Módní trendy ve výchově - váš názor?

248
5.4.16 21:48

Módní trendy ve výchově - váš názor???

Zdravím :-). Poslední dobou mám pocit, že pokud neabsolvuji kurzy Nevýchovy a Negramotného rodiče, nebudu nosit dítě v šátku, nebudu ho balit do látkových plen, vařit mu špaldové kernoto a nenavštívím workshop zrcadlení dětí, tak jsem úplně mizerná matka ;-). Jaký je váš názor na výše uvedené trendy ve výchově a starání se o děti? Díky za vaše názory. Hezký večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10248
5.4.16 21:54

Asi jako u všeho, jedu to co mi je blízké, nosím když se mi to hodí, používám látkové pleny, někdy peču ze špaldy, peču chleba, kurzy mě nezajímají, Nevýchova mi přijde pro tupce. Jo a ještě nosíme barefoot
Připadám si jako špatná matka leda proto, že nezvládám rehabilitace tak jak bych měla
A zrcadlení dělám, je to součást té rehabilitace
Tak jsem asi trendy :pankac:

Příspěvek upraven 05.04.16 v 21:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1184
5.4.16 21:54

Mám podobný pocit, přitom si myslím, že k dobré výchově stačí selský rozum :) Je teda fakt, že v šátku jsem prcka nosila, ale ani ne tak z touhy jít s davem, ale nutnosti a nesnášenlivosti prcka ke kočáru (chodit se řvoucím kočárem na procházky fakt nebylo zrovna příjemné) :) Občas když to kolem sebe pozoruju tak jsem asi divná matka, ale neřeším každý vychováváme děti po svém někdo k tomu potřebuje worshopy Nevýchovu a nevím co ještě. Nám stačí dětské hřiště, pohádkové knížky a plný pokojík hraček :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
5.4.16 21:56

Mě to nepřijde jako nějaký modní trend. Spíš jako přirozenost. To, že jsem občas zvolila šátek, že nechám děti hrabat v hlíně, že chodí občas bosy venku. To samé se zdravou výživou (kterou tolik nedodržujeme)
Naopak tedy- různé výchovné knihy a semináře a zrcadlení? Co to vlastně je to zrcadlení? To jsou podle mě modní výstřelky, které jsou zbytečné. Protože je každé dítě jiné, každý má jiný názor na výchovu. Někdy se jimi inspiruji, ale stejně si vše dělám po svém :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9475
5.4.16 21:57

Tak nějak si lidi vydělávat musi a zrovna nekdo přišel na to, ze deti a tapajici matky jsou zlatý důl. Ja viděla jedno video s tou ženskou co porada ten kurz negramotneho rodiče… Tak strojeny, neupřímny a afektovany projev se jen tak nevidí… Ale kdo chce za ty blafy platit, proč ne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26555
5.4.16 21:58
@Bejbyy píše:
Asi jako u všeho, jedu to co mi je blízké, nosím když se mi to hodí, používám látkové pleny, někdy peču ze špaldy, peču chleba, kurzy mě nezajímají, Nevýchova mi přijde pro tupce. Jo a ještě nosíme barefoot
Připadám si jako špatná matka leda proto, že nezvládám rehabilitace tak jak bych měla
A zrcadlení dělám, je to součást té rehabilitace
Tak jsem asi trendy :pankac:Příspěvek upraven 05.04.16 v 21:57

Přesně tak.

Pokud trpíš takovým pocitem, tak máš nějaký problém. A ten nebude spočívat v tom, že nelátkuješ a nenosíš dítě v šátku. Žít a nechat žít, všímat si sama sebe a neřešit co dělá někdo jiný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
5.4.16 22:02

Zrcadlení- myslíte tím, že matka třeba napodobuje vztekání dítěte? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
5.4.16 22:03

Dělám to co si myslím, že je pro moje dítě a mě příjemné. Mám ráda fyzický kontakt s dětmi tak jsem je nosila v šátku. Myslím, že není pro chlapce nejlepší zahřívat mu varlata v papírových plenách tak jsem ho látkovala, alespoň doma. Dceru pak taky ale z ekonomických důvodů. Všeobecně si myslím, že je dobré vést dítě k vlastnímu názoru tak jim dávám možnost si vybrat. Svoje děti neočkuju, nedávám jim žádný doplňky stravy (kromě občasnýho rybího oleje), nedávám jim léky (pokud to není opravdu nutné). Dělám to tak jak si já jako matka myslím, že je to nejlepší. Občas do toho nechávám kafrat jejich otce, přece jen jsou i jeho :lol: ale co si o tom myslí někdo jinej je mi fuk. Jako špatná matka si nepřipadám

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
5.4.16 22:06

Pro někoho jsou to modní trendy a pro někoho přirozenost :nevim: Co takhle metoda vyřvávání, vození dětí v kočárku, „novinka“ jednorázovky, jídlo-fast food, hranole a podobně.. Nejmodernějčí obuv-adidas,„žiraka“.. Pokud nenavštívím super hernu taky se mám cítít jako špatná matka? Každý to má jinde… Co z toho tady bylo dříve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327

Chodím se synem od 8 měsíců do hudebky, asi se tím snažím kompenzovat, že mu nepeču nic ze špaldy :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6944

Špaldové kernoto a kurs zrcadlení dětí mě zaujalo, to neznám :mrgreen:

Jedu si podle toho, co vyhovuje mně a jestli to někdo považuje za nějaké alternativní blbnutí, tak co už :) ale chce to trochu zdravého rozumu a nevrhat se do všeho, co kdekdo na internetu vymyslí, protože občas to jsou pěkné ptákoviny… :)

Tradiční výchova mi moc nesedí a protože jsme byla tak vychovaná a potýkám se s tím dost, tak musím hledat, jak to dělat jinak, než generace našich rodičů a prarodičů.
nemusím hned absolvovat kdejaký předražený kurs, stačí si půjčit nebo koupit pár knížek, zajít na nějakou přednášku a trochu o tom přemýšlet. Když dám dohromady nastudované, zkušenost z Anglie s dětmi, vlastní dětství a selský rozum, tak se můžu někam posunout.
Já nemám moc ráda styl alá „taky nás nějak vychovali“, každý rodič dělá chyby, tak se snažím alespoň těm větším vyhnout.

A zdravá výživa je určitě lepší, než jet klasiku, všímám si jak přibývá tlustých dětí, ale zase nic se nemá přehánět. Jen se zrním bych nevystačila :mrgreen: žiju mnohem méně zdravě než bych chtěla…

šátek může být super, někomu vyhovuje, někomu ne, stejně tak látkové plíny, nebo bezplenkovka, není co řešit.

každá doba má svoje, naše matky ujížděly podle v té době vydaných knih na takové tvrdší výchově alá" nechovat, nechat vyřvat atd", tohle mi připadá jako lepší varianta :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
5.4.16 22:08

@mystiq je mi ukradený co je trendy, vychovávám podle sebe, já nejlíp vím jak na ní a nikomu do toho nic není, stejně jako se já nestarám o ostatní :nevim:. Takže nějaký kurzy mám u zadku a zrcadlení co to je? Fakt se o hovadiny a o ostatní nezajímám :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35642
5.4.16 22:09

Najdou se vystredni osoby, ktere jedou ve vsem aleternativnim, protoze je to trendy. A najdou se osoby, ktere jedno z vyse uvedeneho oslovi, na ostatni prdi.

kamaradka, co latkuje, si tuhle posteskla, ze ji automaticky povazuji lidi za takovou tu, co si myslis, ze mleko je jen pro telatka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
5.4.16 22:10

Pro mě osobně bylo nejhorší když jsem propadla myšlence, že by něco mělo být a moje děti to nedělají nebo obráceně. Jako spravně poučená prvomatka jsem věděla, že dítě v posteli rodičů je zhouba a nemá tam co dělat. prvních 14 dní jsem sveřepě trvala na tom, že po kojení musí spát u sebe v postýlce. V noci ho kojila tak, že mi zbyla tak hodina spánku v mezičase. Po 14 dnech jsem s ním usnula v posteli a najednou mi bylo mnohem lépe. On méně řval, spal delší dobu a kojil se když já chrněla. Takže mi bylo jedno co si o osobním prostoru myslím knihy apod. šel ke mě a zůstal tam až dokud nechtěl spát sám. Další příklad když syn ve 3 letech nosil pleny. Prostě s ním nebyla řeč. My jsme při odnaučování oba ronili potoky slz a když jsem se na něj vyprdla ať si je nosí třeba i ve škole. Tak byl za měsíc komplet bez plen i na noc a jen s pár nehodama.

Prostě by si matka a dítě měli dělat co jim vyhovuje a ostatní by měli dělat to samé. Každý ať si soudí sám sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3712
5.4.16 22:14

Mne je fuk, co si delaji ostatni. Rady vyslechnu, vyselektuji a stejne si to delam po svem. Latkuji, je to ekologictejsi (jezdila jsem rok kolem skladky a pak na ni vyrostl kopec se stromecky-bylo mi z toho zle). Nenosila jsem v satku, dite nespolupracovalo, ale pokud by spolupracovalo, satkovala bych. Na kurzy bych nesla, nemam na to cas a kazde dite je jine a kazde reaguje na styl vychovy jinak, takze by to byly vyhozene penize… Kupuji bio zeleninu a ovoce pro dite. Delam, co uznam za vhodne a blizci maji potrebu mi radit, jak to delali oni, jako by to bylo lepsi, no a… ja se rozhodla pro to sve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama