Vyčerpání bez příčiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.01.17 13:31
Vyčerpání bez příčiny

Ahoj, jsem totálně na dně. Už je to cca rok co pozoruji, že jsem pořád unavená a vyčerpaná. Beru AD s doktorkou jsem o tom několikrát mluvila ale prý to léky nezpůsobují. V létě když mi bylo nejhůř a nezvládala jsem vůbec nic jak jsem byla vyčerpaná, tak mi doktorka doporučila minimálně týdne neschopenku. Vzala jsem si ale dovolenou, neschopenku si vážně dovolit nemůžu. Pak se to nějak zlepšilo ale je to půl roku a já jsem opět na dně. V práci dělám jen 4 hodiny mám zkrácený úvazek ale směny mám nárazově přeházené (jeden den mám ranní od Osmi do dvanácti, potom odpolední od dvanácti do čtyř a teď budu pár dní od desíti do dvou). Potřebovala bych dovolenou ale nedostanu jí, není za mě náhrada a přijít o práci si nemůžu dovolit. Takže co zbývá? Navíc mám řídkou krev, z malé ranky krvácím jako kdybych si podřezala žíly, trápí mě kolísavý tlak, špatně se mi dýchá, motá hlava, je mi na zvracení. Nejhorší ale je to vyčerpání, kdy se o víkendu ráno probudím udělám snídani a zase si musím na hodinku lehnout, potom udělám horko těžko úklid a jsem tak vyčerpaná že sotva lezu. Už mi to fakt vadí, kvalita života mi šla rapidně dolů, ještě musím jít nakoupit, uvařit ale to je skoro sci-fi. Ani kafe mi nepomáhá ani vitamíny, ani železo, prostě nic. Jsem už vážně zoufalá, když jsem u rodičů, tak celý víkend prospím a z toho pak je i konflikt mezi rodiči a mnou, protože rodičům se to pochopitelně nelíbí. Takže jsem k nim i přestala jezdit. Co mám s tímhle dělat? Už nevím co bych zkusila abych to zvládla, je mi pořád špatně a nevím co s tím. Musím půl rok vydržet pak možná dostanu týden dovolenou. Ale jak mám vydržet ten půl rok? Když jsem v létě už vyčerpáním padla na tlamu a odcházela od doktorky tak jsem slyšela, jak doktorka sestře říká, že jsem chudák. Já si jako chudák nepřipadám ale chci prostě pomoc překonat to neustálé vyčerpání. Protože už mi to fakt vadí, nemůžu dělat skoro nic abych po půl hodině nelehla do peřin. Ach jo:_( :,( :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 14.01.17 13:37

@Cosmopolitan pamatuješ si co to vyčerpání odstartuje nebo v jakém je to období??

 
Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.01.17 13:41
@Denisa76 píše:
@Cosmopolitan pamatuješ si co to vyčerpání odstartuje nebo v jakém je to období??

Většinou je to když mám hodně stresu, například teď se mi měnila spolubydlící, Vánoce, do toho mi končila smlouva v práci a kolegyně dala výpověď takže teď tam makám za dvě.

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 14.01.17 13:41

@Cosmopolitan jinak co se týká AD v tom poradit nedokážu, ale já si jednou vzala AD v době kdy jsem nemohla usnout těžké období a i když jsem měla ten nejslabší byla jsem totálně vyčerpaná několik dní jak mě to položilo. Bolest hlavy mouchy sežerte si mě prostě strašný a prášky letěly vzduchem :jazyk:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 14.01.17 13:42
@Cosmopolitan píše:
Většinou je to když mám hodně stresu, například teď se mi měnila spolubydlící, Vánoce, do toho mi končila smlouva v práci a kolegyně dala výpověď takže teď tam makám za dvě.

nemůže se jednat o syndrom vyhoření??

 
Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.01.17 13:47
@Denisa76 píše:
nemůže se jednat o syndrom vyhoření??

To nevím, to snad mívají jen starší lidé. A na to by asi moje doktorka přišla, jinak co se týká těch AD tak jsem to konzultovala ještě s dalším doktorem a ten mi řekltaké že to lékama není.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34130 příspěvků 14.01.17 13:55

Je možné, že ta antidepresiva ti prostě nezabírají - únava je příznak deprese. Obrať se na svého psychiatra (za předpokladu, že máš nějaké základní interní vyšetření a krev hotové)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 13:57
@Cosmopolitan píše:
Ahoj, jsem totálně na dně. Už je to cca rok co pozoruji, že jsem pořád unavená a vyčerpaná. Beru AD s doktorkou jsem o tom několikrát mluvila ale prý to léky nezpůsobují. V létě když mi bylo nejhůř a nezvládala jsem vůbec nic jak jsem byla vyčerpaná, tak mi doktorka doporučila minimálně týdne neschopenku. Vzala jsem si ale dovolenou, neschopenku si vážně dovolit nemůžu. Pak se to nějak zlepšilo ale je to půl roku a já jsem opět na dně. V práci dělám jen 4 hodiny mám zkrácený úvazek ale směny mám nárazově přeházené (jeden den mám ranní od Osmi do dvanácti, potom odpolední od dvanácti do čtyř a teď budu pár dní od desíti do dvou). Potřebovala bych dovolenou ale nedostanu jí, není za mě náhrada a přijít o práci si nemůžu dovolit. Takže co zbývá? Navíc mám řídkou krev, z malé ranky krvácím jako kdybych si podřezala žíly, trápí mě kolísavý tlak, špatně se mi dýchá, motá hlava, je mi na zvracení. Nejhorší ale je to vyčerpání, kdy se o víkendu ráno probudím udělám snídani a zase si musím na hodinku lehnout, potom udělám horko těžko úklid a jsem tak vyčerpaná že sotva lezu. Už mi to fakt vadí, kvalita života mi šla rapidně dolů, ještě musím jít nakoupit, uvařit ale to je skoro sci-fi. Ani kafe mi nepomáhá ani vitamíny, ani železo, prostě nic. Jsem už vážně zoufalá, když jsem u rodičů, tak celý víkend prospím a z toho pak je i konflikt mezi rodiči a mnou, protože rodičům se to pochopitelně nelíbí. Takže jsem k nim i přestala jezdit. Co mám s tímhle dělat? Už nevím co bych zkusila abych to zvládla, je mi pořád špatně a nevím co s tím. Musím půl rok vydržet pak možná dostanu týden dovolenou. Ale jak mám vydržet ten půl rok? Když jsem v létě už vyčerpáním padla na tlamu a odcházela od doktorky tak jsem slyšela, jak doktorka sestře říká, že jsem chudák. Já si jako chudák nepřipadám ale chci prostě pomoc překonat to neustálé vyčerpání. Protože už mi to fakt vadí, nemůžu dělat skoro nic abych po půl hodině nelehla do peřin. Ach jo:_( :,( :,( :,( :,(

Pijete denně dva litry čisté vody? Jíte dostatek ovoce, zeleniny, celozrných obilovin, luštěniny, ryby, sýry, maso, probiotika… Chodíte denně na čerstvý vzduch? Máte postel s kvalitním roštem, zdravotní matrací? Větráte doma dostatečně? Trpíte na alergie? Vyšetřil Vás Váš obvodní lékař-krevní obraz, testy na cukrovku, štítná žláza, neurologické vyšetření? Přicházíte v práci do kontaktu s chemií (úklidové prostředky, kadeřnické…)?
To co popisujete je vážný zdravotní problém. Buď tedy lékaři lžou a AD Vám toto způsobují, jako vedlejší účinek léku, nebo je něco hodně špatně ve Vašem těle a měla by jste se obrátit na odborníky.

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 14.01.17 13:57

@Cosmopolitan nevim jestli starší je pravidlo, ale moji kamarádku navštívil ve 30letech. Jinak k těm AD kamarádka je lékařka a brala je její dcera na spaní kvůli depresím a i když byli velmi slabé musela jí je nechat vysadit. Holka v noci nespala za to spala ve škole a pak ještě doma jak z nich byla unavená. Ale víš jak každý jsme jiný a je to individuální. Nevím co máš za nemoc, ale chtělo by se to podívat na kořen bolesti. Může to souviset s dětstvím kdy vzniklo nějaký trauma nebo si něco neseš z rodové linie atd a takhle těžko říct.

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 14.01.17 14:07

@Cosmopolitan ještě mě napadlo jak už jsme si někde psaly..není to třeba tím jak jsi psala o rozchodu..ono někdy dlouho trvá než se z toho člověk vzpamatuje, když to vezme jako životní prohru atd..netrápí tě to? Někdy si člověk myslí, že to má v sobě vyřešené, ale v reálu tomu tak není. Já když jsem procházela velmi těžkým obdobím věděla jsem jedno, že se musím hýbat a přijít na jiné myšlenky. Takže jsem začala opět běhat..hodně jsem četla prostě dělala jsem cokoliv co jsem cítila, že mě dělá dobře ;)

 
ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 14.01.17 14:07

Co jíš?
U mne únavu způsobuje skoro vždy nedostatečná výživa. I to krvácení je podezřelé, to může být taky avitaminóza - jíš dostatek čerstvé zeleniny, hlavně listové? Může to souviset s překyselením - mouka, cukr, AD, stres…

 
pannda
Kelišová 6574 příspěvků 35 inzerátů 14.01.17 14:08

A nesouvisí to s tou krví?

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33755 příspěvků 14.01.17 14:10

@Cosmopolitan co už tu bylo zmíněno i pitný režim hraje velkou roli. Mě nedávno rupla žilka v zadku a včera ortel u chirurga „málo pijete“ Pití je moc důležité na všechno :srdce:

 
Cosmopolitan
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.01.17 14:16
@Anonymní píše:
Pijete denně dva litry čisté vody? Jíte dostatek ovoce, zeleniny, celozrných obilovin, luštěniny, ryby, sýry, maso, probiotika… Chodíte denně na čerstvý vzduch? Máte postel s kvalitním roštem, zdravotní matrací? Větráte doma dostatečně? Trpíte na alergie? Vyšetřil Vás Váš obvodní lékař-krevní obraz, testy na cukrovku, štítná žláza, neurologické vyšetření? Přicházíte v práci do kontaktu s chemií (úklidové prostředky, kadeřnické…)?
To co popisujete je vážný zdravotní problém. Buď tedy lékaři lžou a AD Vám toto způsobují, jako vedlejší účinek léku, nebo je něco hodně špatně ve Vašem těle a měla by jste se obrátit na odborníky.

Ovoce a zeleninu jím myslím dostatečně. S tím pitným režimem je to horší, to ano ale jinak větrám, postel mám dobrou, do kontaktu s chemií nepřicházím. Ale je pravda, že jsem si všimla i suché rudé kůže a nad víčkem se mi udělaly takové šupinky. S doktory jsem se radila ale jak moje praktická, tak psychiatrička mě s tím poslaly do háje.

 
lillifee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.17 14:20

@Cosmopolitan To vypada na stitnou zlazu.. Tyhle stavy velice duverne znam, dokonce me to na nekolik let vyradilo z normalniho zivota..

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >