Vybavení karavanu - vychytávky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

annamat9
Závislačka 3241 příspěvků 04.04.18 20:08
Vybavení karavanu - vychytávky

Zdravím všechny karavanové nadšence. Dnes jsme si také koupily našeho miláčka na kolech a hledám různé typy na vybavení a uspořádání uvnitř. Co mám rozhodně nesmí v karavánku chybět, jaké máte vlastní vychytávky a zkušenosti se vším možným, jak máte věci ve skřínkách zorganizované aby v tom nebyl chaos a co je naopak zbytečnost, kterou jste nikdy nepoužily…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Zkai
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 46 inzerátů 04.04.18 20:24

Jeee karavan… Strávila jsem v něm dětství. Ale praktické vychytavky me tenkrát moc nezajímaly, tak si moc nepamatuju. Jezdila jsem často s tatinkem a protože neuměl vařit, tak jeho gastronomicky vrchol byl hranolky, k čemuž mu stačil petikilovy pytel brambor a friťák z NDR. Tenkrát byla vychytavka, ze v něm mel obří kostku tuku, tak při převozu karavanu nemusel z friťáku olej vylévat, vždy to ztuhlo. Na srazech karavanu mu to záviděli. Jinak si vybavuji, ze všechno nádobí bylo plastové a všechny skříňky měly háčky. Jinak jsme v něm fungovali jako doma.

smutná máma
Závislačka 4673 příspěvků 58 inzerátů 04.04.18 20:24

Jé, karavan nemám, ale to mě zajímá. Strašně po něm toužím. Dávám do oblíbených a budu čekat, co kdo napíše.
A jaký jste si koupili? Pochlub se…

smutná máma
Závislačka 4673 příspěvků 58 inzerátů 04.04.18 20:50

@Zkai koukám stejná reakce jee, karavan… :mrgreen: A NDR, to taky znám, jsem pamětnice :oops:. V 89 jsme tam jeli dceři pro kočár zn. Zekiwa. Liberta u nás byla nedostatkový zboží

zuzan
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 04.04.18 21:00

Ahoj nemám karavan ale obytné auto. Napiš konkrétně co by tě zajímalo.

Zkai
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 46 inzerátů 04.04.18 21:07

@smutná máma :D a jak jste ten kočár provezli? I když to už se asi dalo dovážet snadněji, ne. Me tatínek přivezl k nástupu do první třídy bombickove pero s kosmonauty a byla jsem za frajerku.

@annamat9 nemáte fotku? Jak je velký?

Tatínek koupil nějaký doma vyráběny a časem tam vyrobil i minikoupelnu s chemickou toaletou když už se v NDR dala koupit použita za rozumnou marku.

smutná máma
Závislačka 4673 příspěvků 58 inzerátů 05.04.18 06:11

@Zkai no platili jsme clo v markách, bylo o dost vyšší než pořizovací cena kočáru :think:. Ale táta mi ho koupil :dance:.

bibie
Kecalka 330 příspěvků 05.04.18 10:43

Za me jsou zbytecnost prave ty skrinky???? kdyz se presouvas, muze tam byt max obleceni, protote nemas jistotu, ze se neotevre a nevysype pokud je tam neco trosku tezsiho…
Z plastoveho nadobi nejim, takze jsme meli krabici na normalni, vcetne sklenic na vino a odkapavac-clovek se snazi z toho maleho prostoru vse dostat ven a zaridit se venku. Nakonec jsme nadobi vozili domu do mycky.
My vyuzili mikrovlnku a rychlovarnou konev-musi mit co nejmensi vykon jinak bude vyhazovat v kempu pripojku. Snazila jsem se mit navareno vse predem, abych nemusela uvnitr-neni cas ani chut(vylety pak unava).Velky odpadkovy kos, ktery bude venku. Rudlik na barely s vodou nebo na odvoz nadobi do umyvarny/kuchynky, at se s tim nemusis tahat.
Susak, snuru si nemas kolikx o co zavazat.
Vozili jsme i lih na podpal ohne, ne vsechno co najde clovek v lese bafne hned.
Ale vse zalezi na tom kam jedes, kdy(zima/leto) a na co jste zvykli, nebo si zvyknete.

zuzan
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 05.04.18 21:27

@bibie tak my máme na skříňkách dobré zámečky a nikdy se nic nevysypalo jen musíš dávat pozor při otevírání, občas se to sesype. Jinak já nepoužívám žádné kufry a tašky dávám jen do skříně. Nádobí plastové máme já zase jiné nedoporučuji bylo by stále rozbité. A u nás v obytném autě to pak hrozně drnčí ve skříňce.
Já používám na odnášení nádobí lavor. Vodu napouštim přímo do auta barely nepoužívám. Jeste doporučuji světlo na ven.

Celina
Ukecaná baba ;) 2262 příspěvků 05.04.18 22:45

@bibie pokud popisuješ 70.léta, tak ok. Jinak realita je v dnešní době úplně jiná

bibie
Kecalka 330 příspěvků 06.04.18 08:33

@Celina no hlavne, ze jsi nas informovala o vychytavkach z dnesni doby, velmi to ozivilo diskuzi…

bibie
Kecalka 330 příspěvků 06.04.18 08:40

@zuzan s obytnym autem si popojedes k umyvarne, ale kdyz karavan zajistis jednou na miste, tak se ti nechce kvuli vode vse zase zbalit…a napr.na myti nadobi nebo sprchovani spotrebujes skoro celou nadrz. Me osobne ty spolecne kuchynky a sprchy nevyhovuji, takze jsme se zaridili pouze pro sebe. Videla jsem vozit lidi vodu ve vozicku, rudliku a na kole, takze nejsme jediny…

zuzan
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 06.04.18 16:07

@bibie my nikdy nebyly na jednom místě víc jak tři dny tak nám voda vždy vyšla.

annamat9
Závislačka 3241 příspěvků 09.04.18 10:09

Děkuji všem za tipy. Máme novější karavan a ještě zvažujeme solární panely abychom byly úplně nezávislý. Zajímalo mě právě uložení věcí do skříněk, zvažuju nějaké plastové uzavírací boxíky aby se to všechno nemíchalo dohromady. Mám ráda pořádek a nesnáším hledání čehokoliv :-D. Minulý rok jsme měly na zkoušku půjčený karavan od známých a ty tam měly teda brajgl ve věcech děs a hrůza :-D.

Zajímala by mě zkušenost s rozkládacím stolečkem ven, pak to nádobí, preferovala bych sklo, ten plast je po mě takový fujky. Barely na vodu, plyn, chem. wc atd tam máme to už je dneska standart.

zuzan
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 09.04.18 19:17

V karavanu asi to skleněné nádobí není problém ale jak jsem psala v obytném autě to děsně řinčí já proto mám plastové a na ty dovolený to vydržím jen hrnky na kafe mám keramické. Musíš dávat pozor při otevírání skříněk za jízdy se to dost sesype. Ty boxy by asi taky rachotily. Stůl na ven mám obyč skládací z Kauflandu. Já to totiž provozuji jako pujcovnu tak moc drahé vybavení nekupuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Kemra s Hrušínským rozkmotřila milenka. Vše ukončila facka a nakonec rakovina

Šestadevadesáti let by se 22. června dožil klasik české herecké školy,... číst dále >

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

K dítěti nepotřebujete téměř nic, říká herečka Andrea Růžičková

Když se herečce Andree Růžičkové loni v srpnu narodil syn Tobiáš, čekala, že... číst dále >

Čtyři pravidla, jak nosit bílou. Tabu jsou černé kalhotky i průsvitná látka

Do horkého letního počasí se obzvlášť hodí. Působí lehce, svěže a je symbolem... číst dále >

Reklama