Všechno moc řeším

Anonymní
24.5.20 10:52

Všechno moc řeším

Ahoj všem, ráda bych znala váš názor a zkušenosti s tímto tématem. Zkrátka - všechno moc řeším, vše mě rozhodí, nad vším přemýšlím, zkoumám. Ideálním příkladem je práce: jeden nepříjemný kolega, který evidentně moc úcty k mladším zaměstnancům nemá, náladový je jako ženská :mrgreen:, samý obličej a ofrňování. Moje kamarádka/kolegyně to má naprosto u zad**, prostě si pomyslí své, řekne si, že v práci je pro peníze a dál to neřeší. Já další dny zkoumám, co jsem měla říct, zda je lepší se bránit, jestli to vůbec pomůže, nebo ignorovat, co udělám příště… A takhle je to skoro se vším, nedokážu se od věci oprostit, vše strašně řeším, přemýšlím, co udělám příště, jaké jsou varianty. Chtěla bych mít některé věci víc “někde”. Na druhou stranu si pak říkám, jak najít tu hranici, kdy člověk věci programově ignoruje a kdy na sobě nechá dříví štípat.

Jak to máte vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1694
24.5.20 11:20

Každý je jiný, někdo pořád něco řeší, jiný neřeší nic. Někdo neumí reagovat na podobné hnusné chování, protože je moc slušný a možná ne dost pohotový a tak se tím trápí, jiný si to nenechá líbit. Mít v práci nepříjemného kolegu je hloupé, ale bohužel to člověk většinou nezmění. Teoreticky by ti mohla pomoci nějaká dlouhodobější psychoterapie, kde by ti poradili, jak se s tím vyrovnat, pochopit proč tě takové věci trápí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
24.5.20 11:21

Uplne stejne jako ty. Casto jsem mimo, protoze premyslim prave nad takovyma blbostma a unikaji mi dulezitejsi veci. Souvisi to s nizkym sebevedomim, takze asi zapracovat na tomhle? Docela to komplikuje zivot :? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 11:31
@Andymo píše:
Uplne stejne jako ty. Casto jsem mimo, protoze premyslim prave nad takovyma blbostma a unikaji mi dulezitejsi veci. Souvisi to s nizkym sebevedomim, takze asi zapracovat na tomhle? Docela to komplikuje zivot :? :roll:

Ano, partner mi říká též, že se mám zkusit soustředit spíš na sebe, než furt zkoumat, co by udělali druzí - a to samozřejmě otázka sebevědomí je. On se pohádá se sousedkou a za vteřinu ho to naprosto nezajímá, já bych další 4 dny přemýšlela :mrgreen: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
5217
24.5.20 12:13
@Anonymní píše:
Ahoj všem, ráda bych znala váš názor a zkušenosti s tímto tématem. Zkrátka - všechno moc řeším, vše mě rozhodí, nad vším přemýšlím, zkoumám. Ideálním příkladem je práce: jeden nepříjemný kolega, který evidentně moc úcty k mladším zaměstnancům nemá, náladový je jako ženská :mrgreen:, samý obličej a ofrňování. Moje kamarádka/kolegyně to má naprosto u zad**, prostě si pomyslí své, řekne si, že v práci je pro peníze a dál to neřeší. Já další dny zkoumám, co jsem měla říct, zda je lepší se bránit, jestli to vůbec pomůže, nebo ignorovat, co udělám příště… A takhle je to skoro se vším, nedokážu se od věci oprostit, vše strašně řeším, přemýšlím, co udělám příště, jaké jsou varianty. Chtěla bych mít některé věci víc “někde”. Na druhou stranu si pak říkám, jak najít tu hranici, kdy člověk věci programově ignoruje a kdy na sobě nechá dříví štípat.Jak to máte vy?

To přejde, až toho jednou bude tak moc, že ho pošleš do pr.., zjistíš, že se nic nestalo a přestaneš to řešit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
24.5.20 12:17
@Anonymní píše:
Ano, partner mi říká též, že se mám zkusit soustředit spíš na sebe, než furt zkoumat, co by udělali druzí - a to samozřejmě otázka sebevědomí je. On se pohádá se sousedkou a za vteřinu ho to naprosto nezajímá, já bych další 4 dny přemýšlela :mrgreen: :roll:

No tak to mame taky dost podobny, muj pritel je taky flegmatik a dost mu zavidim :D Snazim se od nej necemu priucit, ale je to tezky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 14:43

Zrovna dočítám knížku Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda. Výborná knížka, doporučuji přečíst, třeba tam najdeš odpovědi na některé své otázky (spíše ale až ve druhé části knihy).

• Nahlásit
  • Citovat
1718
24.5.20 22:12

A já zas doporučuji knížku,, Důmyslné umění, jak mít všechno u pr* * le” - Mark Manson :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama