Vši - prosím radu

Anonymní
26.5.16 15:00

Vši-prosím radu

Holky prosím mám prosbu a dotaz, já prostě nevím, jak vypadají hnidy a co v těch vlasech mám hledat :zed:

Před školou v přírodě se ve třídě u nás vyskytly vši a já jsem dcerce hlavu prohlížela, nic neviděla…učitelka apelovalal na rodiče, ať dětem prohlídneme hlavy, aby jsme do švp s nimi nepřijeli :roll:
Bohužel pár maminek toto neudělalo a pár holek jich prostě s hnidama do švp odjelo…Takže když jsme přijeli, tak nám opět p. učitelka říkala, ať prohlídneme hlavy, prohlídla jsem- nic neviděla…
Dcerka se pořád drbe, pořád jí prohlížím hlavu, minule jsem poprosila i kamarádku, která je měla a tudíž ví, jak vypadají-řekla, že naprosto v pořádku :zed:
malá se dneska opět drbe, už i mě svědí hlava :zed: a když jsme jely ve výtahu, tak jsem ve vláskách zahlídla vešku-určitě!!! Ten tvar broučka z obrázků a fotek jsem prostě poznala-ale problém je, že koukám do hlavy-na dením světle, na balkoně-JÁ NIKDE NIC NEVIDÍM!!! :zed: Nic, co by do té hlavy nepatřilo, prostě nic :nevim:
samozřejmě půjdu do lékárny-koupím něco, ale jde mi o to, jestli není možné, že by měla celou dobu v hlavě dcerka jen tu jednu vešku, aniž by nakladla hnidy???
Já mám oči jako ostříž, ale v tý hlavě prostě nic nevidím, všichni říkají, že ty hnidy jsou vidět pouhým okem??? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.5.16 15:09

Jsou to takove male kulicky, co pevne drzi na vlasku. Dolu se daji nejlip stahnout jen mezi prsty,popr.se prodava hreben vsivacek. :) Dcera klidne mohla mit jen jednu vesku, co tam skocila. Nejvic jsou za ousky, pod copem apod.kde je teplicko. Nejlepsi prevence je teetree olej. Kup ho, pridej do samponu a po dobu, co bude epidemie, tak rano vetri do vlasku. Smrad strasnej :roll: :mrgreen: Ale mne se to vzdy osvedcilo. A ze uz vsich najezdu ve skole za sebou par mam :mrgreen: A vlasky nosit do copu. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4235
26.5.16 15:17

Klidně mohla mít v hlavě jenom jednu. Kup Pedicul Hermal nebo stačí jakýkoliv olej a pak tenhle všivák http://www.nosenideti.cz/…cek/cerveny/. Pořádně vyčesat a pak nějakou dobu kontrolovat a vybírat hnidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.16 15:37

Holky moc díky :kytka: takže je fakt možný, že by v tý hlavě byla jen jedna mrcha :think:

Teatree olej mám-ten jsem koupila právě kvůli vším, maminky spolužaček to poradily na třídních schůzkách :palec:

Našla jsem video na Youtube-jak vypadá zavšivená hlava :poblion: musím říct, že jsem u toho málem vrhla :poblion: ale konečně vím, jak to všechno vypadá…A nic z toho dcerka v hlavě nemá :nevim:

Drbe se hlavně pod vlasama-na krku a má tami červené tečky, jako by jí něco pokousalo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
694
26.5.16 16:25

Radím, to co holky přede mnou. Ty červené tečky měla sestra taky. Bohužel ve škole měly holčinu jejiž rodiče na to dlabaly a ta stále a stále přenášela vši na ostatní. Ty červené tečky měla právě jako podráždění, nejspíš po všech možných i nemožných přípravcích a po tom, jak se pořád škrábala.

Nejlépe naolejovat hlavu a hustým hřebenem pročesávat. Takhle vši chytnete 100%. A hnidy jdou opravdu vidět i cítit pod prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
26.5.16 17:55

Ještě vám proti vším poradím na noc vlásky potřít nimbovým olejem. Jako smrad je to strašnej - prostě takovej, že z toho chcípnou i ty vši, ale je to přírodní. ;) :mrgreen: A pro dospělé je to výborné proti lupům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12115
26.5.16 21:02

Tak je možné, že byla jenom jedna, protože nějaká je vždycky ta první. na druhou stranu pokud se „pořád drbe“, jak píšeš a to už nějakou dobu, tak bych to viděla spíš na to, že špatně hledáš. i kdyby tam byla jenom ta jedna, tak je víc než pravděpodobné, že byť jen od včerejška už nakladla hnidy.

jinak já napoprvé taky nic neviděla… a co pak všechno po difusilu (tehdy byl ještě insekticidní, takže vši docela dobře zabíjel) holce padalo z hlavy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49226
26.5.16 21:07
@Gina108 píše:
Ještě vám proti vším poradím na noc vlásky potřít nimbovým olejem. Jako smrad je to strašnej - prostě takovej, že z toho chcípnou i ty vši, ale je to přírodní. ;) :mrgreen: A pro dospělé je to výborné proti lupům.

nimbový olej? to se prodává kde? v lékárně? to slyším poprvé :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23860
26.5.16 22:07

@jdukolem nevím, jestli by ho měli v lékárně, spíš v eshopech http://www.heureka.cz/?… + si vyhledej účinky. Jen upozorňuju že fakt echt smrdí :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.16 23:09
@sagina píše:
Tak je možné, že byla jenom jedna, protože nějaká je vždycky ta první. na druhou stranu pokud se „pořád drbe“, jak píšeš a to už nějakou dobu, tak bych to viděla spíš na to, že špatně hledáš. i kdyby tam byla jenom ta jedna, tak je víc než pravděpodobné, že byť jen od včerejška už nakladla hnidy.jinak já napoprvé taky nic neviděla… a co pak všechno po difusilu (tehdy byl ještě insekticidní, takže vši docela dobře zabíjel) holce padalo z hlavy :roll:

Špatně hledám :think:? Dcerce koukám do hlavy každou hodinu :zed: na denním světle, čelovkou-nic tam není :zed:

Zítra to bude 3 týdny, co přijeli ze švp a tvrdí mi, že se drbala už tam a drbe se celé tři týdny, někdy víc, někdy míň-to by přeci musela být zavšivená už totálně :zed: :roll:
Je fakt, že když přijela-měla na čele tři drobný pupínky-hodně rudý, učitelka mi říkala, že jí něco muselo pokousat-že jí to ošetřovali na marodce, bylo to až do krve :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4235
27.5.16 09:31
@Anonymní píše: Špatně hledám :think:? Dcerce koukám do hlavy každou hodinu :zed: na denním světle, čelovkou-nic tam není :zed:Zítra to bude 3 týdny, co přijeli ze švp a tvrdí mi, že se drbala už tam a drbe se celé tři týdny, někdy víc, někdy míň-to by přeci musela být zavšivená už totálně :zed: :roll:
Je fakt, že když přijela-měla na čele tři drobný pupínky-hodně rudý, učitelka mi říkala, že jí něco muselo pokousat-že jí to ošetřovali na marodce, bylo to až do krve :zed:

Já mladší dceři taky nebyla schopná očima najít ani jednu, tak jsem si říkala, že je třeba od starší nechytla. Zkusmo jsem jí pročísla vlasy tím všivákem, co jsem tu dávala odkaz a co si myslíš, vši. Koukala jsem jak jelen, kde se tam jako vzaly. měla takovou tu myší barvu vlasů a v nich jsou strašně špatně vidět, navíc měla hrozně jemný vlásky. Ten všivák nitty gritty vřele doporučuju. Je to zázrak, opravdu vyčesává i ty hnidy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
27.5.16 09:58
@Anonymní píše: Špatně hledám :think:? Dcerce koukám do hlavy každou hodinu :zed: na denním světle, čelovkou-nic tam není :zed:Zítra to bude 3 týdny, co přijeli ze švp a tvrdí mi, že se drbala už tam a drbe se celé tři týdny, někdy víc, někdy míň-to by přeci musela být zavšivená už totálně :zed: :roll:
Je fakt, že když přijela-měla na čele tři drobný pupínky-hodně rudý, učitelka mi říkala, že jí něco muselo pokousat-že jí to ošetřovali na marodce, bylo to až do krve :zed:

No, po třech týdnech už by to bylo hodně rozlezlé. U mě stačilo pár dní. Odvšivovala jsem holčičky na táboře a chytla to od nich a po pár dnech sem je vyčesávala i normálním hřebenem.

Zkus ji vyčesat vlasy na vanou, na tom bílém jdou hezky vidět. A když se vlasy namočí, tak to ty vši na chvíli znehybní a pak se taky líp chytaj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.16 13:20
@MarketaJ píše:
Já mladší dceři taky nebyla schopná očima najít ani jednu, tak jsem si říkala, že je třeba od starší nechytla. Zkusmo jsem jí pročísla vlasy tím všivákem, co jsem tu dávala odkaz a co si myslíš, vši. Koukala jsem jak jelen, kde se tam jako vzaly. měla takovou tu myší barvu vlasů a v nich jsou strašně špatně vidět, navíc měla hrozně jemný vlásky. Ten všivák nitty gritty vřele doporučuju. Je to zázrak, opravdu vyčesává i ty hnidy.

Jo tak dcerka má přesně tu myší barvu vlasů po manželovi-jak říkáš, tenhle pojem „myší“ taky používáme :P
Já mám vlasy úplně černé…
ten hřeben koupím-moc díky za tip, sice je to dost peněz-docela mě to štve, všechno dohromady na odvšivení je pěknejch pár korun :roll: ale ten hřeben bych taky řekla, že bude super věc a už nám zvostane napořád…Spíš mám obavy, že tady u nás ho nikde mít v lékárně nebudou, zkusím se optat, jestli by mi ho objednali :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.5.16 13:27
@Maiiia píše:
No, po třech týdnech už by to bylo hodně rozlezlé. U mě stačilo pár dní. Odvšivovala jsem holčičky na táboře a chytla to od nich a po pár dnech sem je vyčesávala i normálním hřebenem.Zkus ji vyčesat vlasy na vanou, na tom bílém jdou hezky vidět. A když se vlasy namočí, tak to ty vši na chvíli znehybní a pak se taky líp chytaj.

Nad vanou-určitě zkusím :pankac:

jako sečteno podtrženo je to docela psycho…už jsem teda zkistila, že to, co jsem dcerce včera chytla ve vláskách, když jsme šly dom ze školy-byla ta larva-nimfa, nebyla to dospělá veš, ale kde teda je :think: :zed:

dcerky jsem se ptala, jestli si s holkama nepůjčovaly nějaké věci na vlasy-no samozřejmě, říkala, že od jedné, co odjela právě s těma hnidama do švp si půjčila gumičku na vlasy, protože ty svoje nemohla najít 8o :zed: :nevim:

No jo tak halt je to nepříjemný, ale jsou daleko horší věci…takhle to musí člověk brát…

Jinak teda včera jsem do lahvičky s rozprašovačem dala vodu+tea tree olej-asi 1:3 v poměru, nastříkala celou hlavu, potom ještě Paranit, když dcerka usnula, tak jsem vzala čelovku a šla jí svítit do hlavy :lol: a našla za jedním uchem tři mrtvé larvičky-a jednu živou :,(, dneska opět taky jednu živou, takže proceduru dneska co nejdřív zopakuju-uškodit to nemůže nijak si myslím…a sebe vezmu taky-drbu se od včera jak pes :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
4235
27.5.16 15:54
@Anonymní píše:
Nad vanou-určitě zkusím :pankac:

jako sečteno podtrženo je to docela psycho…už jsem teda zkistila, že to, co jsem dcerce včera chytla ve vláskách, když jsme šly dom ze školy-byla ta larva-nimfa, nebyla to dospělá veš, ale kde teda je :think: :zed:

dcerky jsem se ptala, jestli si s holkama nepůjčovaly nějaké věci na vlasy-no samozřejmě, říkala, že od jedné, co odjela právě s těma hnidama do švp si půjčila gumičku na vlasy, protože ty svoje nemohla najít 8o :zed: :nevim:

No jo tak halt je to nepříjemný, ale jsou daleko horší věci…takhle to musí člověk brát…

Jinak teda včera jsem do lahvičky s rozprašovačem dala vodu+tea tree olej-asi 1:3 v poměru, nastříkala celou hlavu, potom ještě Paranit, když dcerka usnula, tak jsem vzala čelovku a šla jí svítit do hlavy :lol: a našla za jedním uchem tři mrtvé larvičky-a jednu živou :,(, dneska opět taky jednu živou, takže proceduru dneska co nejdřív zopakuju-uškodit to nemůže nijak si myslím…a sebe vezmu taky-drbu se od včera jak pes :zed:

Všivák ti zůstane a jinak fakt stačí normální olej. Takže pak už tě to nestojí nic, jen práci a čas. Ten Pedicul hermal je stejně olej na bázi silikonů. Normální olej funguje stejně. Vši udusí a zbytek musíš holt vyčesat a vybrat.
Mám obavy, že ten všivák asi v lékárně mít nebudou. Byly doby, kdy se tady v Čechách nedal sehnat vůbec, já ho mám dovezenej z Anglie. Paranit nemám ráda, horzně ničí vlasy. Lucce to nešlo vůbec z těch vlasů vymýt, asi 14 dní měla strašně mastný vlasy, ten pedicul i normální olej vymyješ v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat