Ukončení studia po jednom semestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pressure
Povídálka 14 příspěvků 23.01.18 20:03
Ukončení studia po jednom semestru

Dobrý den,
vysoká škola, kterou jsem si zvolila mě ničila psychicky, mívala jsem deprese, stáhla se do sebe, brečela každý druhý den, bývalo mi špatně jenom když jsem měla jít do školy. V prosinci jsem se dozvěděla nezávazně ze tří zdrojů, že na bakaláře se z naší třídy dostane půlka a bakaláře udělají jen ti, které si učitele vyberou. Všechno se to vyhrotilo když jsem vším tím tlakem a depresemi teď mezi zkouškovým omdlela a probrala se o hodinu později, protože jsem byla na bytě sama. Strašně mě to vylekalo a rozhodla jsem se s tou školou seknout, protože se nechci psychicky zničit. Došlo mi přes ten pulrok, žen tento obor dělat stejně nechci, chci přejít na jiný, dala jsem si i přihlášku už na další rok, abych nepromarnila žádný čas, proto jsem ráda že jsem si to vyjasnila už ted. Alele přijde mi zbytečné chodit do té školy a navíc nechci zase zpátky ty deprese. Chci jít na půl roku na brigádu. Chci se tedy jen zeptat jestli nevíte, jak si tady v BRNE OD ÚNORA získat status studenta, třeba na nějaké jazykové škole. DĚKUJI MNOHOKRÁT :nevim: :?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 23.01.18 20:07

A to nemáš udělanou žádnou zkoušku? Už je poměrně vysoký datum :think:. Ze bys tam zůstala, jen formálně, do léta? Edit: ale proč chceš za každou cenu zůstat studentem? :nevim:

Příspěvek upraven 23.01.18 v 20:22

Wani
Závislačka 2933 příspěvků 23.01.18 20:12
@Bandii píše:
A to nemáš udělanou žádnou zkoušku? Už je poměrně vysoký datum :think:. Ze bys tam zůstala, jen formálně, do léta?

Některé školy (např. MU) mají semestrální systém, takže pokud by ji vyhodili, zůstal by ji status studenta jen do března/dubna.

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 23.01.18 20:20

Šla bych na půl roku normálně dělat. Nechat si status studenta je to nejhorší, co lze reálně udělat.
Ono totiž ten status studenta můžete bezplatně mít jen 4 roky, a pak se platí za celý semestr, byť by člověk přetáhl jen o den.
Nebo by možná byla vhodná na měsíc nebo dva hospitalizace v nemocnici, aby to příští rok nedopadlo stejně.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 23.01.18 20:26

@Wani no právě proto se ptám jak to má se zkouškami, kdyby prolezla do dalšího semestru, vykopli by ji až po ukončení dalšího zkouškového.

Pressure
Povídálka 14 příspěvků 23.01.18 20:27

Zkoušky dělat dal nechci a v podstatě ani nemůžu, dnes jsem byla u doktora a mám žaludeční vřed a bylo mi silne doporučeno, abych se vyhnula stresu. :nevim:

Příspěvek upraven 23.01.18 v 20:43

Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 23.01.18 20:42

Tak tohle je snad sranda!!! Pokud ne tak bych chtěl být rodič @Pressure . Studovat by mohla do třiceti (ale za své). :mavam:

Wani
Závislačka 2933 příspěvků 23.01.18 20:44
@Fofrník píše:
Tak tohle je snad sranda!!! Pokud ne tak bych chtěl být rodič @Pressure . Studovat by mohla do třiceti (ale za své). :mavam:

Na tom, ze meni obor, nevidim nic spatneho :nevim:

Pressure
Povídálka 14 příspěvků 23.01.18 20:46
@Fofrník píše:
Tak tohle je snad sranda!!! Pokud ne tak bych chtěl být rodič @Pressure . Studovat by mohla do třiceti (ale za své). :mavam:

Jak to myslíte? Já prostě chci jen přestoupit na jinou školu, to dělá spousta lidí, proč bych měla být tak špatná?

Bandii
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 23.01.18 20:47

@Pressure no tak ukonči školu a jdi makat ;) a jinak, to bys měla vlastně bez stresu, když bys jenom zkoušela…vyjde, vyjde, nevyjde, ukončíš :mrgreen:

Pressure
Povídálka 14 příspěvků 23.01.18 20:48

Chci se jen dozvědět, jestli je možnost jít teď na nějakou jazykovou školu, kde bych dostala status studenta. :(

Bandii
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 23.01.18 20:49

@Pressure asi proto, že si chceš udržet status studenta jen papírově, i když do školy, kde budeš opravdu studovat, začneš chodit znova až příští rok?

Helileli
Závislačka 2648 příspěvků 23.01.18 20:53

@Pressure a jaký systém je na tvoji škole, kontrolují se studijní výsledky už po ZS nebo až po LS? Pokud po LS, nemusíš nikam přestupovat, vylejou tě až v září.

Pressure
Povídálka 14 příspěvků 23.01.18 20:54
@Bandii píše:
@Pressure asi proto, že si chceš udržet status studenta jen papírově, i když do školy, kde budeš opravdu studovat, začneš chodit znova až příští rok?

No jde hlavně o to, že až to budu říkat me mamce, která je opravdu netolerantní, určitě mně nepochopí, je dost hysterická. Vím že by vysilovala, kdybych musela jít na pracák nebo si musela sama platit pojištění atd. Vím že prostě ten půlrok pracovat budu, nebudu se jen válet, jen jsem teď trochu bezradná.

Pressure
Povídálka 14 příspěvků 23.01.18 20:55
@Helileli píše:
@Pressure a jaký systém je na tvoji škole, kontrolují se studijní výsledky už po ZS nebo až po LS? Pokud po LS, nemusíš nikam přestupovat, vylejou tě až v září.

Jsem na MUNI na přírodovědecké.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Legendární pražský DJ Loutka zemřel ve věku 51 let. Oběsil se!

DJ Loutka, občanským jménem Michal Maudr, je po smrti. Houseový dýdžej,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama