Reklama

Vši u dospělého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tate
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 08.09.18 22:08
Vši u dospělého

Pěkný večer,

jsem naprosto zoufalá a potrebuju pomoct. Z hotelu jsem si přivezla o prázdninách vsi. Koupila jsem ihned sampon a sprej, ale ne a ne se toho zbavit.
Zpočátku jsem vycesala vsicackem hrozně moc těch hybajicich se broučku, teď po samponu a sprejovani je to lepší, ale každý den vycesu 1-2 potvory. Takže se toho nemůžu zbavit.
Všechno peru a dezinfikuju a už nevím, co dal… jsem zoufalá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 08.09.18 22:10

@Tate Máš obyčejný nebo kovový všiváček?

Příspěvek upraven 08.09.18 v 22:12

Ester13
Kelišová 5708 příspěvků 08.09.18 22:11

Já je před pár lety chytla v práci. Pomohla mi až barva na vlasy.

suwari
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 08.09.18 22:12

Já kdysi vši měla.Pomohl mi všiváček a vyčesat především hnidy.
Jinak je ještě dobrá žehlička na vlasy.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 08.09.18 22:13

@Tate Proč vše desinfikuješ? Vyčeš všiváčkem a použij šampón na vši dle návodu, tzn opakovaně. Vlastní zkušenost a vlasy do pasu. Vyprala jsem jen svůj polštář a čepici

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 08.09.18 22:14

Vylít na hlavu celou lahvičku Alpy, namočit hlavně u kořínků, pak zabalit do ručníku a vydržet co nejdýl (pálí to) až to bude pálit nepříjeně tak sundat ručník a nechat do rána tak Ráno umýt běžným šamponem. Kupodivu pokožku to nespálí, ale zdechnou vši i hnidy, není potřeba opakovat.

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 08.09.18 22:15

Pomáhají olejové přípravky a poctivě vyčesávat. Žehličkou na vlasy spálíš co přežilo.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 08.09.18 22:18

My jsem poprvé bojovali proti vším přípravky z lékárny - konkrétně Liquido. Bylo to na nic. V dalších letech jsme použili Alpu + olej, což fungovalo, ale posledně ne. Takže jsem objednala kovový všiváček a POUZE jse vyčesávala - 10 dětí + 2 dosp+lí. Vyčesala jsem i to, co jsem téměř neviděla. Současně jsme použili Arpalit pro zvířata. Za 14 dní byl klid.
S úklidem domácnosti už nevyšiluju jako poprvé.

Tate
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 08.09.18 22:19

@fragola Černý plastový, ty bílé mrchy tam jdou hezky videt…
Kovový je lepší?

Tate
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 08.09.18 22:21

Díky za tipy, připadám si jak nějaká spindira, mám z toho náladu na nic.
Pozkousim alpu, zítra se chci barvit (ne kvůli vším, ale kvůli vlastní potřebě). Případně ještě vyzehlim. Snad už bude pokoj.

Zdeni86
Kecalka 220 příspěvků 08.09.18 22:23

Taky jsem si je donesla domu. Z prace od deti. Nekolikrat. Vzdycky funguje umyt Orthonasem pro psy, pak z lekarny Pedicul hermal, vycesat, po tydnu zopakovat. Mezi tim v tydnu jsem davala Alpu s olejem jako zabal a vzdycky to takhle skvele pomohlo.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 08.09.18 22:31
@Tate píše:
Pěkný večer,jsem naprosto zoufalá a potrebuju pomoct. Z hotelu jsem si přivezla o prázdninách vsi. Koupila jsem ihned sampon a sprej, ale ne a ne se toho zbavit.
Zpočátku jsem vycesala vsicackem hrozně moc těch hybajicich se broučku, teď po samponu a sprejovani je to lepší, ale každý den vycesu 1-2 potvory. Takže se toho nemůžu zbavit.
Všechno peru a dezinfikuju a už nevím, co dal… jsem zoufalá.

Jak tu padlo, chce to speciální, který vyčeše i hnidy. I tak je dobré vyčesávat dál, protože člověk nemusí všechno podchytit. Patentovaný je tento se spirálami a žádný speciální šampon nepotřebuješ. Prostě umyješ hlavu a rychle, dokud jsou ty povory ještě přiblblé vlivem šamponování, vyčešeš.
https://www.bezvsi.cz/

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 08.09.18 22:33

@Tate My jsme s vešmi bojovali delší dobu loni. Přivezla jsem si je pravděpodobně z letadla z opěrky. Zabralo jen důkladné vyčesávání. Každý den jsem vyprala ručníky, každý den nově povlékala postel (vši dokážou přežít na polštáři/plyšá­cích/v kapuce u bundy… 48 hodin), měnila bundu (tzn. abych mezi nošením stejné bundy měla aspoň 1 den pauzu) a myla hlavu různými prostředky. Zkoušeli jsme jak ty na psy (které už bohužel nejsou taky chemické), tak ty humánní (ty nejsou chemické vůbec). Zabralo až když mi chodila kamarádka co 3 dny vyčesávat vlasy po dobu 14 dnů. Pobrala tím pádem všechna vajíčka, hnidy, všechna vývojová stádia vši. Mezi jedním a druhým vyčesáváním jsem si na hlavu patlala všechno možný - barvu na vlasy, olej s octem, alpu, tea tree oil i ty odvšivovací prostředky. Trvalo to asi 3 nebo 4 týdny, než jsem se vší zbavila tímto postupem. U dítěte a muže jsem to vyřešila strojkem.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 08.09.18 22:39

V lékárně jsem koupila nějaký ten přípravek proti vším… segra mi napatlala hlavu, dala jsem si koupací čepici, přes to ještě sáček, ať to pekne hraje a šla spát. Ráno jsem teda myslela, ze mi slezly vlasy, ale kupodivu ne… vycesala mi vsivackem a bylo hotovo. Nemohla jsem se toho predtim zbavit 14. dni. Lepší je, když ti to vycesa někdo jiný… já jsem si na to sama poradne neviděla a proto se mi to furt vracelo. Kůra se segrou byla první a poslední…

vaks
Kecalka 184 příspěvků 08.09.18 22:41

Dcerka je prinesla ze skolky,samozrejme prelezly i na me(blond melirovane vlasy po zadek :palec: Spec.pripravky jsme meli z lekarny troje(100% nepomaha nic),vsivacek kovovy,neustale vycesavani,my­ti,prani…byla jsem uz zoufala!nakonec jsem vytvorila domaci olejovou masku(olivac,ko­kosak,arganovy olej a tea tree,zabalila do latkove pleny,sacek,rucnik-nechala cca.12h.pusobit a m.rchy se udusily,jeste naolejovane vlasy jsem zase vycesavala vsivakem a konecne byl po 2m klid :potlesk: Vlasy jsem si temi sajrajty samozrejme castecne odrovnala :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >