Reklama

Větší dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

blechonik
Kecalka 117 příspěvků 27.07.10 13:54
větší dítě

Ahoj holky, mám na Vás pár otázek. Narodila se mi hločička, porodní váha byla 5kg a 64cm. nikdo tomu nemohl uvěřit, odhad byl na 3,2 az 3,5kg, 10dní jsem přenášela.
Chtěla jsem se zeptam maminek co měli přibližně stejné miminka jak dlouho kojili, zda mlíčko pro tak veliké dítka do toho půl roku staci a zda jsou větší oproti svým vrstevníkům i později nebo se srovnaly. Naše malá má teď 2měsíce, přetáčí se nám na bok, hlavičku už zvedala v porodnici. v šesti týdnech měla 61cm a 6,4kg.První dcera měla 3,5kg a kojila jsem ji plně do půl roku a do jednoho roku castecne… děkuji předem za odpovědi.

Reklama

Reakce:

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 27.07.10 14:08

Moje kamaradka sousedka porodila prirozenou cestou chlapecka, ktery mel porodni vahu 4,6 kila. Ted je mu pul roku a ma cca 9,3kg a 73cm. Je vetsi ano, ale tomu odpovida i veskery jeho vyvoj. Je trochu napred nez jeho „vrstevnici“ zaroven je to zdravej krasnej chlapecek s elanem do zivota. Hrozne hodne miminko :) Priprav se na to ze potkas hodne maminek co te budou strasit s vyvojem atd… ale vypni … CO se tyce kojeni, neni uz davno kojeny, protoze maminka nemela mlicko je na UM, ale vubec nevypada ze by stradal :) Pokud si prvne mela mlicka dost, myslim ze i ted to bude bez problemu… preju hodne radosti a zdravy mimco ! :)

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 27.07.10 14:11
blechonik píše:
zda jsou větší oproti svým vrstevníkům i později nebo se srovnaly.

Dítko jsem tak velké neměla, takže neporadím. Ale co se vzrůstu týče, tak moc pěkné info je tady:
http://www.rustovyhormon.cz/
V podstatě se očekávaná velikost dítěte počítá podle výšky otce a matky (a samozřejmě záleží také na výživě atd.).

blechonik
Kecalka 117 příspěvků 27.07.10 14:18

pryfish: díky moc za reakci, ja jsem malou taky porodila prirozenou cestou, mela presne 5060g. mlika mam zatim dost,ale zajimalo by me jak dlouho to vystaci.. ani nevim jak poznam, ze mala by mela stradat. Je to hodne a klidne ditko, zatim pribiva na vaze uplne skvele velikost obleceni uz mame 74, 68 uz je proste malička…

Wiolla: diky, kouknu na odkaz.

kralicinka1
Kelišová 5331 příspěvků 27.07.10 14:25

AHOJKY.muj druhý syn.narodil 4kg.plně kojen skoro doted má 8 měsícu a příkrmy snáší teprve tak týden.má ted přes 10kg.takže taky pěkný macík.mlíčko nám stačí.myslím že to zvládnete když ho necháš aby tě pěkně rozkojil. :-D

matka představená
Kecalka 146 příspěvků 27.07.10 14:41

Jéééé to je šikula (to přetáčení !!!), to musí být radost.
Kolegyně měla taky pořádnýho kapříka (skoro 5 kg, rodila císařem v 38+0tt kvůli poloze koncem pánevním - to by fakt asi nevytlačila :lol: ), takže v nějakým 42.tt by taky určitě přes pětku měl.
Už od 3. týdne byli na UM, ale NE proto, že by neprospíval nebo neměl mlíko, ale protože byl už od narození takovej „SILÁK“, tak šílene intenzivně sál a uplně jí demoloval prsa (několikrát se jí úplně sloupaly, pak měla syndrom bílý bradavky, jakej vytvářel podtlak, dodnes (7m) má ty prsa bílý a bolavý :roll: ) … no dneska vytahne přes 200ml beby snad do minuty, jedl by prej snad 24h v kuse :-D :-D :-D
Teď je mu 7,5 měsíce a už mi takovej rozdíl k jiným dětem nepřijde, už se to srovnalo - tedy až na to, že je taky vývojově dopředu (někdy v půlroce se jí už pokoušel chodit okolo gauče 8-o na bříšku se pozpátku odlezl na kraj, prdelkou sklouzl dolu na nožky a podél gauče hurá na procházku :lol: )

O kojení se neboj - miminko si to z tebe vytahne, věř tomu! Držim palce

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 27.07.10 14:47

Mala mela 4620g a 54cm.
V roce 11,500kg a 83cm.kojila jsem 3,5 mesice.
Mala byla taky hodne napred asi o 3mesice.
Nyni ma 18mesicu a 86cm 12,200kg.

blechonik
Kecalka 117 příspěvků 27.07.10 15:09

holky díky za uklidnění:) v mým okolí se rodí samé malé nebo „normální“ dítka a tak jsem se neměla kde poptat. Chtěla bych kojit co nejdýl, jen mám právě obavu aby to tak velkýmu dítku stačilo, nemám strost o množství, vím, že mlíka mám dost,ale složením aby jí to stačilo, aby nestrádala…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 27.07.10 15:39

Buď v klidu :-) dokud přibírá (stačí i malinko) a je spokojená, tak mlíčko stačí.
A co se té porodní váhy týká, známá měla holčičku 5,20kg… je pravda, že je i teď velká, ale oni to mají v rodině, oba rodiče jsou velcí… ale druhá dcerka se narodila maličká (neměla snad ani 3 kg) a teď je stejně velká jako sestra… Takže z toho je vidět, že porodní váha tu výslednou neovlivňuje.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 27.07.10 16:10
blechonik píše:
Ahoj holky, mám na Vás pár otázek. Narodila se mi hločička, porodní váha byla 5kg a 64cm. nikdo tomu nemohl uvěřit, odhad byl na 3,2 az 3,5kg, 10dní jsem přenášela.
Chtěla jsem se zeptam maminek co měli přibližně stejné miminka jak dlouho kojili, zda mlíčko pro tak veliké dítka do toho půl roku staci a zda jsou větší oproti svým vrstevníkům i později nebo se srovnaly. Naše malá má teď 2měsíce, přetáčí se nám na bok, hlavičku už zvedala v porodnici. v šesti týdnech měla 61cm a 6,4kg.První dcera měla 3,5kg a kojila jsem ji plně do půl roku a do jednoho roku castecne… děkuji předem za odpovědi.

No těch 64 cm při narození mě zarazilo, ale asi to mělo být 54cm, že??
Naše Bára měla 4,17 kg a 55 cm..
Stále se drží kolem 90 percentilu v grafech o hmotnosti a výšce.
Prostě to tak beru - každý jsme nějaký a nebyl s tím žádný problém - kojila jsem skoro rok.
ps. v 6m měla přes 8 kilo a v roce přes 11 kilo..
Na plavání je největší, ale myslím, že později jí ostatní dohoní..

NumLock 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.10 16:27

Přirozenou cestou jsem porodila Lukáška 4850g a 55cm a Petříčka 4700g a 52 cm.
Odhad na Lukáška 7 dní před porodem byl 3600g.
Kluky sem nekojila,ale přetáčeli se mi ještě než měli 2 měsíce,lezli než měli 4 měsíce,stavili se na nožky od půl roku a od 7 měsíce běhal Lukášek kolem nábytku normálně,Petřík na tom bude asi stejně :wink:
Nevím,Lukášek se srovnal a je jako ostatní děti,Petřík ještě uvidíme.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 27.07.10 16:38

Blechoniku jdu tě uklidnit. Malá je prostě šikovnější než některé děti. Pokud to nevadí z lékařského hlediska…
A teď zase z opačného strany. Já rodila 38+2 a malý vážil pouhých 1940g a budiž ti útěchou, že na mě taky každý valí oči, když mu to řeknu. Dokonce i já jsem tomu nevěřila, když mi to muž po probuzení z narkozy říkal.

blechonik
Kecalka 117 příspěvků 27.07.10 18:13

jj omlouvám se malá měla 54 cm, ne 64… to je blbost:)

holky díky moc. uz jsem klidnější, chtěla jsem se jen ujistit, že mlíčko i pro tak veliké dítko stačí.

leentilkaa: no to je opačný extrém, to jste šikulky, že jste to zvladli:) Já jsem zas nevěřila vlastním očím, když mi ji hned dali na bříško, její hlavičku jsem měla až na prsách… a ta váha… měla jsem v tu chvilku pocit, že mě zalehne:) budem hold rychlejší ve vývoji, ale to je jedno, hlavně když je zdrava a mlíčko bude ještě nějaký ten pátek stačit..:)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >