Voda, čaj, prosím o radu

230
23.11.15 09:50

Voda, caj, prosim o radu

Ahoj holky. Mam mozna trochu hloupe dotazy ale nemam moc lidi koho bych se mohla zeptat. Zaciname s prikrmama a i s pitim vody.. Rekli mi, ze mam po prikrmu nabidnout vodu. No a jinak? Kdy se voda dava? Jen tak kdy se mi zachce? Plne kojim takze nevidim smysl davat vodu…? Kupujeme neperlivou vodu urcenou pro kojence.. Musim ji povarit? Nebo se vari jen z kohoutku? A staci kdyz se dava v pokojove teplote nebo musi byt porad tepla? Jej :nevim: no a jaky caj davate svym miminkum? Kamoska rikala vsechny krome maty, ale radsi se zeptam:) a mel by se ten sacek vytahnout driv nebo nechat tolik minut kolik stoji na obalu? Asi jsou to blbe otazky ale jsem celkem uzkostlivy clovek a radsi se zeptam nez neco udelam spatne. Dekuji za odpovedi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
23.11.15 09:54

Dávala jsem jen vodu, normální z kohoutku, převařenou. žádný čaj ani kojeneckou. a to až tak od 9 měsíců, když už děti jedly více příkrmu a hustejšího, že ho opravdu potřebovaly zapít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
23.11.15 09:56

@Tiger-lily : hm, taky bych davala ale mame v ni strasne mic vodniho kamene, normalne tam plavou bile kousky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2428
23.11.15 10:00

S tou vodou moc nevím, už si to nepamatuju, ale začínala jsem s příkrmama v létě, taky jsem kojila. Dokud se pouze kojí, tak se doplňovat jiné tekutiny nemusí, ale když budeš přikrmovat, tak už plně kojit nebudeš. Já snad nabízela pití po každém jídle, někdy i během dne, podle počasí. Jinak jsem dávala kojeneckou vodu, pokojovou teplotu. Z kohoutku jsem začala dávat až když mi doktor řekl, že můžu. JInak na vaření jsem používala kojeneckou vodu snad jen do roka, možná i míň. Čaje dceři kupuju dětský a délku louhování tím pádem neřeším, ani složení, když je čaj určený už pro kojence. Mám svou značku, čaj je bylinkový a malé pomáhal i na prdíky apod. Jinak pak jí chutnal i heřmánkový. Ovocný jí moc nechutná. Dospělácký čaje jí doteď nedávám a to jsou jí skoro tři roky. Dokonce, když byla nemocná tak jsem koupila i dětský průduškový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1672
23.11.15 10:04

Ja bych caj nedavala.Dej vodu naco si ji naucis to bude vyzadovat. A voda je rozhodne nejlepsi. A jz ji nabizej my jsme furt cekali a nakonec nechtela a nechtela zacla pit az kolem roka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2428
23.11.15 10:04

Jo a samozřejmě čaje nesladím, ničím, ani vodu neochucuju. Jen teď už dceři tchýně občas dá do čaje lžičku medu, při kašli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
23.11.15 10:09

PapeJ: ok dekuju, jen jsem cetla, ze v tech detskych cajech je strasne moc cukru.. Nevim co je na tom pravdy 8oach, no kdyz davam prikrmy tak uz plne kojit nebudu:))) takze vodu jen po jidle? Jinak pres den nemusim? Zatim jime jen jednou denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2428
23.11.15 10:14
@gusica píše:
PapeJ: ok dekuju, jen jsem cetla, ze v tech detskych cajech je strasne moc cukru.. Nevim co je na tom pravdy 8oach, no kdyz davam prikrmy tak uz plne kojit nebudu:))) takze vodu jen po jidle? Jinak pres den nemusim? Zatim jime jen jednou denne.

Cože? Kde jsi to četla. Mám tedy Leros Baby, dětský bylinný čaj a podle složení tam je šípek, jablko, fenikl, heřmánek, ostružina, mrkev a lípa. Jo má trochu nasládlou chuť, ale je to těma bylinkama, ne, že by tam sypali cukr. Jinak, dcera je také spíš zvyklá pít jen vodu, čaje jsem dávala v zimě a když ho nedostane, nemá z toho nějaké šoky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
23.11.15 10:17

PapeJ: cetla jsem to na diskuzich. Mohla byste mi prozradit kde ho kupujete? Normalne v drogerii? Dm?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2633
23.11.15 10:18

Dávala jsem převarenou vodu z kohoutku a začala jsem dávat s prvními příkrmy. Nebylo to ze začátku o pití, ale aby si zvykli, že se pije. Naučili na fkasku. Jinak jsem taky dokojovala. Klidně můžeš zkusit dat i během dne. Čaj jsem kupovala dětský. Asi jsem ho tam louhovala i kratší dobu. Nestopovala jsem a hlavně necetla. Teplotu jsem dávala pokojovou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
23.11.15 10:20

@gusica Cukr je v granulovaných „čajích“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2428
23.11.15 10:21
@gusica píše:
PapeJ: cetla jsem to na diskuzich. Mohla byste mi prozradit kde ho kupujete? Normalne v drogerii? Dm?

V lékárně. Není to ten granulovanej, je normálně v pytlíkách. Je to taková žlutá krabička. Leros má těch dětských čajů víc, ale dětem nejvíc vyhovoval tenhle, asi kvůli tomu feniklu, který pomáhá na bolení bříška. Mamka ho kupovala už bráchovi a tomu už je 24 let :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
23.11.15 10:27

Kojenecka voda se doporucuje do 1 roku, protoze narozdil od kohoutkove vody neobsahuje dusicnany, ktere malym detem zatezuji ledviny. Neprevarovala jsem. Caje jsem nedelala, protoze je deti odmitaly. Vodu jsem nabizela po jidle, ale ne vzdy jsem si na to vzpomnela. Ta voda se kojenym detem nedava kvuli pitnemu rezimu, ale aby si zvykaly na novou chut. Moje deti beztak zacaly poradne pit vodu, az po roce veku, kdyz jsem sla do prace a mliko nebylo k mani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 12:30

@gusica Taky kupuju dětský čaj od Lerosu, je ve žluté krabičce. Žádný cukr opravdu neobsahuje, jen bylinky. Mají ho i v supermarketech a viděla jsem ho prodávat i v DM drogerii.
https://goo.gl/GI7Nv7

A čaj teda dávám jen občas, aby neprudila moje máti, ta je tím čajíčkováním posedlá :roll:. Normálně nabízím čistou vodu z vodovodu, on toho stejně moc nevypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
23.11.15 12:41

Taky jsme začívali s vodou u příkrmů. kupuje se kojenecká voda, já ji na pití převařuji( na lahvi je uvedeno, že se převařovat nemusí). Používám ji i k vaření oběda pro dítko. Vodu lze nabízet i mimo jídlo, jde o to, aby si dítě zvyklo i na jinou chuť než jen na MM. čaje jsem zatím nedávala, začnu asi až kolem roku. kohoutkovou vodu budu používat až po roce dítka, budu převařovat- nic tím nezkazím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama