Víceproudý kruhový objezd

48
23.2.20 14:01

Víceproudý kruhový objezd

Zdravím, potřebovala bych poradit prosím.
Zde je fotka kruháče dvouproudého. Ja jsem zvyklá jezdit po normálnícm kruháči v našem městě ale bohuzel me čeká při dojíždění do práce v jiném městě tento kruháč.
Mě zajímá, jak se mám dostat tam kam potřebuji, abych neporušila pravidla. ČERVENÁ- pojedu odtud
ZELENÁ- jestli můžu jet tímto způsobem? tzv. ihned najet do levého pruhu
MODRÁ- nebo tímto s tím, že z pravého pruhu si pak najedu do levého, s tím, že kdyz bude husty provoz a ja se nestihla zaradit do levého tak pojedu místo na turnov do prahy. ŽLUTÁ- sem se potřebuji dostat.

Děkuji za případnou radu nebo zkušenost s timto kruhačem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2951
23.2.20 14:07

Po modry.

Příspěvek upraven 23.02.20 v 14:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5474
23.2.20 14:07

Můžeš jak chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 14:08

Modra, zelena je pro auta z vnitrniho pruhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3797
23.2.20 14:10

@Larry26 nesnasim viceproudy kruhace.Ale podle me mas jet po zeleny trase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55203
23.2.20 14:10

@Larry26 modrá…a pak se zařadit…
Neboj…to stihneš :mrgreen: dáš blinkr a zařadis se…
Mmch, není to v Boleslavi??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
23.2.20 14:12

Kdyz vjedes levým, vjedes na svou trasu, ale při výjezdu musíš šat přednost případným autům vpravo nebo kruhac jednou objet.. Když vjedes pravým, v jedeš bez problémů, přidáš, dáš blinkr a zařadí se. Důležité je se při výjezdu rozjet a v levém tě pustí, protože když by vyjeli z kruhace, budou mít menší rychlost než ty, která už budeš rozjeta. Osobně bych volila pravý vjezd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6530
23.2.20 14:13

Jela bych po modré. Kdyby byl hustý provoz, tak potom v pravém pruhu začni blikat a jak bude příležitost, tak vjeď do levého. Když se blíží odbočka a potřebuješ do jiného pruhu, setkávám se s tím, že nějaký dobrák často zpomalí a pustí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48
23.2.20 14:13

Jj je to v boleslavi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
882
23.2.20 14:14

Asi jsem moc nepochopila situaci. Lidi běžně neumí o kruháčích jezdit. V dvouproudovém jezdí zásadně jen v pravém pruhu.
Ty když budeš odbočovat do prava - první výjezd, jeď na kruháku jen v pravém pruhu, nebo tam je ten odbočovací, abys nemusela na kruhák vůbec. ( Nebo tam není? Z obráku mě přišlo, že tam je, ale je špatně vidět. ) A po výjezdu z kruháku se potřebuješ zařadit do levého pruhu, kvůli odbočení do leva? Na kruháku pojedeš v pravém, po výjezdu se zařadíš do levého, kde budeš odbočovat. Ve vnitřním (levém) pruhu na kruháku se jezdí, když vyjíždím až na druhém nebo třetím výjezdu. Ale myslím, že při výjezdu se můžeš zařadit hned do levého pruhu, ale až při výjezdu. Na kruháku do toho vnitřního vůbec nejezdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4356
23.2.20 14:14

@Ivana 85 to rozhodně ne. Tam vyjíždí auta z levého a pokud by to nestihla a nedala přednost, tak je to na ní. A pokud bude dávat přednost, bude brzdit ty za sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5474
23.2.20 14:18

To jsou kydy… Proč by jela vnitřním pruhem, když hned odbočuje? A odbočit může jak do pravého, tak i do levého pruhu a jelikož potřebuje levý, tak do něj může hned odbočit a nedělat pak psí kusy, aby se stihla zařadit z pravého do levého pruhu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55203
23.2.20 14:18

@Larry26 tak tam se stihneš zařadit, neboj
Modrá a pak blinkr do vedlejšího pruhu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55203
23.2.20 14:19

@jege no a když tam z vnitřního okruhu zrovna někdo pojede zároveň s ní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
23.2.20 14:19

Být tebou, projela bych si to v klidu třeba ještě dneska s někým dalším - manžel třeba? - kdo je v řízení sběhlejší. Můžeš to navíc projet vícekrát. Já to tak třeba dělám, pokud mám jet někam, kde to neznám a kde je komplikovnější situace. I když to znamenalo jet jako rodinka na výlet třeba 40 km. Za můj klid to stálo.

Podle obrázku bych zde jela po modré trase a hned po vyjetí z kruháče bych hodila blinkr do leva a snažila se tam co nejdříve dostat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama