Výbavička pro miminko - obecně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dazo
Povídálka 11 příspěvků 08.01.18 14:16
Výbavička pro miminko - obecně

Ahoj holky, pod tlakem okolí začínáme dumat nad tím, co pro tu naši malou nakoupit a co je naprostá zbytečnost (přeci jen peněz není nikdy moc na nějaké rozhazování a kupování úplných zbytečností). Proto bych Vás zkušenější chtěla poprosit o nějaké takové shrnutí, co vše je potřeba pořídit před příchodem miminka (nebo hned po něm) a co je naopak úplně zbytečné a také co je lepší nové a co může být z druhé ruky. Myslím úplně všechny oblasti - oblečení, kosmetika, léky, nábytek, hračky a jiné vychytávky,…
Velmi oceníme konkrétní tipy (např. počet oblečení) a Vaše zkušenosti.
Jen taková poznámka - kočárek i postýlku budeme kupovat určitě, víme, že využijeme. :mavam:

Příspěvek upraven 08.01.18 v 14:23

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61873 příspěvků 3 inzeráty 08.01.18 14:20

@dazo No, z první ruky bych koupila autosedačku, zbytek klidně může být z druhé… a jinak tedy kočárek, postýlka, nějaké oblečení (nepřehánět množství, dokoupit jde vždy), já používala látkové plíny, tak ty. Kosmetika je zbytečnost, stačil mi olivový olejíček. Z „léků“ jsem měla teploměr a odsávačku, plus pak dokoupenou mořskou vodu, kapky na prdíky a něco na horečku. Plus tedy zavinovačka, jinak ze základu asi nic dalšího.

terien
Kelišová 7096 příspěvků 08.01.18 14:27

Jediný do čeho bych zainvestovala je manduca a autosedačka. Zbytek bych nehrotila. Naše trpěla refluxem takže po porodu jsem dokupovala jestě jednu sadu oblečení. Mažu jen kokosovým nebo olivovým olejem, k nezaplacení je odsavačka na vysavač. Skoro vše jsem měla po neteri.

ka2ka
Extra třída :D 12453 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:27

Nový monitor dechu a tu autosedačku, ostatní klidně z druhé ruky

Patie
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:35

Tyjo, to by vystačilo na sáhodlouhý příspěvek :)
Kočárek mám trojkombinaci z druhé ruky a slouží báječně. Oblečení jsem měla z 80% z druhé ruky, z té 50 a 56 dítě vyroste hrozně rychle, to nemá význam kupovat nové. V dalších velikostech už mám pár nových, lepších kousků třeba k doktorce, ale taky se snažím nakupovat spíš v sekáčích :) Jak už bylo řečeno, s množstvím to nepřeháněj, my třeba 56 skoro úplně přeskočily…Ne­kupovala bych trička s dlouhým rukávem, rifličky apod., je to hrozně nepraktické, za mě nejlepší body + tepláčky + ponožky, příp. polodupačky.
Plíny podle toho, jestli chceš látkovat nebo používat jednorázovky. Těma jednorázovkama bych se taky zbytečně nezásobila, nemusí mimču vyhovovat.
Kosmetiku bych zpětně nekupovala, je to radost, ale zbytečnost. Po příchodu z porodnice jsem používala akorát líh na pupík, slunečnicový olej a Bepanethen (jak na bradavky tak opruzeniny). Holku myju jenom ve vodě, jednou za týden nějakým mýdlem.
Co se léků týče, mám doma akorát Viburcol, ono u toho malého miminka s horečkou stejně hned k doktorovi a nic bych nedávala :nevim: Kapky na bolení bříška bych koupila až po porodu, třeba se vám to vyhne a nebudeš je potřebovat.

EDIT: Ještě mě napadá rektální rourka. Stojí pár korun v lékárně a je dobrý jí mít po ruce, když je nejhůř :pankac:

Příspěvek upraven 08.01.18 v 14:39

Patie
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:37

A hračky zatím nech být, ono toho člověk spoustu dostane k různým příležitostem a ze začátku si s tím dítě stejně nehraje, až tak kolem toho 3. měsíce. Navíc tady platí, že méně je více.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 08.01.18 14:42

Ono tyhle tipy jsou hrozně těžké k sespání. Terien ti napíše, že by investovala do manducy, já bych ji třeba vůbec nekupovala :D

Co potřebuješ bezpodmínečně (tzn. dle mého názoru to nejvícnejnutnější - od velikosti 56 od každého dva kousky oblečení, od vel. 62 od každého čtyři kousky - body, dupačky, mikina/svetřík/a pod. prostě druhá vrstva, jeden teplý overal nebo kombinéza (dle ročního období), a pak nějaképonožtičky, čepičky, rukavičky.
Fusak, kočár, postýlka, mantinel do postýlky, dvě zavinovačky (na střídání). Tak dvacatero obyčejných látkových plen.
Všechno s klidem z druhé ruky.
Pak autosedačku a monitor dechu (když seženeš zánovní ze známého zdroje, bezvadné, od cizího ti sto lidí řekne proč ne a sto lidí ani náhodou. Já je z druhé ruky měla oboje ;)
Co se týče kosmetiky, tak nic dramaticky nekupuj, dokud nevíš, jak dítko bude mít potřebu mazač či nemazat. Určitě užiješ teploměr, odsávačku na hleny na vysavač (je lepší, výrazně).
Z léků se doporučuje mít u novorozence krabičku čípků paralenových, borovou vodu (nebo opthalmoseptonex), bepanthen (na prdku a na popraskaná prsa) nebo rybilku.

Mno, takhle narychlo bych řekla, že je to komplet :lol:
Jasně, že můžeš mít něčeho víc, něco navíc, ale s tímhle si myslím, že by sis měla vystačit ;)

Popokatepetla
Závislačka 2957 příspěvků 08.01.18 14:47

Přesně tak - novou pouze autosadačku, jinak je úplně jedno. Zbytečností na miminka se prodává hromada :mrgreen: V dnešní době eshopů buď spíš střídmá, co ti bude chybět dokoupíš.
za mě ano - přebalovací pult, vanička (měli jsme na vaně desku z překližky a na to dávali vaničku), látkové pleny na ublinkávání, nosící šátek, z lékárny - teploměr, odsavačku na rýmu,
je fajn ale lze vyřešit i jinak - hrací deka, lehátko (hlavně pak na krmení, když dítě ještě nesedí)
zbytečnosti (dle mého) - speciální koš na pleny, hory kosmetiky, teploměr do vaničky, speciální uchošťoury pro mimina, lahvičky a dudlíky do zásoby, a s tím související sterilizátory, odsavačky - to vždycky koupíš, až když nastane ta potřeba

dazo
Povídálka 11 příspěvků 08.01.18 14:47

Jo a zapomněla jsem dodat, že miminko by se mělo narodit na začátku května a chceme (pokud miminko nebude mít potřeby jiné) používat jednorázové pleny.

Uživatel je onlinesepru
Kecalka 134 příspěvků 08.01.18 14:48
Seznamek

Gazovy ctverecky na pupík + líh na pupik
Bepanthen ( pouzijes na zadeček, na bradavky vynikající
Teploměr s ohebnou špičkou Čípky/sirup na teplotu
Sprej na zvlhčení sliznice/mořská voda( my měli vincentku/sterimar)
Olejicek do koupele a na mazání ( obecně nenakupovat dopředu moc kosmetiky miminku nemusí vyhovovat my měli na začátku hipp nebo wiledu )
Masážní olejicek na bříško nam se osvedcilo na prdiky stejně tak jako nahřívací polštářek z pecek hrozn.vina ( koupíš v dm).
Odsávačku na nosanek, ze začátku sem měla ten malý balónek a pak na vysavač ( používáme stále)
Teploměr do vody ( využíval hodně tatínek :)) Čtvercové plenky min 10-20ks
Osušky bavlna ( typ jako plena) Žínku na obličejik / Žínku na zadeček

Zbytek později probudil se mi prcek a vstává vyloženě zadkem

Příspěvek upraven 08.01.18 v 18:27

Patie
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:50

@Popokatepetla Tak třeba teploměr do vaničky je podle mě super, já si kolikrát myslela, že to odhadnu a nakonec to bylo moc studený nebo moc teplý :) A specální uchoušťoury jsou taky fajn, ani ne tak do uší, ale pěkně se s tím čistí u holčiček genitálie ;)

lentilka248
Kelišová 6412 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 14:50

@dazo já čekám třetí a u každého se mi osvědčilo něco jiného, takže vlastně těžko říct..Co bych akorát doporučila, tak nekupovat oblečení moc dopředu, protože člověk nikdy neví, jak dítě poroste(starší měl 68 jeste v 8m, mladší 62 přeskočil a měl rovnou 68 ve 3m, některé věci, zejména sezonní koupené s velkým předstihem jsme nevyužili vůbec)..Taky třeba nedoporučuji moc zavinovaček, protože nevíš, jestli je dítě bude tolerovat..starší byl zavinován tak do 5m, mladší už v 6 nedělí ze zavinovaček „vylézal“ a byl ve spacím pytli..u prvního jsem trochu litovala drahého kočárku, ptž. byl naprosto nekočárkový tak do roka a půl..Druhý je v kočáerku spokojený..Nosítka a šátky bych pořizovala až po vyzkoušení, jestli je to pro mně to pravé ořechové, mám děti nosící, takže jsme využili..
Jinak z kosmetiky Bepanthen a na mytí jsme používala olej od Biodermy - je ho litr za cca 450Kč a vydrží dlouho, používáme všichni kromě manžela..na pupínky Sudocrem a pak dle konkrétních potřeb dítěte..

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 08.01.18 14:51

Tak z oblečení jak už je zmíněno, tricka, rifle, šátečky, cokoliv s knoflikama nebo volankama vzdadu zbytečné a miminku nepohodlné. Body s dlouhým rukávem vhodne i na leto proti slunicku a pohodlne kalhoty, dupacky, puncochy.
Z kosmetiky pod plinu bambucke maslo, do koupele obcas slunecnicovy olej z lékárny, koupat klidne ob den nebo i mene. Neco pro pripad opruzenin, ale nepoužívat preventivně. Kokosovy olej super na supinky v hlavicce.
Hračky řekněte az budou jezdit návštěvy.
V případě potřeby dokoupis vse pres net.
Mne doma po porodu chybela zasoba vložek a kojících caju. :mrgreen:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19014 příspěvků 08.01.18 14:54

Jo, a mě dětská doktorka doporučila koupit krabici Sunaru. Říkala, že je to za prvé taková psychická pojistka, že není potřeba se nervit z nedostatku mléka, když ve skříni je krabice (takže to kojení jde ve finále líp) ;) a za druhé, že s naprostou jistotou, pokud přijdu o mléko, stane se to v sobotu, ve svátek, ve dvě ráno :jazyk: :mrgreen: :mrgreen:

Hračky neřeš, plyšáky, usínáčky, hrací mašinky a pod., pokud potřebuješ šetřit, tak bych nekupovala (beztak ti něco přinese každej kamarád „do kouta“).
Jo, a ještě dudlk, kojící vložky a porodnické vložky (kvůli očistkům).

Dana V
Kecalka 437 příspěvků 08.01.18 14:59

Když si tak vzpomenu, co bych už nekupovala, tak určitě oblečení velikost 50 a z 56 jen par kousku, ale také záleží, jak velké mimco očekáváte :) každopádně dítě roste tak rychle, ze jsem nějaké oblečení ani nestihla obléknout. Určitě bych investovala do kvalitní autosedačky, jinak asi vše se da pořídit z druhé ruky, záleží na vás a na financích. Ja třeba nesnáším oblečení z druhé ruky ???? taky bych popremyslela o odsavacce na mléko, stačí nějaká obyčejná. Já ji ze začátku využila fakt hodně, měla jsem hodně mléka, ale malý zas toho tolik nevypil a mne by asi jinak praskla prsa ???? a určitě hodně klasických latkovych plen na utirani pusy a třeba jednu nebo dvě větší, když třeba půjdete k doktorce, tak abys měla mimco do čeho zabalit. Jinak bych to asi moc nehrotila, cokoliv si můžeš kdykoliv dokoupit

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková přestává být poslušnou ženou a Plekancovi to vrací!

Když Tomáš Plekanec informoval o rozpadu manželství s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama