Věříte na předtuchy?

13496
30.3.10 09:41

Věříte na "předtuchy"?

Zajimalo by me zda necemu takovemu verite..
Mam ted jet v lete na tri tydny do Nemecka i s malou a vse je tam moc hezke akorat jedna vec mi tam trochu vadi a to je zahradni jezirko ktere hned u jedne z teras domu.Je tam sice sice 60cm vysoka zidka ale…
No a to ale je ze od te doby se mi kazdou noc zda sen o tom jak dcerku hledam a najdu ji prave v tom jezirku..
Tak ted nevim jestli se mi nejaky ten skryty hlasek snazi namluvit abych tam nejezdila a nebo zda jsem si to jen vsugerovala ja.
Verite necemu takovemu?Jako ze treba kdyz tam pojedu tak se neco takoveho muze stat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
30.3.10 09:44

Věřím na podvědomé filtrování informací a vzhledem k tomu, že se nedávno v zahradním jezírku utopilo dítě, tak jsi to zřejmě nějak zaregistrovala a mozek to zpracovává takto.
snaží se ti jen říct, aby sis dávala pozor, rozhodně si nemyslím, že bys měla nějakou věšteckou předtuchu, že se ti malá utopí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
30.3.10 09:46

Osobně nevěřím, ale když mi zemřel děda (byla jsem těhotná s Davidem), tak jsem naprosto přesně věděla, že se doma něco stalo, celý víkend jsem se snažila dovolat mamce a měla jsem hrozný strach, že je mrtvá, takže možná taky předtucha, jen zamířená na špatného člověka.
Přesto nevěřím, nejsem moc schopna věřit takovýmhle věcem, raději o tom nepřemýšlím.

(Ptala jsem se na ten potah do kočárku, prý by nemělo vadit přežehlit na nejnižší stupeň přes silnější mokrý hadřík, když to přežilo bez sražení pračku a je to jen zmuchlané.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.10 09:53

Ahojky, tak já tomu věřím, ale u mě to funguje tím stylem, že když se mi zdá špatný sen a nikomu o něm neřeknu, tak se splní. Když o něm mluvím, tak ne. Je to divný, ale teď, když se mi zdá něco takového, tak to hned někomu vyklopím.
Jinak si namlouvám, co se může stát a od té doby, co se narodila malá - 10 měsíců se toho nemůžu zbavit, vždy když máme někam jet, tak si představuju, co se může stát a celou cestu jsem jak na trní, nevím, jestli to někdy přejde. Je to hrozné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
30.3.10 09:57

Cicinko tak to jsem vubec nezaregistrovala ze se nekde utopilo dite a urcite jsem tim nechtela rict ze bych mela nejake vestecke sklony :-D To vubec ne..Jen mam z toho takovy divny pocit..

Sheele tvuj pocit znam,kdyz mi umrela babicka tak jsem byla tehule a zrovna si odpo zdrimla a o babicce se mi zdalo a byla jsem v jejim meste a rikala si ze se za ni stavim ale pak jsem si rekla ze uz nemam kam se stavit a ona v tu dobu umrela.
OT-ten potah jsem vyzehlila pres hadru a pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
30.3.10 10:03

Jo tak z jezírka bych měla strach i bez předtuchy,prostě musíš dítě víc hlídat . :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17068
30.3.10 10:05

mě se zase stalo že když jsem rodila tak jsme to nikomu nepsali. Mamka ale byla prý ten den strašně nervozní až spunktovala tchýni jestli něco neví. nevěděla, ale zavolala do porodnice asi dvě minuty po tom co se malá narodila. Mamka tvrdí že jsme propojené. :mrgreen: Je to trošku jiné, ale něco na tom asi je. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
30.3.10 10:09
pavlak5 píše:
Jo tak z jezírka bych měla strach i bez předtuchy,prostě musíš dítě víc hlídat . :think:

Tak. Nemusí být ani jezírko, může být něco jiného. Abys třeba nakonec nehlídala jezírko a dítko neprolezlo dírou v plotě.
Na konkrétně svoje předtuchy nevěřím :) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
30.3.10 10:14

No ono právě jsi to ani nemusela číst, stačí, aby se o tom bavil někdo ve frontě v obchodě, nebo v autobuse, vědomě to ani nezaregistruješ, ale podvědomě to mozek zaregistruje, zpracuje a výsledek se snaží protlačit do popředí, právě proto, že jsi to vědomě nikde nečetla ani neviděla ve zprávách.
A kdybys nevěděla, že máte jet někam, kde je jezírko, tak by to mozek nechal plavat, takto se to ve spojení s tou podvědomě přijatou zprávou stalo velkou prioritou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
30.3.10 10:23

Taky se mi zdalo o babicce tu noc co zemrela. Shodou okolnosti jsem ten tyden otehotnela, byli jsme v Italii, babicka doma u nasich. Zdalo se mi, jak ji krisim a pak nosim jako miminko v naruci. :nevim:
Ale jinak nejake vestecke sny nemam.
Na tu dovolenou bych jela, malou bych hlidala jako vzdy a na „spatne sny“ bych nedala. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
30.3.10 10:25

Tak ja budu za toho exota :lol: co na takove veci veri a lecos vidi a vi :lol: …

Taminko,docela by me zajimalo,kolikrat se ti to uz zdalo,jestli je to opravdu kazdou noc-a stejny sen a taky v kolik hodin?(blbe otazky,ze?)Ono to totiz urcite varovani byt muze-ale nemusi to nutne znamenat,ze tam nemas jezdit,jinak tam mala spadne..muze to byt jen informace,a vubec se nemusi tykat ani tvoji holcicky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15373
30.3.10 10:32

Takhle se mi zdálo, že jsme na pohřbu a někdo leží v rakvi, ale obličej byl strašně rozmazaný - zemřel děda. Pak se mi zdálo, že zatloukám malý kříž do země - kocoura srazilo auto. Řekla bych, že blbé náhody, protože kolem mě už zemřelo mnohem více lidí a zvířátek, ale sny se neopakovali.
Lukáš se narodil v 13:03 a mezi 13:00 a 13:08 mi přišli sms od tří kamarádek, se kterými se vídáme max. 3× do roka, ale strašně dobře si vždycky pokecáme. Že by taky náhoda? Kolikrát mi nepřijde zpráva jak je týden dlouhý :nevim: Řekla bych, že se ti o jezírku a tvojí holčičce zdá proto, že v tom vidíš reálné nebezpečí a mozek tuto informaci po nocích zpracovává. Rozhodně je to lepší, než kdyby jsi jezírko ignorovala, i když věřím, že z toho máš děsný strach.
Co mám Lukyho, tak se mi pořád zdají sny, že zakopnu a upustím ho, že děláme kravinky, já ho vyhazuji do vduchu a nechytím…prostě zlé sny na běžné věci :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3802
30.3.10 10:32

Taminko, tak ja na to verim. Me se par snu vyplnilo. Nejsilneji na me zapusobil ten o mem nynejsim partnerovi.
Jedna moje kamaradka zacala chodit na konci ctvrtaku s klukem, ktery se ji libil uz dlouho predtim. Me se ten clovek nikdy nelibil, prosel okolo me absolutne bez povsimnuti, nicim me nezaujal a uz vubec me nenapadlo, ze bych s nim mela mit neco ja.
Takze me dost prekvapilo, kdyz se mi po prazdinach zdal sen, ze jsem potkala tu kamaradku, ktera mi rekla, ze se s nim rozesla a ja pak zacla s nim chodit. No, a za rok se presne tohle stalo a s Petrem jsme spolu uz 11let a i kdyz si obcas na nej zanadavam, jsem strasne rada, ze ho mam a tezko bych hledala hodnejsiho.
Spousta snu je mix udalosti co se stali, co jsme slyseli, videli a co bychom si treba prali. V tomto pripade to tak ale nebylo a ja to beru jako vizi budoucnosti. Pochopila bych to, kdyby se mi predtim Petr treba libil, ze bych po nem touzila, tak to ale nebylo.
Takze asi tak, ja verim, ze nam budoucnost muze dat o sobe znameni. Jen ale rozpoznat, kdy to ma vyznam a kdy nas sny strasi zbytecne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28796
30.3.10 10:39

Taky se mi v životě zdálo pár zvláštních snů,které se splnily.Ale ne do důsledku a vše jsem to pochopila až časem.Netýkalo se to ani tak dětí,ale mojí babičky,když byla nemocná,nakonec zemřela.

O dětech se mi taky zdály špatné sny,ale naštěstí se žádný nesplnil.Používám podobnou „obranu“,jak psala Karolínka,někomu to vyklopím,s někým to proberu,potom už to chápu jinak.

Já si to vysvětluju tak.Denně jsme se špatnými zprávami v kontaktu.Na Tv se sice moc nedívám,ale chodím na internet,první stránka seznamu jsou zprávy,tady a na podobných stránkách někdy čtu taky spoustu smutných příběhů.I když se je snažím nevyhledávat,narazím na ně.Pak se mi zdá o všem,co by se mohlo stát.

Tami,nemyslím si,že by se Ti malá měla utopit.Spíš varovat,aby sis ji hlídala.Protože reálné nebezpečí tam je.U jezírka je vždy.To jezírko je uzavřené zídkou jak nedobytná pevnost?Nebo je tam plot a může se k němu malá dostat?

Nebo Ty sny mohou vyjadřovat Tvoji nejistotu.Sama si nejsi jistá,jestli jet s dítětem k jezírku,bojíš se,že ji neuhlídáš.

Já sama,asi bych nejela,kdyby jezírko nebylo nedobytně uzavřené.Sice si nedokážu představit,jak to tam vypadá,ale znám 2 rodiny,kterým se z nepozornosti utopilo dítě.Na druhou stranu,stát se může cokoliv,kdekoliv..
Kdyby se ale nedej bože,nikomu to nepřeju,něco stalo,moc by sis to vyčítala,žes neposlechla tu „předtuchu“.

Podle mě to musíš v sobě zpracovat a nabýt jistotu,že je jezírko nedobytné,nebo jet jinam..

Jinak,já jsem úzkostlivější typ,např.nerada jezdím s dětmi dopravními prostředky vůbec,největší paniku mám z jízdy autem.Když máme někam jet,jsem jak na trní a taky na to často myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
30.3.10 10:42

Já jsem pár spolužákům na výšce předpověděl, že se s nima jejich holka do měsíce rozejde - a vždycky se to splnilo - ale řekl jsem to hlavně proto, že jsem viděl tu jejich sebejistotu a že o vztah s „polovičkou“ málo pečovali…

Moje sestra se přivdala do rodiny, kde už po tři generace neměli u slípek kohouta. Prý kohout do baráku, smrt mezi dveřma. Ségra to brala jako pověru, ale jen do momentu, kdy jedna ze slípek na dvoře začala kokrhat. Tři týdny předtím odvezla prababičku rychlá do nemocnice. No a ten den dopoledne prababička umírala…

Ta samá prababička se strašně předtím těšila na oslavu svých osmdesátin. Měla jenom strach, jestli se jí dožije. A její dcera - mojí sestry tchyně - jí řekla: Neboj mami, i to pravnoučátko uvidíš. No a prababička zemřela čtyři měsíce po svých osmdesátinách, měsíc po tom, co se narodila malá…

A pak se v tom vyznejte… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama