Výběr střední školy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 16:08
Výběr střední školy

Dobrý den, jsem v 8.třídě a už se rozhoduji kam půjdu na střední školu. Ráda bych šla do Českého Těšína na obor hotelnictví a turismums. Myslím že by mě to bavilo, po škole bych ráda šla na výšku a možná po několika letech začala podnikat. Jestli má někdo s tímto oborem zkušenosti tak mi tady může napsat co a jak, zda bych se v budoucnosti někde uplatnila a tak. Děkuju za každou odpověď :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 16:36

Pokud už teď víš, že chceš na vysokou školu, doporučuji gymnázium nebo obchodní akademii v Českém Těšíne.
Jaké máš známky? Učitelka z Těšína

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 16:42

Na gymnázium nechci, nějak mě to neláká. Ráda bych prostě šla na Albrechtovu střední a pak asi nějak pokračovala dále, abych to dotáhla co nejdál :) jsem v 8. a mám 3 dvojky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 16:45

Jinak klasickou kvalitní střední hotelovou školu mas až v Opavě.
Pokud ti jdou technické věci - matematika a fyzika, jsou dobré průmyslového školy Havířov a Karviná.
Učitelka.

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 16:48

A co na té albrechtově střední, ten obor hotelnictví a turismus? Pár holek odtamtud mi říkaly, že je to super škola a do Opavy bych musela na Intr a to nevím, jak rodiče. No Fyzika mi právě nejde. Ráda bych šla na obor hotelnictví, cestovní ruch. Něco takového :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 16:48
@Tereza684 píše:
Na gymnázium nechci, nějak mě to neláká. Ráda bych prostě šla na Albrechtovu střední a pak asi nějak pokračovala dále, abych to dotáhla co nejdál :) jsem v 8. a mám 3 dvojky.

S tak dobrými znamkami je škoda jít na Albrechtovu, tam se dostanou i trojkari. Čím kvalitnější střední, tím lepší příprava na vysokou. Proč ne obchodní akademie? Jsou tam cizí jazyky na výborné úrovni, spousta projektu s možností vyjet do zahranici. Hotelnictví můžeš studovat i pak na vysoké.
Učitelka

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 16:52

Ráda bych šla na lepší školu, ale se zaměření na tento obor. Přemýšlím ještě o Frenštátu ale to nevím no. Chci školu, která mě opravdu bude bavit a budu tam chodit ráda a obchodka mě asi bavit nebude, nejdou mi jazyky, matematika mě tak hodně nebaví no.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 16:56

Tak hotelnictví je hodně o znalosti cizích jazyků. Albrechtovka je mnohem méně náročnou, než předchozí dvě uvedené. Svoji dceru bych tam s tak dobrými výsledky nedala. Asi o tu vysokou az tak nestojiš…z této školy budeš mít na prijeti mnohem menší šance.
Učitelka. :mavam:

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 16:59

Vím, že je to o hodně o jazycích, ale snažila bych se to všechno naučit.. Stojím o ni, ještě se kouknu na tu školu do Opavy a proberu to s mamkou no.

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 17:09

Koukala jsem na tu střední a vysokou školu v Opavě a myslím, že by to šlo. Vlakem to mám tak hodinu a 30min. a to bych zvládla dojíždět. Asi bych se rozhodla pro tu školu v Opavě a obor Hotelnictví asi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.18 17:17

Prober to doma, času mas dost. Hodně štěstí :mavam:

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 17:19

Dobře..A myslíte, že mám zkusit tu hotelovku v Opavě? :) Ale teď nevím jestli CR, nebo hotelnictví

Aspera
Generální žvanilka 20027 příspěvků 1 inzerát 24.01.18 17:22

Já bych si vybrala to co tě baví. Takže klidně tu hotelovku. Sama mám textilní průmyslovku a pak jsem si udělala VŠ pedagogickou vcelku bez problémů. A brala jsem to tak, kdyby VŠ nedopadla, mám aspoň tu průmku a něco umím. K čemu by ti byla obchodka jako příprava na VŠ, kdybys pak vš neudělala a do hotelnictví by ses špatně dostávala, protože na to nemáš ani školu.

Tereza_684
Povídálka 11 příspěvků 24.01.18 17:25

No právě, tak asi tu hotelovku v Opavě, snad se dostanu, berou 60 žáků tak myslím že aspoň malou šanci mám :) Děkuji za váš čas

Pavlahar
Stálice 52 příspěvků 24.01.18 17:30

Já teda nevím, ale dojíždět na SŠ 1,5hod mi přijde jako šílenost. Asi bys taky měla zvážit, jestli chceš opravdu na tu vysokou, protože z vlastní zkušenosti vím, že studenti z lepší školy mají obrovskou výhodu!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama