Výběr netradičního jména pro miminko

10
26.9.20 09:19

Výběr netradičního jména pro miminko

Ahoj holky, nevíte některá, jaký je postup, když chci zažádat o jméno pro miminko, které se v Čr běžně nevyskytuje? Původně jsem chtěla ryze české, ale při vybírání z favoritů mi ani jedno nepřilehlo k srdci, nejvíc se mi líbí Emmely. Setkala jsem s tímto jménem v Německu, kde jsem pár let žila. No a manžel je Čech, ale máme německé příjmení. Předem moc děkuji za rady a tipy. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2577
26.9.20 09:22

Jestli budete žít v Česku, tak jí to budou celý život komolit na Emily, ale hlavně že bude originální :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5268
26.9.20 09:23

Vybírejte i podle toho, kde to dítě bude žít a vyrůstat a že to bude JEHO JMENO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27680
26.9.20 09:26
@Pepin.ka88 píše:
Ahoj holky, nevíte některá, jaký je postup, když chci zažádat o jméno pro miminko, které se v Čr běžně nevyskytuje? Původně jsem chtěla ryze české, ale při vybírání z favoritů mi ani jedno nepřilehlo k srdci, nejvíc se mi líbí Emmely. Setkala jsem s tímto jménem v Německu, kde jsem pár let žila. No a manžel je Čech, ale máme německé příjmení. Předem moc děkuji za rady a tipy. :srdce:

Zajdi na matriku a vznes dotaz. Zalistuj knihou Jak se bude vaše dítě jmenovat. Třeba tam najdeš něco vhodného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13851
26.9.20 09:27

Jestli plánujete zůstat v Čechách. Tak to nedělejte. Celý život ji budou komolit. Pořád bude všechny opravovat.

Já se jmenuji Kristýna. A svoje jméno se dlouho nesnášela. A jeden z důvodů byla otázka „A jak se píšeš?“ :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
26.9.20 09:29

Ahoj, tak mě přijdou přehnaná jména na české poměry typu Anakin, Jessica…Emmely mi nepříjde zas až tak pobuřující :) Emmely, Emily, Emilie, pořad Emča:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27680
26.9.20 09:30
@Netopirek píše:
Jestli plánujete zůstat v Čechách. Tak to nedělejte. Celý život ji budou komolit. Pořád bude všechny opravovat.Já se jmenuji Kristýna. A svoje jméno se dlouho nesnášela. A jeden z důvodů byla otázka „A jak se píšeš?“ :zed:

A to byl nějaký negramot? Tvoje jméno není nijak neobvyklé. Zkusili si někdy napsat Krystína nebo Kristína?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.20 09:33
@Russet píše:
A to byl nějaký negramot? Tvoje jméno není nijak neobvyklé. Zkusili si někdy napsat Krystína nebo Kristína?

Proč negramot? Já jsem třeba Kristina. To je stará forma jména, převzata z původně severskeho jména. Poláci zase mají Krystynu.

• Citovat
  • Nahlásit
163
26.9.20 09:34
@Russet píše:

Znám obě verze, dokonce i Krystyna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27680
26.9.20 09:35
@Anonymní píše:
Proč negramot? Já jsem třeba Kristina. To je stará forma jména, převzata z původně severskeho jména. Poláci zase mají Krystynu.

Tak Krystyna a Kristina se asi nevyslovuje jako naše Kristýna. A když jsem v Čechách, automaticky mi naskočí ta česká verze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27680
26.9.20 09:38
@Koroptev12 píše:
Znám obě verze, dokonce i Krystyna

Opravdu Krystína, jo? Vypadá to otřesně. I ta dvě y.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93795
26.9.20 09:40
@Russet píše:
Tak Krystyna a Kristina se asi nevyslovuje jako naše Kristýna. A když jsem v Čechách, automaticky mi naskočí ta česká verze.

Dcera je Kristýna a má ten samý problém jako píše @Netopirek nechápu to, ale lidi to neumí kolikrát napsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19849
26.9.20 09:41

Počítej že z ní bude obyčejná ema a emča co jich je tucty to vyjmečný bude akorát na úřadě a ve škole až to bude hláskovat a všichni koukat co to je za jméno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
26.9.20 09:43

Zkus knihu Jak se bude vaše dítě jmenovat…kamarádka taky hodně dlouho tápala, její manžel je cizinec (Singapur) a nakonec si tam vybrali skvělé jméno :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20828
26.9.20 09:44
@ka2ka píše:
Počítej že z ní bude obyčejná ema a emča co jich je tucty to vyjmečný bude akorát na úřadě a ve škole až to bude hláskovat a všichni koukat co to je za jméno

Taky si myslim. Zaradi se do tuctu dalsich Emicek, at se kazda pise jakkoli. Kdyby byla treba Vera, bude skutecne jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama