Stržení předkožky a následná péče

26.5.16 11:53

Stržení předkožky a následná péče

Maminky, témat pro a proti násilnému přetažení předkožky při fimóze je tu mraky. My neměly na výběr a nechci řešit, jestli je to špatně nebo dobře, to už je pozdě :,(

Potřebuji radu a psychickou podporu ohledně následné péče ihned po takovém zákroku. Urolog našemu skoro 4letému chlapečkovi bez anesteze násilím „strhl“ přilepenou předkožku, namazal Framykoinem a máme máčet 2× denně v Heřmánku a mazat Infadolanem (Framykoin už není.
Zkusila jsem obkládky z heřmánkové tinktury (nevím jak konkrétně nejlépe máčet?)
Mrňouska má oteklého takže stažení předkožky je bolestivé a jde těžko. Když se nám to podařilo, byla jsem zděšená. Hlavička je krvavě rudá - jakoby bez kůže, děsivě oteklá… zakápla jsem párkrát heřmánkem, namazala a nazpět přetáhnout byl také problém. Bojím se, až bude chít čůrat :,( mám oplachovat po čůrání?

Jak dlouho to bued takhle bolestivé, oteklé až krvavé?

Je tak statečný…Silnější než já, jen zaúpí, bolest skrývá a drží v sobě lépe než dospělý chlap 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Muzz
26.5.16 12:02
@bobiskovomaminka píše:
Maminky, témat pro a proti násilnému přetažení předkožky při fimóze je tu mraky. My neměly na výběr a nechci řešit, jestli je to špatně nebo dobře, to už je pozdě :,(

Potřebuji radu a psychickou podporu ohledně následné péče ihned po takovém zákroku. Urolog našemu skoro 4letému chlapečkovi bez anesteze násilím „strhl“ přilepenou předkožku, namazal Framykoinem a máme máčet 2× denně v Heřmánku a mazat Infadolanem (Framykoin už není.
Zkusila jsem obkládky z heřmánkové tinktury (nevím jak konkrétně nejlépe máčet?)
Mrňouska má oteklého takže stažení předkožky je bolestivé a jde těžko. Když se nám to podařilo, byla jsem zděšená. Hlavička je krvavě rudá - jakoby bez kůže, děsivě oteklá… zakápla jsem párkrát heřmánkem, namazala a nazpět přetáhnout byl také problém. Bojím se, až bude chít čůrat :,( mám oplachovat po čůrání?

Jak dlouho to bued takhle bolestivé, oteklé až krvavé?

Je tak statečný…Silnější než já, jen zaúpí, bolest skrývá a drží v sobě lépe než dospělý chlap 8o

Nedokážu posoudit, jestli zákrok byl nutný, jestli není lepší odlepovat pomalu. Teď bych to bral jako fakt. Rudý žalud po stržení mi přijde jako normální po tomto zákroku, to za pár dnů vážně přejde a přestane bolet. Teď to chce hlavně mazat předkožku mastí a pravidelně přetahovat. Jako problém se mi jeví, že zpátky to jde špatně. Teď jak je po zákroku žalud i předkožka nateklá, tak to je možná tím. Doufejme, že to pak půjde dobře. Kdyby se vzadu kůžička zasekla, nešla zpět, tak do hodiny do nemocnice, ať to vrátí. Takže přetahování nejlépe dělat ráno a třeba odpoledne, nenechával bych to vyloženě na večer.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9438
26.5.16 12:20

Prosli jsme si tim pred mesicem…pindika jsem tesne pred stazenim macela v teple vode, jakoby parkrat promnula (na sucho to stahovani boli) pak stahla a vymachala v hermanku, pretahla zpet… kdyz chtel curat tak opet do misky s vodou.. za 3dny bylo po bolesti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9438
26.5.16 12:21

@Muzz nam rekl dr klidne co hodinu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
26.5.16 12:23
@xsaleen píše:
@Muzz nam rekl dr klidne co hodinu

Stahovat? Proč tak často? Pokud to bolí, tak nejlíp stahovat v teplé vodě, ale stačí 2× denně. Jinak pak ať se naučí sám, třeba pokaždé když jde na WC. Hlavně se mu nesmí vzadu zasekávat.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
9438
26.5.16 12:28

@Muzz to nevim… prvni den po jsme to meli nechat v klidu a pak stahovat co nejcasteji… nez to pujde dobre, pak frekvenci snizovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
26.5.16 12:33
@xsaleen píše:
@Muzz to nevim… prvni den po jsme to meli nechat v klidu a pak stahovat co nejcasteji… nez to pujde dobre, pak frekvenci snizovat

Kolik mu bylo? Po zákroku bych mu to asi jako matka stahoval, ale pak ať si to ve 4letech stahuje sám, jen bych kontroloval, že to dělá. Případně to sám zkusil občas stáhnout, že to jde volně.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
JayLee
26.5.16 12:40

@Muzz oplachovala bych po curani a koupala ho v hermanku ;)

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Muzz
26.5.16 13:02
@JayLee píše:
@Muzz oplachovala bych po curani a koupala ho v hermanku ;)

Pokud bude čůrat se staženou kůžičkou, tak určitě pak opláchnout. Když si ji nestáhne, tak opláchnutí nemá význam. Koupele v heřmánku doporučil doktor, ale v zásadě to nutné není.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
64701
26.5.16 13:03

@bobiskovomaminka je to humus, ale vydrž, 2-3 dny a bude líp.. škoda, že nemáte ten framykoin, ten je na to nejlepší.. čůrání ho bude tak den bolet, počítej s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5913
26.5.16 14:41

@bobiskovomaminka Máme to za sebou před cca 4 měsíci, nebudu vypisovat, co nás kolem toho vše potkalo. Ale dám ti pár tipů. Heřmánek bych nedávala, lepší je řepík, heřmánek je alergenní. Já si svařila řepík, ochladila ho na vlažnou teplotu, ale opravdu jen tak jemně, natáhla to stříkačky, manžel ho podrežel, já jemně přiložila konec stříkačky k převislé kůžičce a prostříkla dovnitř, jako výplach. Stahovali jsme jen ráno a večer. Měli jsme taky otok, nešel přetáhnout, tak jsem omývali na povrchu a čekali, až opadne. Při přetažení jsem mazala Framykoinem, který jsem si sehnala. Ono je hlavně pálí čurání, tak jsem mu uvařila slabý urologický čaj a tím jsem ho napájela, ono ho to nutilo se vyčurat…pak tedy čural všude okolo, ale našemu jsou dva roky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9438
26.5.16 16:10

@Muzz je mu 5ale sam si stahovat nechce, nebo to udela jen napul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50401
26.5.16 16:17

Staršímu to lékař stáhnul bez následných potíží, u mladého prý už to není trend. Má šest, vysvětlila jsem mu, jak si s tím ve vaně hrát. A je to. No, ale znám dospělého chlapa, co to nemá vyřešené a dost běs. Bez sexu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Muzz
26.5.16 16:21
@xsaleen píše:
@Muzz je mu 5ale sam si stahovat nechce, nebo to udela jen napul

Už by ho to chtělo naučit a naučit stahovat i před každkým čůráním. Před časem to doporučoval jeden urolog, od mala to mají matky syny učit, nějaký dr. Otava. Je to i praktický, jednou jeden hošík šel takhle čůrat u zastávky na autobus ke stromu na chodníku. Jelikož to neudělal, tak jak to rostřikuje, tak se postříkal, matka ho pak tam třískala. Malí kluci mají předkožku někdy dlouhou, ještě dělá malinký chobůtek za žaludem a ten se různě slepí a pak zas rozlepuje, takže dojde k takovéto nehodě. Hlavně ale je to hygieničtějí pro penis, při stažení žalud zůstane suchý, jinak sotva.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
Muzz
26.5.16 16:25
@matkabagristy píše:
Staršímu to lékař stáhnul bez následných potíží, u mladého prý už to není trend. Má šest, vysvětlila jsem mu, jak si s tím ve vaně hrát. A je to. No, ale znám dospělého chlapa, co to nemá vyřešené a dost běs. Bez sexu…

V šesti by to už asi mělo jít stahovat. Postupným uvolňováním by to mělo taky povolit. Asi není jednotný názor, kdy je vhodný radikálnější zákrok. Někdy to stažení u doktora je bez bolestí, jindy ne. Blbé je, když to má i dospělý. Někde jsem četl, že snad i tak můžou mít sex, já nevím. Neumím si to představit.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat