam si, jestli ty bolesti nejsou spis od mocoveho mechyre, nebo tak neco.
V tech letadlech se to budu snazit vydrzet a pak hned hupsnu k doktorovi v Cesku a uvidime.
Drzte palce.
Preju pekny vikend.
Alia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.9.06 07:43

je škoda, že js iv cizině. Bez dr by se dala zvládnout minerálka Magnezie, někdy stačí jen ta. Ale v cizině to asi neseženeš - leda najít nějakého jiného dr, co by to napsal.
Ventolin mi v těhu dr napsala taky, ale použít jen vp řípadě akutní potřeby, jinak ne.
Na stahy jsem nakonec měla Protazin, ten mě taky porazil, ale tam ten klid a spaní nebylo na škodu a byl tím účinkem fakt spánek a ne bušení.
Zrovinka mi na alergu napsala dr 2×2vdechy toho Symbicortu a potom mi hned v ordinaci začalo být nevolno, tak mi to taky snížila.
Jinak stahy jsem měla asi od 17týdne a když jsem šla na rizikové na příjem ve 25tt, tak se mě ptali, jestli to spíš není pohybama, že je dráždivá děloha a může ji to vyprovokovat, takže to možné je.
Doporučuju být v klidu, odpočívat a zkusit se poptat po tom magnézku jinde. No a pokud by ty stahy bolely dál, nebo byly moc časté, tak se mi cesta letadlem nejeví jako nejlepší nápad. Nevim, jestli ti dr řekl ještě něco dalšího jako případné otevírání apod.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1405
16.9.06 09:54

Ahojky,

ja osobne jsem vyrazne proti uzivani jakychkoliv leku, ktere nejsou OPODSTATNENE…at uz v tehu nebo ne.
V praxi se predepisuji ruzna leciva, ktera nejsou primarne na zklidneni delohy (dokonce i psychofarmaka), avsak v jinych davkach!

Me zarazi jedna vec…mas potize, jdes k lekari, ten Ti predepise leky…doma se podivas na net, konzultujes s LAIKY na diskuzich a rozhodnes se, ze teda ten lek brat nebudes 8O
Pokud mas s lekem nejaky problem (jak popisujes), je potreba radit se o tom s tim lekarem, ktery Ti ho predepsal. Nikdo jiny nezna Tvou diagnozu a pokud mas i nalez na deloznim cipku, tak bych sekala dobrotu a zobala, co mam predepsano!

Obzvlaste pokud planujes cestu. Nechci malovat certa na zed, ale mela by ses zamyslet nad prioritami…hlavne tedy nad tim, jestli duverujes lekari. Nebo si myslis, ze Ti tady nekdo ZODPOVEDNE poradi :?:

Magnezko je sice fajn, ale taky bych ho nebrala jen tak, protoze mi nekdo rekne, ze mu pomohlo…ja beru horcikove tablety v mega davce a brisko mi stejne tvrdne…ale moje lekarka o tom vi a hlida si me. Az bude nejaky problem, bude pozde dovolavat se pomoci „ale vzdyt holky mi rikaly to nebo ono“ :!

Vazne Te nechci nijak desit…spis primet k tomu, aby ses zamyslela a k tomu lekari si dosla jeste jednou, urcite to nebude ztrata casu.

Mej se pekne a drzim palce, aby bylo vse OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama