Vítání občánků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 24.04.09 19:56
Vítání občánků

Ahoj holky, mám takový dotaz. Za měsíc budeme mít vítání občánků, je třeba něco na tento „rituál“ připravit, koupit? Platí se něco? A jak to vlastně probíhá? Jo, asi to má každý úřad jinak, ale tak podstata je stejná :wink: . Doufám, že rodiče nemusejí mít nějaký proslov, nebo tak něco..? Míša

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Wendula
Kecalka 135 příspěvků 24.04.09 20:11

No, u nás to probíhá tak, že proslov (teda spíš takou pěknou vítací řeč:-)) má starosta, pak zpívají děti ze školky písničky a pak ti mimčo vyfotí v kolíbce a starosta pogratuluje k mimču. Mamině dá kytku a tátovi obálku s penízkama:-) Je to chvilka, u nás cca půl hodinky, a za tu dobu zvládnou přivítat asi 5 dětí:-)

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 24.04.09 21:07

U nás obdobně, maminka dostane karafiát a tatínek věcný dárek, bývá to plyšák nebo osuška pro mimi. Ale rozhodně je to celkem pěkný rituál a stojí to za to.

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 24.04.09 21:10

Děkuju za odpovědi, jsem ráda, že nemusím mít nějakou „řeč“, to bych nepřežila :D .

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 24.04.09 21:14

CHACHA JÁ TAKY NE :lol: :lol: :lol: Bych musela být rudá až na pr… :lol: :D 8O

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 24.04.09 21:26

petrusha: To mi povídej, to budu rudá už jen, když mi bude někdo dávat kytku (jestli se něco takového stane :wink: ). Ale docela se teším :D

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 25.04.09 10:26

Není to takdávno, probíhala podobná diskuse
https://www.emimino.cz/modules.php?…

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 25.04.09 20:16

cancerka: Díky, nevšimla jsem si.. Příště si dám pozor. :wink:

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 25.04.09 23:40

misutko v pohode, urcite tam najdes info, ktere hledas :wink:

ŠestýSmysl
Zasloužilá kecalka 989 příspěvků 22.05.14 13:02

Ahojky holky! Prosím Vás, máme příští týden vítání občánků. A můj dotaz zní…Kolik Vás tam z rodiny bylo? Od nás chtějí jít rodiče přítele, jeho sestra, moje mamka, moje 2 sestry, neteř a taky kmotra s kamarádkou…:-).Já se trošku bojím, aby nás tam nebylo moc, aby jsme nebyli jako Hujerovi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Není to moc? Naše dcera nebude jediné miminko, které budou vítat a i oni tam budou mít určitě příbuzenstvo, tak aby jsme se tam vůbec vešli.

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 22.05.14 13:05

@ŠestýSmysl Nas tam bylo 6,ale treba od jinych paru, tam bylo vic lidi, zalezi jak je to tam velky…my byli v mistnosti, ktera bych dost velka, by se tam veslo jeste vic lidi :-D

Krakatice88
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.14 13:05

Z mojí dvojí zkušenosti můžu říct, že na vítání občánků jsem vždycky viděla jen rodiče a prarodiče dětí. Ovšem zvyklosti jsou v každé rodině jiné, někdo kašle na svoje vnouče a tyto akce ho nezajímají a někdo si zas potrpí na tom, aby rodina byla co nejvíc pohromadě a prožívala spolu i tyto chvíle. Pak je úplně v pořádku vzít si tam i pár lidí navíc :)

zulitvi
Závislačka 3697 příspěvků 22.05.14 13:05

@ŠestýSmysl Podle mě to je moc. Nás to teprve čeká, ale nikoho tam nechci, jen já, manžel a prcek. :)

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 22.05.14 13:06

My jsme byli 3 s novýma občánkama a byl plnej menší sál 8o :nevim: za nás jen mamka, babička, sestra a její přítel

tutinka
Neúnavná pisatelka 19056 příspěvků 22.05.14 13:09

U nás byli pokaždé prarodiče a prababičky z mé strany ;-) Záleží na vás.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >