Vši - prevence a léčba?

4.2.09 23:52

Vši - prevence a léčba???

Holky, prosím poradte - dcera přišla ze školky s tím, že 2 holčičky mají vši…existuje prevence, a pokud to propukne i u nás, co s tím???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2150
5.2.09 01:15

Klasické rady: často umývat hlavu i běžným šamponem a vyčesávat všiváčkem třeba nad vanou a kontrolovat, zda se něco neobjeví.
Pokud se objeví existují přípravky jako šampon či sprej. Často měnit povlečení a vyvařovat a ručník po každém mytí vlasů.
Nic jiného mě nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
5.2.09 08:22

Prevence v podstatě neexistuje. Jen kontrolovat hlavu a být připravená brzy zasáhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
5.2.09 08:32

Prý jim nevoní tea tree - tak přidávat do šamponu při mytí hlavy. Já si jen přečetla téma a už mě svědí celá hlava :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
5.2.09 08:57

Bohužel máme zkušenosti, ve školce se to objevuje každou chvíli. :evil: Prevence opravdu není, chce to prohlížet hlavu, jak se vši objeví, tak vystříkat, nechat 12 hodin působit, pak pořádně vyčesat všiváčkem a po týdnu zopakovat(sprej zničí vši ale ne hnidy, tak proto je opětovné vystříkání důležité).Kupovala jsem i šampon s Tea tree oilem a tím jsem myla hlavu synovi i sobě (manžel má štěstí a vlasy nemá :lol: ).Přeju pevné nervy, je to pěkný opruz.Jo a mimo tělo přežije maximálně 24 hodin, takže není potřeba nějak hystericky dezinfikovat, stačí vyměnit povlaky na polštářích a ručníky. :wink:
http://www.lekarna-online.com/…-spr-1x150ml

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.2.09 09:13

U nás ve škole sou vši běžně, už sme je měly i doma, malá to donesla ze školky, nikdo to od ní naštěstí nechytil ale zbavit se jich bylo náročný. Vyzkoušely sme kde co z lékárny a nakonec zabral přípravek, je to spray, nasříká se a na hlavu se dá igelit čepec, pak se vyčesává všiváčkem. Ale ani všivášek není všemocný, je to už tak 3m co sme se jich zbavily a dodnes má malá obaly od hnid ve vlasech :evil: Říká se že prevence není ale přeci jen sou látky který vši odpuzujou ( není to ale 100% ), např. tea tree oil nebo přípravek Pedicap, obsahuje olej a šampón a ten šampón se má používat preventivně, sou tam látky který vši odpuzujou. A kdyby ste je náhodou chytly tak je tam na to ten olej. Pak sme samozřejmě vyměnily povlečení, vypraly čepice, koupily nový hřebeny, gumičky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
5.2.09 12:46

Ahoj,

nechodite do delfinka? mame stejny problem a nejlepsi je pry tea tree olejicek nebo sampon, ktery jej obsahuje. Pri tom jak to smrdi se ani nedivim, ze to je dobra prevence.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
5.2.09 13:45

Slyšela jsem, že prý pomáhá kapka levandulové /aroma?/ oleje do vlasů. Radila mi to učitelka z MŠ, ale myslím, že když si tvoje dítě splete čepici /jako moje/ tak může mít vlasy levandulí naplácané a stejně se tomu nevyhne. U nás ve školce řadily hodněkrát a dcera je přinesla až s tou cizí čepicí, což si vykládám tím, že měla svůj antialergický polštářek na spaní, jinak si myslím, že nemá každé dítě svůj polštářek a to je průšvih.
Difusil už na vši přestává účinkovat. Nejlepší je Ducryl, protože by měl likvidovat i hnidy, prý zevnitř explodují, dle známé lékárnice. Taky je dobrý tea tree „šampón“ Effective, který se nanese na vlasy a přikryje přiloženou igelitovou čepicí a vši se udusí, navíc na hnidy je přiložený fakt dobrý „všiváček“, takže se jich spoustu vyčeše, protože tea tree je trochu uvolní od vlasu /to teda píšou v letáku :roll: /
Známá mi zas poradila hřebeny dát na noc do mrazáku a pokud má dítě oblíbeného plyšáka tak toho buď do mrazáku, nebo na chviličku do mikrovlnky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2287
5.2.09 20:12

Taky máme bohužel bohaté zkušenosti. Preventivně mažu Míše tae tree olej za uši, na šešolku a těsně nad krk - tam kde se nejvíc objevují. Jinak když už je chytila, zkoušeli jsme nejdřív Difusil - nic moc. Pak mi švagrová doporučila šampon Parasidos a ten hubí i hnidy. Obsahuje kys. octovou, podle toho taky smrdí :roll: . Takže by mohl preventivně působit i ocet, ale to jsem nezkoušela, to už je přijatelnější ten tea tree :lol:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
6.2.09 08:57

Jen jsem zapoměla, že Diffusil musí obsahovat účinnou látku Carbaryl, jinak opravdu nefunguje… :wink:
Katcha ten šampon Parasidos jsem nějak nenašla, hází mi to jen cosi na koně, můžu poprosit odkaz? Zajímalo by mě to, nic z toho, co mám doma, neničí hnidy… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
6.2.09 10:32

Parasidos nám teda nezabírá. Měly sme doma 2 balení! Jediný co na něm bylo dobrý že po umytí vlasy voní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
644
6.2.09 11:09

Holky, my jsme v loňském školním roce dotali do školky zprávu z hygieny, že se vyskytl nový druh vší na který už ani ten Difusil nezabírá.
Taky to znám, že nám občas nějaké děcko přinese vši do školky a je to vždy nepříjemné, protože je třeba to oznámit rodičům, aby dětem kontrolovali hloavičky. A to bych řekla je jediný, co člověk může dělat :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
6.2.09 12:38

Vši jsou potvory a proti Diffusilu si budují obranu a stávají se proti němu imunní, výrobce ho pak zase vylepší a on chvíli funguje, myslím, že to samé jsem četla o Parasidose a ještě jednom přípravku.
Tea tríčkový Effective vši nezabíjí chemický, ale mechanicky-udusí je, tak se proti němu němůžou stát imunní.
Ještě bych upřesnila ten druhý přípravek, co jsem psala - jmenuje se ITAX a je od firmy Ducray, známá lékárnice se mi dušovala, že je i proti hnidám a vím, že by mi nelhala. Teď jsem si to našla na netu a taky vši udusí, ale upozorňují, že všechny hnidy zabít nemusí, proto je nutné opakovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Prosím
22.3.12 22:25

Prosím,súrne

Dobrý den, chcela by som sa opýtať čo sa týka hnidoch…
Dostala som vši od kamarátky, ja som si celé dva týždne myslela že to je alergia,lebo predtým som kúpila na Ukrajine šampon a on bol taký čudny…no raz som si v kúpelke česala vlasy a pozerám niečo lezie po mojích vlasov…utekala som za mamou a povedala že mám vši…hned nato chytilli nato moje sestry… mama mi na druhý den kúpila šampon paradose som ho použíla…trikrát a vši som už nemala…dneska som ho zas použila a níč hnidy máám stále aj ked ich vyčešavám ale ja ich máám akokeby s prepačeným nasrato…použila som olejový zábal aj octová zábal…ale som sa dočítala na internete že si mám prefarbiť vlasy a že to pomože…neviem či to nepomože že nebudem mať vši…ale prosím Vás o radu že či to pomože že nebudem mať hnidy?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.11.12 09:30

hnidy nebo lupy?

Holky, děsně mě svědí hlava mám tam i takové mini bílé ťupky, jsou to vši nebo lupy? protože asbsolutněnechápu kde bych je vzala, jsme ted se synem byli doma, jsme nemocní ani do školky aztím nechodí budou mu 2,t ak nevím kde bychom je vzali. AKorát včera odpoledne jsme byli na návštěvě, t am byli asi 3 děti, je možné je mít takhle rychle? jinak mě fakt nic nenapadá, kde by se u nás vzali :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama