Reklama

Vrácení kočky do útulku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.18 10:00
Vrácení kočky do útulku

Dobrý den, omlouvám se za anonymitu, ale přijdu si jako největší vyvrhel. Adoptovali jsme kotě z útulku, ale náš roční kocour se s ním nedokáže zzit. Nejí, nepije, pořád se schovává. Jinak to byl vždycky mazlivý kocourek, chodil do postele, hrál si atd. Připadám si hrozně, že o tom vůbec uvažuji, ale.. Máte někdo zkušenosti s vrácením kotete do útulku? Vím, že se to stává, ale přijde mi to hrozne. Na druhou stranu 1.kocour je můj miláček a nechci, aby se trápil. I já se kvůli tomu trápím. Zatim jsou spolu jen 4 dny, ale i to mi přijde dost na to, že nejí a nepije. Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3965 příspěvků 27.07.18 10:04

Čtyři dny je nic.

DanaHlinicka
Stálice 52 příspěvků 27.07.18 10:05

Nemusíš si připadat jako vyvrhel. To se prostě stává a útulek to jistě pochopí. Lepší než kdybys ho utopila, někam vypustila do přírody, atd. To bohužel lidé dělají a je mi z nich zle. Vrátit adoptované, není zase takové zlo přeci. Když to nejde, nemá cenu to lámat přes koleno.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 27.07.18 10:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, omlouvám se za anonymitu, ale přijdu si jako největší vyvrhel. Adoptovali jsme kotě z útulku, ale náš roční kocour se s ním nedokáže zzit. Nejí, nepije, pořád se schovává. Jinak to byl vždycky mazlivý kocourek, chodil do postele, hrál si atd. Připadám si hrozně, že o tom vůbec uvažuji, ale.. Máte někdo zkušenosti s vrácením kotete do útulku? Vím, že se to stává, ale přijde mi to hrozne. Na druhou stranu 1.kocour je můj miláček a nechci, aby se trápil. I já se kvůli tomu trápím. Zatim jsou spolu jen 4 dny, ale i to mi přijde dost na to, že nejí a nepije. Díky.
zkusila bych ještě počkat. My jsme k ročnímu kocourkovi pořídili kotě a trvalo čtrnáct dní,než se vůbec dalo v noci spát,dobře doby vrčení,nechtěli se ani jeden mazlit,brečela jsem,co jsem jen provedla. Dneska jsou z nich nejlepší kamarádi. Ukažte mu,že se příchodem nového nic nemění,že ho milujete pořád stejně. Samozřejmě jsou i případy,kdy to nevyjde a kočky se nesnesou..snad to nebude ten váš.

Emimin7
Echt Kelišová 8116 příspěvků 27.07.18 10:06

Koucouři většinou nemají rádi koťata, ale časem si určitě zvykne. Už jsem to viděl víckrát. A čtyři dny je skutečně nic.

pikola
Neúnavná pisatelka 18962 příspěvků 27.07.18 10:07

Našim to taky trvalo asi 14 dní, myslím, že mě za to kočka nenávidí dodnes že jsem přinesla domů druhou :mrgreen:

arada
Extra třída :D 11705 příspěvků 27.07.18 10:08

Zvykne si,dcera si brala ke kocourovi kotě,kočičku.Taky nějaký čas prskal,ale nakonec ji přijal a jsou parťáci.

Celina
Závislačka 2902 příspěvků 27.07.18 10:12

Umřel nám náš kocourek, tak jsme k druhému pořídili kotě. Je to skoro 4 měsíce a ještě pořád to není nic moc. Starší je většinou na vyšších místech a je vidět, že ho mladý štve :cert:
Co jsme nevěděli prý pomáhá kotě vykoupat, pak tomu staršímu tolik „nesmrdí“. Vydrž, čtyři dny je fakt málo :mavam:

Dominikniknika
Stálice 54 příspěvků 27.07.18 10:24

Dej tomu nějaký čas no, ono se to sladí

g.sandova
Závislačka 3642 příspěvků 27.07.18 10:25

Kočka je dost teritoriální zvíře. Tam je to vždy risk. Jednodušší ke kočce je pořídit psa. Každopádně u vás, bych řekla, je brzy na závěry.

Daina87
Kecalka 308 příspěvků 27.07.18 10:32

s pritelem jsme meli kazdy jednu kocku, on 3 roky, ja 6 let. Ta moje je hrozny plasan… kdyz prijde nekdo cizi, slyší zvonek … okamzite zaleze a dve hodiny ji nikdo nevidi. Ta jeho je zase hrozne společenska… Sestehovali jsme se v lednu, a az tak mesíc zpatky muzu rict, ze na sebe prestaly prskat, a uz spolu vydrzi i na jedne posteli, nebo na gauci. Ta moje se schovavala dva mesice… dva mesice jsem si rikala, co jsem to udelala, ze ji takhle trapim… ( vzala jsem si ji v jejich 5ti letech od kamaradky, ktera bydlela s manzelem, 2 detma a psem v 2+1 a ta kocka 90% casu travila pod gaucem a tech zbylych 10% vyuzila na jidlo a zachod … - proto ta povaha) .

Co chci rict. Po 4 dnech nemuzete cekat zazraky … kocky jsou osobnosti a chvili jim to trva. Kote je zvidave a pozoruje nove prostredi. Vas kocourek uz je radsi kdyz ma klid. Chvili bude trvat, nez kotatku ukaze, ze on je pan domaci a pozdeji si jej vychova. Chce to trpelivost… drzim palce, ale urcite bych to jeste nevzdavala…

my meli pul roku o zabavu postarano a v noci se stezi vyspali… protoze se kocky i rvaly, ale dokud netekla krev, coz bylo jednou, snazili jsme se je nerozdelovat, aby si zvykly. Ted uz to snad bude dobre, i kdyz cas od casu je fackovana i ted.

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31646 příspěvků 27.07.18 10:36

našemu kocourovi to trvalo cca 14 dnů, než si zvykl na kotě. První dny taky nechtěl žárt a pít, schovával se a když se k němu kotě přiblížilo, tak vrčel. Chvíli vrčel i na nás, když jsme se kotěti věnovali. Vydrželi jsme a teď jsou správná dvojka.

Aromalampa
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 27.07.18 10:39

Tak 1) zatím nikam kotě nevracej, 4 dny jsou opravdu málo.

1. seznamování má probíhat tak, že každá kočka je v jiné místnosti, nedáváš je hned k sobě, pak je v místnostech vyměníš, zvykají si na své pachy… to samé žrádlo, každá žere ve své místnosti ze své misky, pak jim třeba prohoď misky, ale neseznamuj je natvrdo…

Neboj. Jinak my pořídili ke starýmu kocourovi 2 koťata, no prskal na ně půl roku, katastrofa stav, když se někde potkali, tak jsem myslela, že je snad zabije, jak začal vyvádět, musela jsem občas zasáhnout a křiknout. Hele a najednou si hrajou, starej kocour nějak omládl, skotačí s nima, žerou si tam svorně všichni tři vedle sebe, vyhřívaj se spolu na sluníčku a jsou to fakt nerozlučná trojka, takže neboj, neboj… :palec: Někdy prostě potřebujou ti morousové víc času… netlač na pilu.

kiwiovka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 27.07.18 10:40

I u nás to bylo obdobné, starší kocour na kotě koukal, odcházel, nechtěl být u nás v bytě. Postupem času se k ní aspoň přiblížil, ale když ho provokovala a chtěla si hrát, tak utíkal. A jak tu píšou holky, za cca 14 dní se vše srovnalo, teď na sebe max prskaj, ale nikdy si nic neudělali. Ale zvládnout už žrát vedle sebe :D Určitě vydržte, pokud jde jen o to, že nežere, dá se to vydržet. On až bude mít velkej hlad, tak přijde. Lepší, než kdyby kálel a močil kde nemá…

kiwiovka
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 27.07.18 10:41

Jo a jinak jste skvělá, že takhle pomáháte a vzala jste si kotě z útulku! Více takových lidí :srdce:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Sledujte a učte se! Peštová je výjimkou Instagramu: Bez filtrů a příkras boduje

Instagram je místo, kde lidé ukazují zkreslenou realitu a málokdy odhalí... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama