Vlakem do Chorvatska

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
barrbucha
Kecalka 403 příspěvků 02.04.19 14:43
Vlakem do Chorvatska

Ahojte
Milujeme Chorvatsko ale neustále jezdíme autem nebo busem… Rádi bychom zkusili jet vlakem, ovšem nenašla jsem nějakou cestovku, kde by měli v nabídce ubytování plus doprvu vlakem. Víte o nějaké? Doporučíte mi?
 Děkuji

Reakce:
smurfka
Vesmírná mluvilka 30503 příspěvků 02.04.19 14:46

vlakem to cestovka nezařídí..
to je na vlastní pěst stejně jako když člověk jede autem. To taky nezařizuje cestovka.
Takže vyhledat si dle ČD vlaky sami..Já takhle hledala jednou do Itošky, jde to.

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 02.04.19 14:51

@barrbucha Asi jedině kombinace ,,zájezd bez dopravy" a cestu si koupit sama u ČD, které jezdívaly Praha - Split (a jezdívali to i jako autovlak, že ti přepravili tvé auto). Ze Splitu je bezproblémová doprava do nedalekého Omiše, který je i hezkým místem pro dovolenou, přpadně dále na Makarskou.
Otázka je, v čem je to lepší oproti letadlu, kterým jsi tam za dvě hodiny…

pocker
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 02.04.19 14:52

Na internetu jsem viděla kdysi video jak do Chorvatska vlakem, byla to ale dlouhá cesta, vlaky spoždění, možná to někde najdeš na seznamu.

Evkad
Kecalka 127 příspěvků 02.04.19 15:10

Jednu dobu jsem v Břeclavi na nádraží viděla vozy jedoucí podobný směrem, ale nyní jsem je v nabídce nenašla (jestli jsou sezonní anebo zrušené nevím).
Jinak se určitě dá s přestupem. My jeli v Břeclavi do Budapešti, pak do Záhřebu a odsud do Splitu. Určitě je dobré plánovat tak, aby byla rezerva na možné zpoždění. Tuhle destinaci jsem jela jen 1× a vlaky jeli relativně na čas, ale z/do jiných destinací - jeden úsek máme zkušenost se zpožděním od 20 minut do třeba 4 hodin - většinou ale cca 2 ;-) .

katintheBOx63
Kecalka 222 příspěvků 02.04.19 15:25

Pridám svou zkušenost - jeste pred par lety jsem s rodici chodila kazdý rok vlakem na dovolenou - chorvatsko, rumunsko, bulharsko, recko, italie. V letních měsících se vypravují speciální spací vozně. Pokud si pamatuji, tak chodil jeden vozen z prahy, jeden z brna a pak nas pripajali v bratislave. Vozne bývali uzavřené od zbytku vlaku - aby nam tam netrajdali bežní cestující. Bývala tam cesta + jidlo. Mám na to skvělé vzpomínky, i když cesta občas trvala hodně dlouho :mrgreen: Byli to ale většinou rodiny s dětmi takže vždy se nás tam zešlo několik a byla pak i dobrá parta 8) Takže bych se poptala přímo na železnici nebo na jejich info lince, určitě budou vědět. A pokud vím, tak jeden čas tam fungovala i jejich „cestovka“ a byli různé termíny na cestu vč. ubytování. Ale nevím jestli ještě tohle funguje :nevim:

vokishka
Extra třída :D 14033 příspěvků 02.04.19 16:29

My takhle jeli kdysi cestovkou Českých drah, byl to vlak i zajistili ubytování a rozvoz do místa od toho vlaku a zase zpět k vlaku. Ale nevím, jestli ta cestovka ještě existuje.

Horká.cokolada
Stálice 58 příspěvků 02.04.19 16:58

To by mě také moc zajímalo, ale na netu jsem žádný spoj nenašla… jak to vychází cenově?

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 03.04.19 05:23

Co vim, tak vlak do Splitu uz zrusili.. Nic primeho z CR uz nejezdi.

Váš příspěvek
Reklama