Návštěvy u nás doma

Anonymní
23.2.20 13:24

Navstevy u nas doma

Bydlime daleko, takze kazdy clen rodiny kdyz na nami jede, zpravidla zustava tyden, dva, nekdy i tri. Ok fajn, to mi nevadi. Ale vytaci me do bela, ze partnerova strana rodiny to vzdycky pojme jak navstevu v hotelu. Tudiz a to doslova - na nic nesahnou. My oba pracujem, mame maly batole a k tomu skacem okolo navstevy. Na vanoce to byly stari rodice (tak dobre, to trochu beru), ted je to muzuv syn s pritelkyni, bude jim 18. Vari se pro ne kolikrat i dvakrat denne, ze by se nekdo zeptal - muzu nejak pomoct? Treba oloupat brambory, vynyst kos, atd. To neexistuje. Nadobi po veceri samozrejme pacifikuju ja nebo muz. Vsude bordel, hrnky, obaly od susenek, tvl tak ja nevim. Uz tu i delam narazky, ale oni ani to nechapou. Jim proste na tvrdo musis rict - umejte nadobi. Sesbireje si aspon to pradlo ze susaku. Pochopitelne kdyz neco reknu, budu za furii. Jeste takova mala perlicka - muzovi rodice celej zivot pracovali v pohostinstvi, vedli svoje restaurace. Kdyz tu byli naposled, tak dostali pod nos veceri a jen slysim z obyvaku jak si mati stezuje, ze jsme nenahrali talire pred servirovanim :lol: (na jejich obranu je jim 85 takze maj trochu stareckou demenci, ale stejne sem myslela ze odpadnu 8) ). Pomahaji u vas doma rodinni prislusnici?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21726
23.2.20 13:30
@Anonymní píše:
Bydlime daleko, takze kazdy clen rodiny kdyz na nami jede, zpravidla zustava tyden, dva, nekdy i tri. Ok fajn, to mi nevadi. Ale vytaci me do bela, ze partnerova strana rodiny to vzdycky pojme jak navstevu v hotelu. Tudiz a to doslova - na nic nesahnou. My oba pracujem, mame maly batole a k tomu skacem okolo navstevy. Na vanoce to byly stari rodice (tak dobre, to trochu beru), ted je to muzuv syn s pritelkyni, bude jim 18. Vari se pro ne kolikrat i dvakrat denne, ze by se nekdo zeptal - muzu nejak pomoct? Treba oloupat brambory, vynyst kos, atd. To neexistuje. Nadobi po veceri samozrejme pacifikuju ja nebo muz. Vsude bordel, hrnky, obaly od susenek, tvl tak ja nevim. Uz tu i delam narazky, ale oni ani to nechapou. Jim proste na tvrdo musis rict - umejte nadobi. Sesbireje si aspon to pradlo ze susaku. Pochopitelne kdyz neco reknu, budu za furii.Jeste takova mala perlicka - muzovi rodice celej zivot pracovali v pohostinstvi, vedli svoje restaurace. Kdyz tu byli naposled, tak dostali pod nos veceri a jen slysim z obyvaku jak si mati stezuje, ze jsme nenahrali talire pred servirovanim :lol: (na jejich obranu je jim 85 takze maj trochu stareckou demenci, ale stejne sem myslela ze odpadnu 8) ). Pomahaji u vas doma rodinni prislusnici?

Nebudeš. Budeš svébytnou paní svého území, která nemá problém si v něm udělat pořádek. Teď sice nejsi za fúrii, ale kouká ti z hlavy špejle až na nádraží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6224
23.2.20 13:31

I kdybych byla za furii, prostě bych jim to řekla natvrdo.
Těm mladším, myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1807
23.2.20 13:32

Bydlime od me strany rodiny pres 300 km, kdyz prijedou, tak mamca bezne funguje. Ted tady byli aj s brachou a s nim sem taky normalne varila ( je mu 19 ). Nemusim nic nikomu rikat, automaticky to funguje. Pokud nefunguje narazka, tak to rekni naprimo. Je to proste asi o lidech, nebo at to rekne tvuj chlap. Mozna to berou tak, ze proste jsou navsteva a musi o ne byt postarano :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6224
23.2.20 13:33
@hanka.br. píše:
Nebudeš. Budeš svébytnou paní svého území, která nemá problém si v něm udělat pořádek. Teď sice nejsi za fúrii, ale kouká ti z hlavy špejle až na nádraží.

prosím Tě, toto jsem nikdy neslyšela, jaký to má význam :kytka: díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
496
23.2.20 13:34

My bývame tiež daľeko od rodiny a keď prídu na návštevu, po pár hodinách idú domov. Spanie som im nikdy nenavrhla a nikdy ani nenavrhnem. maximálne ségra pár krát spala ale na druhý deň hneď šla domov. My máme s manželom radi kľud, pokoj, ticho a všetci o tom vedia. a pri malom dieťati duplovane. Ako si si na začiatku zariadila tak máš…bohužiaľ. Pravidlá vo vlastnej domácnosti si stanovuješ len a len ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 13:35

A jaký je problém, jim prostě napřímo a bez emocí říci: Je pro nás náročné se o vás celou dobu tak starat, prosím tě, dnes udělej tyhle a tyhle domácí práce a nakup tohle a tohle na večeři? Asi jsou prostě z domova zvyklí, že když je u nich návštěva, tak se kolem ní skáče, a tak jim to tak nepřijde. Narážky jsou prostě naprosto k ničemu - když budeš kolem nich chodit s nasupeným výrazem a třískat talíři a doufat, že jim díky tomu dojde, že by ti měli pomoci s nádobím - no nevím, jestli je to nejlepší cesta.

Po pětaosmdesátileté máti bych výpomoc nežádala a byla shovívavá, ale po osmnáctiletém synovi úplně klidně. Ale je třeba to říct, nedá se nic dělat. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21726
23.2.20 13:36
@bublinek píše:
prosím Tě, toto jsem nikdy neslyšela, jaký to má význam :kytka: díky

Kouká mi z hlavy špejle = jsem jelito. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12602
23.2.20 13:40
@hanka.br. píše:

Taky jsem nikdy neslyšela. Ale pobavilo mě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8480
23.2.20 13:41

Proč bys měla být za fůrii? Tak to i někdy otoč, a jeďte vy k nim na dva, tři týdny a udělejte si dovču taky. Prostě bych jim narovinu řekla, že tam být můžou, v tom problém není, ale aby se nechali obskakovat a nic nedělali, teda jo, bordel, tak to prostě ne. To bych řekla těm mladým, ty starší bych tolik neřešila, to o nahřátí talířů by mě asi rozesmálo, asi zvyk no :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6224
23.2.20 13:43
@hanka.br. píše:

tak takhle to už chápu, dík :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14946
23.2.20 13:44

Máme to podobné, taky bydlíme daleko, když sem u tchyně tak si normalne varime, uklízíme po sobě, prostě jako doma. A naopak, když jsou oni u nás, tak já teda ráda dělám většinu věcí sama, ale tchyně nemá problém pomoct v kuchyni, umýt nádobí atak, ale já to po nich teda většinou nechci, když jsou u nás hosté. Ale když přijede ségra, tak ji klidně řeknu že ví kde co je, tak ať se obslouží :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 13:46
@hanka.br. píše:
koukam, ze ty jsi v kazde diskuzi skoro prvni a z 90% vzdy s jedovatym komentarem :think: kde na to beres cas? No jinak k tvemu prinosnemu hodnoceni situace. Muz to bere jako hezky pocin se o rodinu postarat, ja to beru jinak. Jsme z domova zvykli, ze nekdo uvari a ten dalsi umeje nadobi atd. Me proste nebavi skakat okolo 4lidi, on si naopak uziva udelat jim palacinky k snidani atd. Ale tak jo no, jsem jelito. Vpalim jim to, at zvednou zadky a jdou neco delat :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.2.20 13:51

Jinak me spis zajimalo, kdyz mate navstevu, jestli si delite praci nebo je nechavate si odpocinout a poskytujete servis

• Nahlásit
  • Citovat
23.2.20 13:54
@Anonymní píše:
koukam, ze ty jsi v kazde diskuzi skoro prvni a z 90% vzdy s jedovatym komentarem :think: kde na to beres cas? No jinak k tvemu prinosnemu hodnoceni situace. Muz to bere jako hezky pocin se o rodinu postarat, ja to beru jinak. Jsme z domova zvykli, ze nekdo uvari a ten dalsi umeje nadobi atd. Me proste nebavi skakat okolo 4lidi, on si naopak uziva udelat jim palacinky k snidani atd. Ale tak jo no, jsem jelito. Vpalim jim to, at zvednou zadky a jdou neco delat :palec:

Nemusíš jim to vpálit. Prostě jim to řekni. Sama píšeš, že muž (a tedy nejspíše celý zbytek jeho rodiny) je zvyklý, že hosté mají full servis. Ty jsi prostě jen zvyklá na něco jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama