Větší obvod hlavičky kojence

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
12.2.14 14:38

Větší obvod hlavičky kojence

Dobrý den,
prosím ráda ybch se zeptala, dnes jsem se synem, kterému jsou 2 měsíce byla na běžné kontrole. Paní doktorka nás objednala na neuro, že má syn větší hlavičku, než by měl mít, že mu prostě vyrostla od minule o víc, než dle tabulek, co tam má. Snad to nic nebude, nemá někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8071
12.2.14 14:45

Jo, my jsme měli to samý, sono mozku, nic nenašli, pak zase sono a neurologické vyšetření, pak ještě jednou, nakonec naznali, že má prostě velkou hlavu. Taky mu na to přišli tak ve dvou měsících a narostla mu skokově a pak už se držela křivky. Tak držím palce, většinou to fakt nic není, je to rodové, prostě velká hlava, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
12.2.14 14:49

Děkuji moc, už aby jsme měli vyšetření za sebou. Musím čekat do příštího čvrtka. On se narodil malinký měl 2770g, dnes 5100g, hodně i vyrostl, tak snad to bude dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
12.2.14 14:49

Ahoj, prošli jsme si tím taky. malý už jak se narodil, tak měl obvod hlavičky větší než normálně miminka mívají. na neuro jsme chodili asi rok dva na pozorování zda se dobře vyvíjí atd. jinak jsme absolvovali i sono zda má dobře rostlou lebku. to byl ještě miminko, hrozně to vždycky prořval.
vše má v pořádku, jen prostě na neurologii i dětská lékařka uznaly, že má větší hlavičku danou geneticky. můj muž měl taky větší hlavu.
Takže tvého malého budou jen kontrolovat podle tabulek, nišeho se neboj, on z toho vyroste ;-)
JO teď má malý 5 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1490
12.2.14 14:50

Dcera měla při narození obvod hlavy 35cm, při propouštění z porodnice říkali, že je hlavička středně velká, chodili jsme na neuro, ale ne kvůli tomu…v 6 týdnech měla 38cm, ve třech měsících 41cm…je zdravá, bez problémů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
12.2.14 14:56

Já bych se toho též moc nebála, malý se narodil a měl 38 cm, v 9ti týdnech 40,5 cm a ve třech měsících 42,5 cm a v šesti 45,5 cm. Taky jsme byli na vyšetření a jen větší hlavička :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
12.2.14 15:11

Malý při narození 33,5. Ve dvou měsících 41cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
12.2.14 15:11

Moc všem děkuji, pevně věřím, že to také nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
12.2.14 15:13

Paní doktorka bude asi pečlivá, kolik má syn obvod hlavičky? Obě děti měli už v těhotenství větší hlavy, to jsem běhala po vyšetření. Pak při narození syn 36 cm, v šesti týdnech 41 cm, ve třech měsících 43 cm, v šesti 46 cm a v roce 48,5 :-) Nikdy jsme na žádném vyšetření nebyli, máme s manželem velký hlavy i naše rodiče. Synovi jsem zkoušela čepici, kterou dostala dcera, uvedená velikost 3-6 let a v roce je mu skoro malá :pankac: Dceři samozřejmě taky není :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7694
12.2.14 15:14

Tak nase mudr. hlavicku nepremerovala nikdy.Ani jsem nevedela, ze se to dela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
12.2.14 15:22

Já měla dítě s větší hlavou už při narození a má jí dodneška. První kluk měl při narození 39 cm, v roce měl 49 cm. Já mám třeba obvod hlavy 53 cm, což mi přijde ve spojitosti s mým dítětem naprosto komické. Druhorozený měl při narození 36 cm, v půlroce 44 cm, ten má proti prvorozenému hlavičku jak makovičku. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
12.2.14 15:24

Tak my meli v 6 tydnech 41, ve 3 mesicich 45, pul roce 47 a ted v roce 51, podle tabulek celkem dost velka, ale doktorka to nikdy neresila :nevim: tak se zacinam trochu bat, jestli neco nezanedbala, kdyz vy tady chodite po vysetrenich :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
12.2.14 15:25

DR mi řekla, že ted se to musí hlídat, že to mají prý nařízené, že když je odchylka musí poslat na vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23298
12.2.14 15:26
@Matys1512 píše:
Malý při narození 33,5. Ve dvou měsících 41cm.

tak my meli 41 v 6 tydnech :think: taky nam narostla skokove, ale pak uz rostla tak nejak stejne :nevim: Pri narozeni 36.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
12.2.14 15:32

Tak snad bude vše v pořádku, děkuji. Uklidnili jste mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat