Voda s mátou pro batole

25.5.16 10:08

voda s mátou pro batole

Ahoj maminky,
dcerce je 10 měsíců a před nedávnem jsme vyměnili čaj za vodu. Do vody jsem s teplem začala přidávat kousky citronu bez kury a mátu, nijak nemackam jen ve vodě nechávám dokud se nevypije. Dcerce tuto vodu občas do láhve naliju taky. Chtěla bych se zeptat jestli je to vhodne nebo to spíše vynechat. Jaky na to máte názor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27348
25.5.16 10:29

Když v tom neni cukr, proč ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
25.5.16 10:39

@kiki.kiki.piki mata neni vhodna pro male deti, napr. zde
http://www.dedekkorenar.cz/…-peprna.html
Dětem pití máty a užívání mátových žvýkaček nedoporučuji, protože jejich citlivý nervový systém je na předávkování mentolem háklivější a nadměrné mentolžvýkačkování a čajomátopití může podle literatury způsobit až paralýzu vitálních center v míše s následným dušením. Tento efekt se nebezpečně násobí u dětí užívajících drogy. Tam se ale přidruží i další efekt zrychlené degenerace jaterních enzymů a jejich detoxikačních schopností nebo spíše neschopností s podílem stresového přidušení. Já bych dětem drogy k mátě rozhodně nedoporučoval a bez máty raději také ne, přestože jich stejně už většina podle statistiky drogy požila, kouří, pije alkohol nebo šikanuje. Nakonec bych dětem kromě viróz a kašlů moc ani mátu nedával, protože stresu mají mnohem více, než je zdrávo.

Ale i dalsi zdroje uvadi u maty jako kontraindikaci, nepodavat malym detem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21535
25.5.16 10:50

Matu ani citron bych takhle malemu diteti nedala. Moje deti piji vodu ochucenou matou a okurkou, ale je jim 8 a 13 a mate prisly na chut tak dva roky zpatky, predtim ne e

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5812
25.5.16 12:41

No, nedělala bych to… máta mi nepříjde dobrá pro takový miminko a citron mi nepříjde špatný, ale překvapuje mě, že jí chutná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
25.5.16 16:05

@pikola Já bych dala klidně i s cukrem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21535
25.5.16 22:24
@Františka85 píše:
@pikola Já bych dala klidně i s cukrem ;)

Klidne plus jeste dudacek namocit do medu at to kojenci pekne šmakuje :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat