Práce jako vrchní servírka, nebo ve fabrika?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alisha94
Povídálka 18 příspěvků 09.03.18 08:22
Vrchni nebo Fabrika?

Dobre ráno maminky, potrebuji poradit s praci. Dostala jsem jsem nabídku dělat Vrchní servirku v místní restauraci kde je teda krátký a dlouhý týden plat cca 16000 kc. A volaly mi také z místní fabriky jestly bych chtěla pracovat na 3 smenim provoze s obcasnyma prescasama za 17500kc nebo na nepřetržitý což je cca 18000 kc… Taky planujeme dovcu a mimi a nemůžu se rozhodnout. Samozdrejme všechny tyto částky jsou v hrubém.. Poradite mi prosím dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

BaMaK
Závislačka 2679 příspěvků 4 inzeráty 09.03.18 08:28

@Alisha94 To se musíš rozhodnout sama, jak ti vyhovuje provoz, jaká je práce v té „fabrice“-u pásu? Těžká fyzická? Jestli potřebuješ ty peníze navíc…

Jana525
Závislačka 4503 příspěvků 09.03.18 08:33

Osobne bych sa do servirky. Stridat smeny je pro organismus svinstvo.

Tapa
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 09.03.18 08:33

@Alisha94 Já bych vyškrtla ten třísměnný provoz. Mít týden noční je děs, alespoň z mé zkušenosti. No a při odpoledních z toho dne nic nemáš :nevim:

Kralikcek
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 09.03.18 08:34

Servirka

:kytka:

Tapa
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 09.03.18 08:36

Pracuji momentálně v nepřetržitém a mám max. tři noční, ale stejně jsem po nich úplně vyřízená. Jak píše @Jana525 je to pro tělo záhul.

smurfka
Nadpozemská drbna 28430 příspěvků 09.03.18 08:38

Pracovní doba je lepší u servírky..platově celkem stejné..ta tisícovka tě už nezabije..zase někteří neradi dělají s lidmi - takže to je plus při práci ve fabrice.
jako nevim no..třeba moje máme celý život dělala půl uvazky, různě jako kuchařka, nebo seděla v krámu s novinama a tak..a v 50ti se dala na třisměnný provoz ve fabrice a zvládá a vyhovuje a s přesčasama si i krásně vydělá…co to je za práci ve fabrice? budeš to moct dělat jako těhotná, budeš moct pracovat jako servírka v těhotenství..? nebo oboje znamená v prvním měsíci sednout na nemocenskou na 9 měsíců? pak je to asi jedno, protože potom se asi nevrátíš ani do fabriky ( s dítětem 3 směny asi těžko ) ani jako servírka.. :think: :nevim:

Alisha94
Povídálka 18 příspěvků 09.03.18 08:53

Když me plac bavi ale jako vrchní bych mela víc starosti ( peníze zbozi brigadniky ) zase fabrika sedět či stát jak trupka se mi nechce ale udelam si svich cca8 hod a jdu domu. Chlap říkal ze je mu to jedno mamka zase fabrika 8) nechá se rozkrajet a bude kamarádka je těhotná čeká dvojčata a ještě dela vrchní a je ve 4 mesici ale co zvládne ona nemusím já ach jó :zed:

vejilka
Závislačka 4177 příspěvků 09.03.18 08:54
@smurfka píše:
Pracovní doba je lepší u servírky..platově celkem stejné..ta tisícovka tě už nezabije..zase někteří neradi dělají s lidmi - takže to je plus při práci ve fabrice.
jako nevim no..třeba moje máme celý život dělala půl uvazky, různě jako kuchařka, nebo seděla v krámu s novinama a tak..a v 50ti se dala na třisměnný provoz ve fabrice a zvládá a vyhovuje a s přesčasama si i krásně vydělá…co to je za práci ve fabrice? budeš to moct dělat jako těhotná, budeš moct pracovat jako servírka v těhotenství..? nebo oboje znamená v prvním měsíci sednout na nemocenskou na 9 měsíců? pak je to asi jedno, protože potom se asi nevrátíš ani do fabriky ( s dítětem 3 směny asi těžko ) ani jako servírka.. :think: :nevim:
Škoda že nejde dát „to se mi líbí“

Alisha94
Povídálka 18 příspěvků 09.03.18 08:57

Není to tezka prace ale dělají se zdravotní potřeby tak je to trosku náročné na oci. 8o

vejilka
Závislačka 4177 příspěvků 09.03.18 08:58
@Alisha94 píše:
Když me plac bavi ale jako vrchní bych mela víc starosti ( peníze zbozi brigadniky ) zase fabrika sedět či stát jak trupka se mi nechce ale udelam si svich cca8 hod a jdu domu. Chlap říkal ze je mu to jedno mamka zase fabrika 8) nechá se rozkrajet a bude kamarádka je těhotná čeká dvojčata a ještě dela vrchní a je ve 4 mesici ale co zvládne ona nemusím já ach jó :zed:

Já bych šla asi určitě do té servírky. Zase záleží, jaké budeš mít těhotenství. Já měla v poho, pracovala jsem do skoro 6.měsíce. V rsstauraci, kde vaří pak můžeš dělat třeba jen přes obědy. A tedy i po mateřský bys mohla dělat jen takhle ranní v restauraci.Ve spoustě zařízení to umožňují. Ve fabrice většinou ty holky jdou marodit, jelikož je to práce fyzicky náročná.

pikola
Neúnavná pisatelka 18131 příspěvků 09.03.18 08:59

Jako servírka bys měla mít dýžka, i když pak pro dávky se to bude počítat z platu na papíře. Oboje je asi náročné, já bych asi brala tu servírku víc.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 09.03.18 09:00
@Alisha94 píše:
Dobre ráno maminky, potrebuji poradit s praci. Dostala jsem jsem nabídku dělat Vrchní servirku v místní restauraci kde je teda krátký a dlouhý týden plat cca 16000 kc. A volaly mi také z místní fabriky jestly bych chtěla pracovat na 3 smenim provoze s obcasnyma prescasama za 17500kc nebo na nepřetržitý což je cca 18000 kc… Taky planujeme dovcu a mimi a nemůžu se rozhodnout. Samozdrejme všechny tyto částky jsou v hrubém.. Poradite mi prosím dekuji

No to bych teda hledal práci dál.

P4ja
Závislačka 3723 příspěvků 09.03.18 09:01

No to hodně záleží na povaze. Pokud jsi komunikativní typ a máš i přehled, co se týká peněz, zboží atd., tak by ses určitě líp cítila na place. I když asi je to o tom, že v práci budeš hodně pozdě. Nvm, záleží, kde děláš a jak to máte.

Práce ve fabrice je opravdu o tom, že si uděláš svých 8 a jdeš v klidu domů. Se směnováním je to těžké, protože někdo to dává v pohodě a jiný je zničený. Ono taky záleží na typu práce, někde se na noční dá docela pěkně něco nadělat, a potom mít k ránu klid. Ale to záleží práce od práce. Je pravda, že přesčasy a státní svátky, nebo soboty a neděle se dají pěkně přivydělat.

jary1
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 09.03.18 09:06

No za ty prachy, bych řekla, že raději ani jedno. Obzvlášť, když plánujete mimčo.
Jinak dělej to, co tě baví. To že chcete mimčo, neznamená, že budeš za rok nebo dva těhotná. Takže práce by tě měla bavit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Tragédie v dole Dukla: 108 dělníků odsoudili na smrt, zděšení hasiči se hroutili

Náhoda, lajdáctví a selhání lidského faktoru. To všechno stojí za největší... číst dále >

Mareš má přemožitele! Prvenství mu vzal kluk, kterého dosud nikdo neznal

Ještě před měsícem o jeho existenci téměř nikdo nevěděl, dnes je z něj... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama