Vydání cestovního pasu - stihne se ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 21:46
Vydání cestovního pasu - stihne se ?

Ahoj,
chtěla bych se trochu uklidnit na duši.
Rozhodli jsme se, že vezmeme rodiče na dovolenou, ovšem poněkud na rychlo a vzhledem k tomu, že rodiči nikdy ještě nikde nebyli, nemají ani cestovní pas. Odlet máme 23.8., pas jsem je poslala nechat si udělat hned jak jsme dovolenou vybrali a vymysleli ten nápad, což bylo 21.7., takže hned 22.7. byli rodiče o pas zažádat. Ovšem já mám trochu bojíka, aby se to stihlo. Nechali si udělat klasicky do třiceti dnů. Jsou z region Pardubice. Stalo se tu někomu, že mu pas v zákonné lhůtě neudělali? Já i děti, jsme ho měli vždy dokonce i dříve… děkuji za odpovědi.

Reakce:
Ravedd
Ukecaná baba ;) 1711 příspěvků 27.07.19 21:53

Já byla dělat pas před měsícem úřednice říkala že bude za 3 týdny a byl dokonce ještě o 3 dny dřív než řekla

MarkyPapa
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 27.07.19 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj,
chtěla bych se trochu uklidnit na duši.
Rozhodli jsme se, že vezmeme rodiče na dovolenou, ovšem poněkud na rychlo a vzhledem k tomu, že rodiči nikdy ještě nikde nebyli, nemají ani cestovní pas. Odlet máme 23.8., pas jsem je poslala nechat si udělat hned jak jsme dovolenou vybrali a vymysleli ten nápad, což bylo 21.7., takže hned 22.7. byli rodiče o pas zažádat. Ovšem já mám trochu bojíka, aby se to stihlo. Nechali si udělat klasicky do třiceti dnů. Jsou z region Pardubice. Stalo se tu někomu, že mu pas v zákonné lhůtě neudělali? Já i děti, jsme ho měli vždy dokonce i dříve… děkuji za odpovědi.

Normálně by se to stíhat mělo. Popřípadě pokud cestujete v rámci EU, stačil by občanský průkaz

katyna1984
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 27.07.19 22:08

Neboj, to se stihne v pohodě. Teď už ta největší vlna žádosti opadla, tipuju, že do 14 dnů ho budou mít.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 27.07.19 22:17

V pohodě, já teď byla v pondělí, prý bude nejdéle 18. Odlet je 22.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 27.07.19 22:18

„@MarkyPapa“ řekla bych, ze mimo EU, jinak by se asi paní neptala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:20

@MarkyPapa Ano, mimo EU. Takže bez pasu bychom byli vyřilzení. ZAKL

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:21

@Gortyna Rodiče byli právě taky teď v pondělí, 22.7. bylo, že? Tak snad to budou mít také dříve.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:22

Taky mě napadlo kdyby ho třeba stále ještě 14.8. neměli, zda netajil raději udělat ten rychlopas, ale to nevím zda by jim udělali, když už by měli jednu zadost podanou :think:

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10117 příspěvků 27.07.19 22:22

Žádala jsem 11.7, hotový byl 22.7. Taky Pardubicko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 22:28

@Janli To bylo tedy super rychle :palec:

Uživatel je onlineJanli
Extra třída :D 10117 příspěvků 27.07.19 22:33
@Anonymní píše:
Taky mě napadlo kdyby ho třeba stále ještě 14.8. neměli, zda netajil raději udělat ten rychlopas, ale to nevím zda by jim udělali, když už by měli jednu zadost podanou :think:

Udělají, pasů můžeš mít několik, ale bude to zbytečný, páč to v pohodě stihnou… :D

Gortyna
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 31.07.19 19:24

Dneska mi přišla SMS, že doklady jsou hotové

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 639 příspěvků 31.07.19 20:10

@Gortyna To jste to měla super rychle. zakladatelko, já a děti jsme měli pas hotovy také asi do 15cti dnů. Těch třicet dni je z důvodů, hlavně když to z tiskárny pošlou náhodou špatnému úřadu, aby to stihli preposlat, ale většinou do 2-3 týdnů jsou hotové. :andel:

Váš příspěvek
Reklama