Reklama

Vyčerpání bez příčiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.01.17 13:31
Vyčerpání bez příčiny

Ahoj, jsem totálně na dně. Už je to cca rok co pozoruji, že jsem pořád unavená a vyčerpaná. Beru AD s doktorkou jsem o tom několikrát mluvila ale prý to léky nezpůsobují. V létě když mi bylo nejhůř a nezvládala jsem vůbec nic jak jsem byla vyčerpaná, tak mi doktorka doporučila minimálně týdne neschopenku. Vzala jsem si ale dovolenou, neschopenku si vážně dovolit nemůžu. Pak se to nějak zlepšilo ale je to půl roku a já jsem opět na dně. V práci dělám jen 4 hodiny mám zkrácený úvazek ale směny mám nárazově přeházené (jeden den mám ranní od Osmi do dvanácti, potom odpolední od dvanácti do čtyř a teď budu pár dní od desíti do dvou). Potřebovala bych dovolenou ale nedostanu jí, není za mě náhrada a přijít o práci si nemůžu dovolit. Takže co zbývá? Navíc mám řídkou krev, z malé ranky krvácím jako kdybych si podřezala žíly, trápí mě kolísavý tlak, špatně se mi dýchá, motá hlava, je mi na zvracení. Nejhorší ale je to vyčerpání, kdy se o víkendu ráno probudím udělám snídani a zase si musím na hodinku lehnout, potom udělám horko těžko úklid a jsem tak vyčerpaná že sotva lezu. Už mi to fakt vadí, kvalita života mi šla rapidně dolů, ještě musím jít nakoupit, uvařit ale to je skoro sci-fi. Ani kafe mi nepomáhá ani vitamíny, ani železo, prostě nic. Jsem už vážně zoufalá, když jsem u rodičů, tak celý víkend prospím a z toho pak je i konflikt mezi rodiči a mnou, protože rodičům se to pochopitelně nelíbí. Takže jsem k nim i přestala jezdit. Co mám s tímhle dělat? Už nevím co bych zkusila abych to zvládla, je mi pořád špatně a nevím co s tím. Musím půl rok vydržet pak možná dostanu týden dovolenou. Ale jak mám vydržet ten půl rok? Když jsem v létě už vyčerpáním padla na tlamu a odcházela od doktorky tak jsem slyšela, jak doktorka sestře říká, že jsem chudák. Já si jako chudák nepřipadám ale chci prostě pomoc překonat to neustálé vyčerpání. Protože už mi to fakt vadí, nemůžu dělat skoro nic abych po půl hodině nelehla do peřin. Ach jo:_( :,( :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 14.01.17 13:37

@Cosmopolitan pamatuješ si co to vyčerpání odstartuje nebo v jakém je to období??

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.01.17 13:41
@Denisa76 píše:
@Cosmopolitan pamatuješ si co to vyčerpání odstartuje nebo v jakém je to období??

Většinou je to když mám hodně stresu, například teď se mi měnila spolubydlící, Vánoce, do toho mi končila smlouva v práci a kolegyně dala výpověď takže teď tam makám za dvě.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 14.01.17 13:41

@Cosmopolitan jinak co se týká AD v tom poradit nedokážu, ale já si jednou vzala AD v době kdy jsem nemohla usnout těžké období a i když jsem měla ten nejslabší byla jsem totálně vyčerpaná několik dní jak mě to položilo. Bolest hlavy mouchy sežerte si mě prostě strašný a prášky letěly vzduchem :jazyk:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 14.01.17 13:42
@Cosmopolitan píše:
Většinou je to když mám hodně stresu, například teď se mi měnila spolubydlící, Vánoce, do toho mi končila smlouva v práci a kolegyně dala výpověď takže teď tam makám za dvě.

nemůže se jednat o syndrom vyhoření??

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.01.17 13:47
@Denisa76 píše:
nemůže se jednat o syndrom vyhoření??

To nevím, to snad mívají jen starší lidé. A na to by asi moje doktorka přišla, jinak co se týká těch AD tak jsem to konzultovala ještě s dalším doktorem a ten mi řekltaké že to lékama není.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 14.01.17 13:55

Je možné, že ta antidepresiva ti prostě nezabírají - únava je příznak deprese. Obrať se na svého psychiatra (za předpokladu, že máš nějaké základní interní vyšetření a krev hotové)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 13:57
@Cosmopolitan píše:
Ahoj, jsem totálně na dně. Už je to cca rok co pozoruji, že jsem pořád unavená a vyčerpaná. Beru AD s doktorkou jsem o tom několikrát mluvila ale prý to léky nezpůsobují. V létě když mi bylo nejhůř a nezvládala jsem vůbec nic jak jsem byla vyčerpaná, tak mi doktorka doporučila minimálně týdne neschopenku. Vzala jsem si ale dovolenou, neschopenku si vážně dovolit nemůžu. Pak se to nějak zlepšilo ale je to půl roku a já jsem opět na dně. V práci dělám jen 4 hodiny mám zkrácený úvazek ale směny mám nárazově přeházené (jeden den mám ranní od Osmi do dvanácti, potom odpolední od dvanácti do čtyř a teď budu pár dní od desíti do dvou). Potřebovala bych dovolenou ale nedostanu jí, není za mě náhrada a přijít o práci si nemůžu dovolit. Takže co zbývá? Navíc mám řídkou krev, z malé ranky krvácím jako kdybych si podřezala žíly, trápí mě kolísavý tlak, špatně se mi dýchá, motá hlava, je mi na zvracení. Nejhorší ale je to vyčerpání, kdy se o víkendu ráno probudím udělám snídani a zase si musím na hodinku lehnout, potom udělám horko těžko úklid a jsem tak vyčerpaná že sotva lezu. Už mi to fakt vadí, kvalita života mi šla rapidně dolů, ještě musím jít nakoupit, uvařit ale to je skoro sci-fi. Ani kafe mi nepomáhá ani vitamíny, ani železo, prostě nic. Jsem už vážně zoufalá, když jsem u rodičů, tak celý víkend prospím a z toho pak je i konflikt mezi rodiči a mnou, protože rodičům se to pochopitelně nelíbí. Takže jsem k nim i přestala jezdit. Co mám s tímhle dělat? Už nevím co bych zkusila abych to zvládla, je mi pořád špatně a nevím co s tím. Musím půl rok vydržet pak možná dostanu týden dovolenou. Ale jak mám vydržet ten půl rok? Když jsem v létě už vyčerpáním padla na tlamu a odcházela od doktorky tak jsem slyšela, jak doktorka sestře říká, že jsem chudák. Já si jako chudák nepřipadám ale chci prostě pomoc překonat to neustálé vyčerpání. Protože už mi to fakt vadí, nemůžu dělat skoro nic abych po půl hodině nelehla do peřin. Ach jo:_( :,( :,( :,( :,(

Pijete denně dva litry čisté vody? Jíte dostatek ovoce, zeleniny, celozrných obilovin, luštěniny, ryby, sýry, maso, probiotika… Chodíte denně na čerstvý vzduch? Máte postel s kvalitním roštem, zdravotní matrací? Větráte doma dostatečně? Trpíte na alergie? Vyšetřil Vás Váš obvodní lékař-krevní obraz, testy na cukrovku, štítná žláza, neurologické vyšetření? Přicházíte v práci do kontaktu s chemií (úklidové prostředky, kadeřnické…)?
To co popisujete je vážný zdravotní problém. Buď tedy lékaři lžou a AD Vám toto způsobují, jako vedlejší účinek léku, nebo je něco hodně špatně ve Vašem těle a měla by jste se obrátit na odborníky.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 14.01.17 13:57

@Cosmopolitan nevim jestli starší je pravidlo, ale moji kamarádku navštívil ve 30letech. Jinak k těm AD kamarádka je lékařka a brala je její dcera na spaní kvůli depresím a i když byli velmi slabé musela jí je nechat vysadit. Holka v noci nespala za to spala ve škole a pak ještě doma jak z nich byla unavená. Ale víš jak každý jsme jiný a je to individuální. Nevím co máš za nemoc, ale chtělo by se to podívat na kořen bolesti. Může to souviset s dětstvím kdy vzniklo nějaký trauma nebo si něco neseš z rodové linie atd a takhle těžko říct.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 14.01.17 14:07

@Cosmopolitan ještě mě napadlo jak už jsme si někde psaly..není to třeba tím jak jsi psala o rozchodu..ono někdy dlouho trvá než se z toho člověk vzpamatuje, když to vezme jako životní prohru atd..netrápí tě to? Někdy si člověk myslí, že to má v sobě vyřešené, ale v reálu tomu tak není. Já když jsem procházela velmi těžkým obdobím věděla jsem jedno, že se musím hýbat a přijít na jiné myšlenky. Takže jsem začala opět běhat..hodně jsem četla prostě dělala jsem cokoliv co jsem cítila, že mě dělá dobře ;)

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 14.01.17 14:07

Co jíš?
U mne únavu způsobuje skoro vždy nedostatečná výživa. I to krvácení je podezřelé, to může být taky avitaminóza - jíš dostatek čerstvé zeleniny, hlavně listové? Může to souviset s překyselením - mouka, cukr, AD, stres…

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 14.01.17 14:08

A nesouvisí to s tou krví?

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 14.01.17 14:10

@Cosmopolitan co už tu bylo zmíněno i pitný režim hraje velkou roli. Mě nedávno rupla žilka v zadku a včera ortel u chirurga „málo pijete“ Pití je moc důležité na všechno :srdce:

Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.01.17 14:16
@Anonymní píše:
Pijete denně dva litry čisté vody? Jíte dostatek ovoce, zeleniny, celozrných obilovin, luštěniny, ryby, sýry, maso, probiotika… Chodíte denně na čerstvý vzduch? Máte postel s kvalitním roštem, zdravotní matrací? Větráte doma dostatečně? Trpíte na alergie? Vyšetřil Vás Váš obvodní lékař-krevní obraz, testy na cukrovku, štítná žláza, neurologické vyšetření? Přicházíte v práci do kontaktu s chemií (úklidové prostředky, kadeřnické…)?
To co popisujete je vážný zdravotní problém. Buď tedy lékaři lžou a AD Vám toto způsobují, jako vedlejší účinek léku, nebo je něco hodně špatně ve Vašem těle a měla by jste se obrátit na odborníky.

Ovoce a zeleninu jím myslím dostatečně. S tím pitným režimem je to horší, to ano ale jinak větrám, postel mám dobrou, do kontaktu s chemií nepřicházím. Ale je pravda, že jsem si všimla i suché rudé kůže a nad víčkem se mi udělaly takové šupinky. S doktory jsem se radila ale jak moje praktická, tak psychiatrička mě s tím poslaly do háje.

lillifee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 14:20

@Cosmopolitan To vypada na stitnou zlazu.. Tyhle stavy velice duverne znam, dokonce me to na nekolik let vyradilo z normalniho zivota..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama