Vesnické děti

2438
6.4.16 23:30

Vesnicke deti

Holky, uz dlouho mi lezi v hlave jedna otázka, tak vas poprosim o názory.
Bydlime v male vesnicce, opravdu malinke. jsou tu vicemene stari lide, deti skoro zadne, par starsich skolaku. my mame 2,5 leteho a půlročního. vyrustaji tu tak trochu v izolaci, nemame tu ani hriste, nepotkavaji se s jinými dětmi, jsou téměř porad jen se mnou. chodíme na prochazky, do lesa, se psem… to je podle me fajn, ale rekla bych ze chybi ten kontakt s jinými dětmi. mc není ani v nejblizsim meste, je tam jakasi mala hernicka fungujici jen přes zimu 2hod tydne :roll: zadne plavani ci cviceni. když to jde, jedeme do prahy, tam mam kamarádky s dětmi, jdeme na hriste, do herny…ale není to moc často. pokud nekde s dětmi jsme, syn si jich moc nevsima, hraje si spise sam jak je zvykly, ale nevim nakolik v tomhle veku uz si deti hraji nejak kolektivne :nevim: kluci mají mezi sebou rozdil 2 roky prave proto, aby si mohli hrat alespoň spolu, vic nezmůžeme. myslite, ze je to muze nejak negativne ovlivnit? do skolky syn tenhle rok nepujde, tri mu budou az v listopadu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6.4.16 23:47

Jen ke konci příspěvku…náš syn je taky listopadovej a do školky půjde.
Jinak těžko říct. Do kolektivu se děti dostanou ve školce a pak to bude v pohodě. Myslím, že procházky po lese s mámou je negativně nepoznamenaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
7.4.16 00:03

@Izzz my to s manželem ještě nemeli uplne rozhodnute jestli chceme, aby sel když stejne budu doma. ale ve skolce to rozlouskli, tri mu ještě nebudou, mivaji plno, místo pravdepodobne nebude. jinou skolku nechceme, zas to nebudu lamat pres koleno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.16 00:42

Obě moje děti (věkový rozdíl 3 roky) byly jen se mnou nebo mezi dalšími dospělými až do doby nástupu do školky ve 4 letech. Žádné herny nebyly, k tomu slabé ročníky. Občas jsem je vzala na hřiště do Prahy, jinak „jen“ les, pole, louky, zahrada spousta tvoření doma. Času jsem jim mohla věnovat spoustu, vymýšlela jsem pro ně i bojovky, četly, stavěly… a často jsme cestovali za babičkami do města - opět jen do společnosti dospělých, aby si zvykly na úplně jiné prostředí. Postupně ve školce a ve škole neměly v kolektivu žádný problém. Projevovaly se podle svých povah (starší uzavřenější, mladší - kámoška s každým), stejně jako doma a zůstalo jim to. Jediné, v čem se mi zdály jiné, byla schopnost soustředit se. Pokud je něco zaujalo, nevnímaly okolí. Obě to považují za výhodu. Z mého pohledu, když má dítě šanci vyzrát do školkového věku v klidném domácího prostředí a má sourozence se kterým si rozumí, je to skvělé. Procházky v přírodě jim přinesou kromě posíleného zdraví i zážitky, na které později nebude už třeba tolik času. A jestli tě to s nimi takhle baví, pak máte vyhráno všichni,. Užijte si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
7.4.16 01:20

Ne, určitě je to nijak nepoznamená. většina dětí do 3-5 let, to záleží na povaze dítěte, je nejspokojenější s matkou. ke školce…někde jsme četla, že ve 3 letech je na školku připraveno cca 50 procent dětí, takže pro půlku je na školku moc brzo, ve 4 letehc už je to 90 procent. ta potřeba kontaktu s ostatníma dětma začíná kolem těch 3-4 let, většinou. Myslím, že tvoje děti mají báječný dětství, s mámou, a v přírodě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
7.4.16 02:08

@danulka9.2013 @slavuska1 diky, holky, hned jste me trochu uklidnily. ja si nekdy rikam, jak je super, ze kluci vyrustaji takhle, porad venku, ukazuju jim zviratka, na procházce si zpivame, není tu smrad a auta… a nekdy zas koukam na toho dvouletaka a je mi lito, ze je tak sam :( když se pak dostaneme do civilizace, je jak u vytrzeni z pitome klouzačky a par prolezacek, protože tady to proste nemá, nechodi na hriste každý den jak mestske deti :nevim: my tu skaceme přes klady, potok, hazeme kameny do rybnika :D a to vse proste porad jen se mnou, prip. s tatínkem když zrovna nepracuje. nemame ani fungujici babicky, aby bylo nejake rozptyleni :,(
ale je pravda, ze za nas taky nebylo tolik moznosti si vyhrat a vystacili jsme si s rozvrzanym kolotočem a klepadlem na koberce a byli stastni :lol: mozna uz jsem zblbla dobou :oops: :D tak snad se to s nastupem do skolky jednou srovna a nebudou se kluci deti bat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
7.4.16 06:14

@peta81 : prosim te v klidu. Vubec jim to neublizi. Pokud zajdete aspon obcas. :) A casem si ty kamarady najde a budou blbnout. Na tohle se tesim az budou deti neomezene litat po venku. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48710
7.4.16 06:57

My jsme po 5 letech, už se trema deckama utekli z centra města na vesnici :-D to byl největší omyl se nastěhovat do mesta. Ve městě jsme sice žili v baraku, ale zahrada malá, bydlení malé, sousedům vadilo, když decka byli na naší vlastní zahradě, decka jsme běhat kolem baráku nemohli nechat svobodne, všude auta, ruch. Nic pro nás.
Ted jsme na vesnici (ja opet, vyrostla jsem na podobné, muz panelakovy mestak se hned aklimatizoval a nase decka jsou jak ryby ve vode) ale vesnice je velka teda mestys to je, ale ta svoboda pohybu, klidně můžu nechat decka jak na vlastní celkem velké zahradě :pankac: tak klidně jezdí před barakem na kole.
Kroužku tady mají na vyber dost, hřiště tu taky jsou. Nemusim se bat je nechat litat venku po loukach, polich, tak jak jsme to mely my jako male, taková svoboda pohybu od mala v tomhle.
Decek je tu dost, jen ve skolce je 110 děti a po obci víc, takže izolování nejsou.
Lidi jsou sice drbny :-D člověk si musí dávat u nekterych bacha na pusu co před kým řekne, ale je tu krásně, jsou jinak milí, když je problém stačí jít k sousedovi nekteremu, soused když nemá on reseni tak ví o někom, kdo ho vyřeší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48710
7.4.16 07:04

Kvůli práci už nám tu chodí i nejmladší od 2r.do školky celý den (teď bude mít 3r.), 4,5r.taky a nejstarší je v první třídě. Nejmladsi je dubnový ke konci dubna.
Loni ho přijali do školky přesně na narozeniny, že jsem tam zacla dělat.
Já práci letos změnila, kluk už zůstal, ve skolce se mu moc líbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
7.4.16 07:38

@peta81 proč negativně? však později půjdou do školky atd.. co já bych dala za to, aby moje děcka mohly být celé dny venku, v klidu.. nemusíš složitě hledat hřiště, kam nechodí verbež nebo blbci venčit psy, nemusíš se bát šlápnout na trávu atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
7.4.16 08:00

Náš kluk 2r. taky nechodí mezi žádné děti, bydlíme na vesnici a já tu dobře nikoho neznám jako kamarádku nebo tak.. Tak máme zahradu, písek, houpačku..na narozky dostal tatru, křídy a sekačku na trávu, tak se mu snažím věnovat a on se nachvilku zabaví. Ale děti jsou hold děti..bratranci jsou 4 roky a když jsou spolu, tak jde vidět že si opravdu rozumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2448
7.4.16 08:16

Já si naopak myslím, že to dětem hodně dá. Kolik dětí může trávit čas venku v přírodě a navíc s maminkou, která se jim věnuje a má na ně čas? Ve dvou letech si stejně hrajou spíš vedle sebe než spolu. Kamarádství pak navážou ve školce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
7.4.16 08:30

V tomto věku je naprosto přirozené, že děti si hrají „vedle sebe“ a ne „spolu“, patří to k jejich vývoji. Ano, najdou se i děti, které mají jinou potřebu a jsou schopny si i v tom věku 2-3 roky hrát s někým, ale je jich minimum. Vývojově si prostě v tomto období hrají vedle sebe. Spolupráce začíná až tak po tom 3. roce a u některých i až těsně před školou. To jen, abych tě uklidnila. Jinak si myslím, že pobyt venku a dostatek volného pohybu je pro děti víc než herny. Jsme z města, ale do heren nechodíme. Raději na procházku, hřiště atd. Dítě v tomto věku potřebuje pocit bezpečí a lásky a poznávat svět, to vše jak vidět má:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
7.4.16 08:59

Já jsem dítě z vesnice - obydlená zatáčka. Od doby, kdy jsem začala samostatně chodit, jsem byla pořád venku, nejvíc se starší ségrou, je fakt, že nás ve vsi bylo víc dětí a často jsme byli v partě. Ale nejvíc jsem řádila jen se ségrou. Lezly jsme po skalách, po stromech, chytaly pulce, kradly v zahradách (stejně o nás sousedi věděli ;-) ), řádily jsme celý den venku. Já šla ve 3 letech do blízkého městečka do školky, v mých 10 letech jsme se stěhovali do větší vesnice a po maturitě jsem prchla za láskou do Prahy. Dětství na vsi mě nijak nepoznamenalo :-) Vztahy navazuji normálně a ve školce jsem byla sice tišší dítě, ale to bylo spíš povahou. Tak neboj a užívej si :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9725
7.4.16 09:11
@martina.se píše:
@peta81 proč negativně? však později půjdou do školky atd.. co já bych dala za to, aby moje děcka mohly být celé dny venku, v klidu.. nemusíš složitě hledat hřiště, kam nechodí verbež nebo blbci venčit psy, nemusíš se bát šlápnout na trávu atd..

Presne tak jako.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama