Jaké jméno k Tobiášovi?

38
22.9.20 13:16

Jaká jméno k Tobiášovi?

Hezký den ;) Jaká jména pro sourozence se hodí k Tobiášovi? Pro holku i kluka?

Předem děkuji ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
22.9.20 13:44

Tobiáška mám doma, je prostřední… Starší je Anežka a mladší je Michal. Anonym kvůli rodině…

• Citovat
  • Nahlásit
35993
22.9.20 13:45

Jakékoli, které se ti líbí, tvoje děti nejsou bytové doplňky aby jejich jména k sobě musela ladit.
Jinak je to tedy hebrejské jméno, tak když už, zalovila bych v Bibli,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9364
22.9.20 13:46

Nemělo by jméno spíš ladit k příjmení, než ke jménu sourozence? Hlavně né už žádnej -áš :think: tak já plácnu…holka Ester, kluk Martin :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
22.9.20 13:49

To je strašně individuální, jak to kdo cítí. Mně se zrovna kombinace l, co osala anonymni, sobě vůbec nehodí. Anezka a Michal jsou starsi klasicka jmena, kdezto Tobiáš je krutá moderna. A přesto to nekomu ladi a libi se mu to. Takze tady ti sto lidi napise sto nazoru a nepomuze ti to vubec. Ale abych odpověděla, znám sourozence Tobiáš a Ema, Tobiáš a Rozalie. Z klucich se mi k tomu hodí třeba Oliver, Alex..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
22.9.20 13:50

@Deniska73 první co mě napadlo je Eliáš a Eliška pro holku, ale důležitější než aby jména ladila ke jménu sourozence je, aby šlo dobře vyslovit a možná „ladilo“ k příjmení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
22.9.20 14:18
@chaela píše:
To je strašně individuální, jak to kdo cítí. Mně se zrovna kombinace l, co osala anonymni, sobě vůbec nehodí. Anezka a Michal jsou starsi klasicka jmena, kdezto Tobiáš je krutá moderna. A přesto to nekomu ladi a libi se mu to. Takze tady ti sto lidi napise sto nazoru a nepomuze ti to vubec. Ale abych odpověděla, znám sourozence Tobiáš a Ema, Tobiáš a Rozalie. Z klucich se mi k tomu hodí třeba Oliver, Alex..

Absolutně nesouhlasím… Tobiáš není žádná moderna, je to jméno, které se vyskytuje i v Bibli. Možná myslíš, že je jako moderní ho teď dávat, to je něco jiného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35993
22.9.20 15:25

@chaela Tobiáš je jméno daleko starší, než Martin i Anežka, prej moderna :-) https://cs.wikipedia.org/…%C3%A1%C5%A1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
22.9.20 16:39

K Tobiášovi bych dala Sáru nebo Ester, klukovi třeba Daniel, David, Jan..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
23.9.20 15:33

Dala bych jméno, které se mi líbí a vůbec nehleděla na to, jestli to bude ladit ke jménu sourozence. Mladší není doplněk staršího. Budou to dvě plnohodnotné osobnosti.

Napřed se vám líbil Tobiáš, tak jste ho dali. Co se vám líbí teď? I kdyby to byl Bonifác, Jan nebo Květoslav, tak je to jedno, ne? Když to aspoň trochu půjde k příjmení…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
23.9.20 18:59

Matyáš nebo Tadeáš? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
23.9.20 19:13

A holcicka Elenka, to taky ted frci, tak budou mit oba trendy jmeno. A z hlediska numerologie Elena nosi stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.9.20 19:47
@Deniska73 píše:
Hezký den ;) Jaká jména pro sourozence se hodí k Tobiášovi? Pro holku i kluka?Předem děkuji ;) :kytka:

Vlastislav a Libuše, třeba :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
24.9.20 20:16

A mě se to š na konci líbí, tak bych to sladila. Kluk by se mi líbil Matouš, holka Štěpánka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
24.9.20 21:59

Holky, díky. Samozřejmě že nemusí ladit, spis mě i zajímalo, co koho napadne. Mne se totiž na kluka nelíbí žádné :? Nebo spis ani u jednoho si nedovedu představit, ze bych jej měla doma :nevim: A u holky jedno jediné :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama