Výčitky svědomí

Anonymní
17.5.17 13:09

Výčitky svědomí

Prosím o zachování anonymu, je to čerstvé.

Ahoj,

dnes jsem objevila pozitivní těhotenský test. O mimčo jsme se snažili, ale pocity nemám takové jako bych chtěla. Mám příšerný výčitky svědomí kvůli staršímu dvouletému dítěti. Najednou mě napadlo, jestli na něj budu mít čas a je mi to líto. Teď spí a já bych ho šla nejradši obejmout. Jsem z toho úplně vykolejená a mrzí mě to, když jsem otěhotněla se synem, byla jsem šťastná jako blecha a to se teď vůbec nedostavilo. :zed: :zed:

Měl to někdo také tak nebo jsem jen blázen :,( jsem citlivější člověk, to vím.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12536
17.5.17 13:12

Blázen nejsi. Takový pocity má každá druhá, která čeká další dítě, že nebude mít na to první čas, jestli ho bude mít stejně ráda atd. Neboj se, to bude v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4360
17.5.17 13:13

Naštěstí máš ještě pár měsíců se na novou situaci i psychicky připravit :hug:
A neboj, bráška bude rád, že má sourozence :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 13:15

Já to nechápu, přitom to bylo plánované. V hlavě mám neuvěřitelný zmatek a pevně doufám, že to přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
1451
17.5.17 13:17

Tak já teda takové pocity neměla. Ale realita je taková že opravdu mám na starší času méně.. Ale nehroutím se z toho.. :nevim: vynahrazují to jednou za čas že si uděláme holčičí den a manžel hlídá kluka.. A né že bych se jí nevěnovala vůbec. Jen s ní nemůžu dělat kdykoliv cokoliv protože nám mlaďas do všeho leze a u ničeho zatím nevydrží.. Se to srovná no. Až bude starší. Podnikáme věci společně, někdy odděleně.. Kdyby se měl člověk nad vším hroutit tak mají všichni jedináčka :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 13:27

Rekla bych, ze Te to prejde a ze jsi pro stesti mladsiho ditete udelala prave maximum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
17.5.17 13:38

Ne, neměla jsem to tak - ty pocity byly přesně opačné.

Byla jsem strašně šťastná právě kvůli staršímu dítěti - mnohem víc kvůli němu než sama za sebe. Že nezůstane samo, že mu přivedeme parťáka a na celý život tu nejbližší bytost, kterou může mít.

Myslím, že tyto pocity vycházejí u každého hodně z vlastních prožitků - kdo zažil resp. zažívá fungující, láskyplný sourozenecký vztah, nebojí se toho… protože ví, že přivedení sourozence může být ta nejlepší věc, kterou pro něj v životě udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
17.5.17 14:08

Bude rád za sourozence, my už čekáme třetí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 14:10

Také jsem se bála, aby starší dcera netrpěla, když najednou budeme mít miminko, které bude potřebovat spoustu péče a pozornosti. Pak nám miminko zemřelo a já měla strašné výčitky svědomí, že to bylo kvůli mně. Nebylo, ale ta hlava prostě pracuje. Teď jsem znovu těhotná a modlím se, aby jsme konečně byli čtyři, protože děti si vyhrají úplně jinak, když jsou spolu než když si s nimi hraje dospělý. Takže neboj a těš se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
1248
17.5.17 14:13

To přejde. Určitě se pak začneš moc těšit na prcka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.17 18:36

Děkuji všem. Shodou okolností jsem dnes byla u známé na návštěvě a malý si tam posílal auto s 6ti letym chlapeckem. Krásný to vidět. :srdce: :srdce: tak teď aby vše dobré dopadlo. Těhotenství se udrželo a bylo vše bez problémů. Jsme teď šťastní jako nikdy (prvni tehotenstvi po 2,5 letech a potratu) tak, aby se něco nepokazilo a bylo to tak i nadále. Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.8.17 12:22

Obnovuji diskusi.
Mám takový problém. Nemůžu se zbavit výčitek, že jsem nějaké věci měla udělat jinak.
Třeba jsem neměla syna tak trestat, když donesl v páté třídě už poněkolikáté pětku z matematiky, neměla jsem být tolik v práci, i když se to tehdy jinak nedalo atd. Jak se zbavit výčitek a žít přítomností?
Vyčítáte si také něco?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama