Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
My předloni kvůli vlaštovkám nezavírali dveře do zahradního domku a jak to tam vypadalo na podlaze, až z hnízda vyletěly, to si nepřejte vidět… ![]()
Takže loni i letos přepečlivě kontrolujeme, jestli jsou dveře zavřené a zavíráme je byť jen na chvilku, zrovna předevčírem koukám do okýnka a tam lítala vlaštovka jak zběsilá a nemohla se dostat ven, jak za sebou manžel přepečlivě zavřel dveře… Tak jsme honem utíkali ty dveře zas otevřít. Maj holky paměť a vrací se a vrací… a to už u nás dva roky nebydlej. ![]()
Na pergole se zas letos chtěly zabydlet hrdličky, tak po zkušenostech s vlaštovkama manžel chodil kontrolovat, jak staví a rušil hnízdo, jakmile začali stavět, zkusily to několikrát, až jim tam vecpal kousek prkna, jiný koutek mezi trámy je už nezlákal.
Eva
Tak jsme nakonec grylovali, ja tam litala s teplomerem, aby holky nemely horko a nakonec to dopadlo tak, ze si je tam klido pido litaly krmit a ted tam chrapou primo nam nad hlavama, takze si z nas nic nedelaji. Dnesni grylovacku dokoncime, a potom je nechame vklidu, a potom hnizdo leti dolu
Ale jsou to krasne pipinky…
Ahoj, říká se že se vlaštovyk vraci, ale měli jsme rozestavěný domeček a štít měl byt obložený dřevem, ale vlaštovky se rozhodly, že tam budou bydlet, tak jsme léto počkali a sundali hnízdo a obložili další rok, když už bylo obloženo, tak se nenastěhovali-neudělali znova hnízdo.
KOsi si každoročně na některém stromě postaví hnízdo, tak potom tařka kolem stromu chodíme po špičkách ![]()
Pajuleno - Je dobře, že vlaštovky u vás zůstaly, říká se že přinášejí štěstí. V tom roce, kdy přiletěly k nam, tak se sestře narodila holčička ![]()
Kač
Kac píše:
Ahoj, říká se že se vlaštovyk vraci, ale měli jsme rozestavěný domeček a štít měl byt obložený dřevem, ale vlaštovky se rozhodly, že tam budou bydlet, tak jsme léto počkali a sundali hnízdo a obložili další rok, když už bylo obloženo, tak se nenastěhovali-neudělali znova hnízdo.
KOsi si každoročně na některém stromě postaví hnízdo, tak potom tařka kolem stromu chodíme po špičkáchPajuleno - Je dobře, že vlaštovky u vás zůstaly, říká se že přinášejí štěstí. V tom roce, kdy přiletěly k nam, tak se sestře narodila holčička
Kač
Fakt??? Tak to já se snad letos konečně taky miminka dočkám. U nás pod střechou už lepí 3 hnízdo.
![]()
A je fakt, že jedno tam měly od loňského roku a vrátily se do něj. Ale my nemáme to srdce je vyhnat. ![]()
Tak vlastovci hnizdo dnes z neznamych duvodu spadlo
Mladata jsem na zemi nenasla, tak je asi sezraly kocky, kterych nam na zahradu lozi stada. Rodice nejspis odleteli, protoze se nesnazi hnizdo opravit ![]()
Ahoj holky, tak se nám po dlouhých 8 letech nastěhovali na okno vlaštovky / byly tu u původních majitelů - pak dlouho nic/ nosí štěstí do domu
ale hlavně žerou mouchy, syn je nadšený a těší se až tam budou malé vlaštovičky. Začínají si v rohu stavět hnízdo. Mám ráda přírodu, zvířata a tak mám radost, že jsou tu
dole na domě u přívodu elektřiny se nám uhnízdil opět drozd - před 5 lety tam měl 3 mladé
ale pak jsme měli kočku a bylo po ptácích
- teď je kočka pryč
jdu pro radu, co umístit pod hnízdo abych neměla tak pos… okna??? máte někdo nějaká udělátka a jak to tam naaranžovat??? moc děkuji za typy a rady ![]()
No my je máme na vesnické chalupě, ale jezdíme tam jen v létě občas a v zimě jen do sklepa pro ovoce a brambory. Takže mají přes sezonu, kdy jsou tady klid. Náš taťka jim udělal pod hnízdo takové prkénko na dva hřebíky zavěšené na provázku a tam odpadává kadění. Hlavně, až odletí jim ho nesundavejte, oni si ho příští jaro zas opraví. My tedy asi máme spíš jiřičky
Jedno hnízdo si udělaly přímo na světle pod střechou, obalily si žárovku
tak máme zakázáno jim svítit, aby se nepopálily a nebo aby jim to nechytlo
Máme hnízda tři, jsou tam v bezpečí, když přijedeme třeba na víkend, tak hrozně jančí, lítají a dělají nálety
pak se uklidní.
Mame plechove stupatko pod vlastovcim hnizdem asi 15 cm pod. obcas na nem sedi a svitori a az odleti tak plech ocistime na dalsi rok
Mohly by jste mi nakreslit, jak je to tam přidělané??? nemohu si to umět představit. Že bych se do toho zítra vrhla.
Škoda, nemám to nikde vyfocené. Prostě vezmeš dva hřebíky, přitlučeš je to zdi, jestli to jde a nebo ať ti tam chlap navrtá hmoždinky, do toho tedy hřebíky a nebo šrouby. Ve vzdálenosti cca 50 cm od sebe, aby bylo hnízdo mezi tím. Pak na každé pověsíš provázek, řetízek…a na to přivážeš prkýnko, aby to bylo jako taková polička pod tím hnízdem a oni tam na tu budou kadit.