Výhody umělého mléka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 69 příspěvků 17.01.18 16:08
Výhody umělého mléka?

Ahoj holky. Ráda bych se zeptala, jaké výhody a nevýhody vidíte v krmení miminka umělým mlékem. Mám téměř dvouměsíční holčičku. Zatím plně kojím a dá se říci, že nejsou nějaké výrazné problémy kromě tedy občasného vztekání malé, ale to má asi hodně dětí, ne každý je pohodář. Je ale pravda, že mě to celé celkem stresuje, už jen např. představa, že nebudu mít časem dostatek mléka a stejně budu muset dokrmovat, což je upřímně alternativními metodami hodně o nervy a nestojím o to. V tom případě bych snad opravdu sáhla už po flašce a UM, i když by to možná nebylo řešením. V kojení samozřejmě vidím výhodu v tom, že můžu nakrmit kdekoliv, ale ráda znala názor i z druhé strany. Jednoduše jsem trochu psychicky nalomená a nejsem si jistá, jestli budu schopna kojení z dlouhodobého hlediska zachovat. Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 17.01.18 16:16

Myslím že se stresuješ zbytečně, ale chápu že hormony dělají své…takže, v případě že nebudeš mít mléko půjdeš a bez výčitek koupíš UM…žádné jiné řešení při ztrátě mléka stejně není…,,základ" z mateřského mléka má tak bych si s tím nedělala starosti…můj syn byl plně kojeny měsíc, tři mesice částečně a pak um…do dnes (tři a půl roku) neměl atb, nebyl výrazně nemocný ani když chodí do školky, jen běžná nachlazení…tehdy jsem se tím taky trapila, měla pocit selhání, dnes už se tomu jen smeju jak zbytečný stres to byl…přeji ať se ti daří kojit co nejdéle…a kdyby ne, nic si z toho nedělej :kytka:

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 17.01.18 16:16

Kojeni ma naprosto jedinecny a nenahraditény vliv na imunitu. Z kratkodobeho hledicka i dlouhodobeho. Je nutricne vyvazene. Klidokov kdekoliv pripravene. Levne.

UM je drahe. Jak samotne tak musis mit lahvicky. Musis ho pripravovat, vsude vozit s sebou. Nejsi ale vazana na mimino a muze hlidat kdokoliv. Ty muzes pit a brat drogy:):).

Nicmene je vyhoda pokud to lze kombinovat. Ovsem nektere kojene deti flasku zcela bojkotuji. A nektere naopak po flasce nechteji prso.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1824 příspěvků 17.01.18 16:19

@Schíza008 napisu ti to jako žena, která jedno dite bez problému kojila a druhe ma na um. Kojeni je levné, pohodlné, ale musíš byt k dispozici. Jestliže uz 2 mesice kojis, s laktaci bys problem mit neměla. Duveruj sama sobe a ver, ze sve dite uzivis. Um ma velkou výhodu, ze muze krmit kdokoli, jsi v tomto smyslu nahraditelna. Také muzes krmit kdekoliv - pro me osobně je např pres zimu mnohem pohodlnější um. Nedovedu si představit kojit v parku kdyz mrzne, zatímco um mam v termo obale. Nejsem tudíž vázána na to, abych vcas někam zalezla. Dále vidím velkou výhodu v pravidelnosti a přehledu, kolik dite vypije. Z mého pohledu je vlastně uplne jedno, pro jakou variantu se maminka rozhodne - obojí ma sve velké výhody a jen drobné nevýhody. Nejdůležitější je psychická pohoda maminky.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 17.01.18 16:22

Nebudu moralizovat. Fakta: s UM musíš nosit buď převařenou vodu v termosce, nebo mít už předpřipravené z domu, ale stále sebou taháš hromadu věcí, co bys jinak tahat nemusela. V noci stačí vyndat prso a krmíš, na UM musíš baštu nejdřív připravit. Pak to nádobíčko samozřejmě čistit.
Já plně kojila do 4. měsíce, pak jsem už dávala na oběd vařenou zeleninu a dál kojila až skoro do 3 let. Nikdy jsem UM nepotřebovala. Syn baštil luxusně a od chvíle, co se dostal ručkama na stůl upíjel dědovi trvanlivé mléko.
Za mě kojit alespoň ještě dva tři měsíce a pak si ušetříš drbárnu s UM a přejdeš rovnou na příkrmy - je to pohodlnější. ;)

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 17.01.18 16:36

@Schíza008 Napíšu to z mého pohledu u prvního ani kapka mléka a to jsem mohla dělat co jsem chtěla takže um. U druhé mléka na rozdávání ale co se nestalo tak aby se malá neutopila a v klidu se přisála tak jsem musela minimálně z každého prsa nejdřív odsát jinak nechtěla když se to srovnalo a začala ten proud zvládat tak zas měla problémy s blinkáním tak zas um za mě je lepší psychicka maminky než se stresovat. Určitě klady kojení jsou zadarmo, můžeš nakojit všude nevýhody že se moc od miminka nehneš, hlídáš co sníš a vypiješ, klady u um můžeš jít kdam chceš může hlídat kdokoli, díky dávkovači můžeš být celý den venku jedin sebou termosku s vařící vodou, flašku se studenou vodou, flašku. Nevýhody je to drahé, musí se měnit často savičky, vyvařovat po každém jidle to jsem od cca 3 měsíce dělala jen večer

koziskova
Kecalka 174 příspěvků 17.01.18 16:45

@Schíza008 Místo povzbuzení tady spíš čtu negativní reakce nebo to vyznívá, jako kdyby kojení bylo to nejlepší. Dobré bude, to nepopírám, ale když to nejde, tak to nejde. Netrap se tím, co ještě není ;-)
Dneska je trend, že kdo nekojí, tak je snad vyvrhel a vrah :) Vím, o čem mluvím, já pila všemožné čaje, pořídila odsávačku (dcera se prostě nechtěla přisát a když, tak hned usnula, v porodnici si laktační poradkyně na ní také vylámaly zuby), ládovala do sebe homeopatika, začala pít caro, které nesnáším… Každé tři hodiny mi jela odsávačka na půl hodiny, pak krmení, uspávání a mohla jsem začít znova, až jsem se z toho skoro zhroutila. Tak moc jsem chtěla kojit a věřila, že to dokážu. Manžel pak bouchnul do stolu, že se na mě nemůže dívat, šla jsem spát a po pěti hodinách jsem ze sebe nedostala ani kapku mléka. A to jsem předtím ze sebe třeba i 50-60 vysála 8) :lol:

Mně se tedy nepovedlo rozkojit, dcera byla skoro od začátku na UM a výhody za mě:

• nemusíš být k dispozici, dítě není závislé jenom na kojící mamince, může nakrmit kdokoliv
  • víš, kolik dítě vypije
  • nerozkousaná prsa
  • nejsi jenom chodící mlíkárna a neřešíš v pozdějším věku, že se Ti dítě sápe po prsu na veřejnosti (nadsázka)
  • můžeš jíst a pít co chceš, když budeš nemocná, můžeš i běžné léky

Držím palce, ať se vyhne co nejvíce nepříjemností a jsi hlavně v pohodě ;)

koziskova
Kecalka 174 příspěvků 17.01.18 16:48
@Soňa Zacharová píše: …vyvařovat po každém jidle to jsem od cca 3 měsíce dělala jen večer…

My to vyřešili tak, že jsme pořídili asi 10 lahviček (nějaké levnější NUK klasik), velký hrnec a vyvářeli jednou denně. Nebo je dobrý sterilizátor do mikrovnlky, ale na ten jsme měli velké lahvičky, takže do něj jsem dávala jenom savičky a lahvičky do hrnce. Zase tak moc času to denně nezabralo, za čtvrt hodiny vše bylo v hrnci a jenom trvalo, než voda přišla k varu.

Anna85
Kecalka 277 příspěvků 17.01.18 16:50

Na zacatku jsem mela s kojenim problemy, byla jsem trochu nesmyslne ve stresu z toho, co kdybych se rano vzbudila a mliko nikde, chudak malej bude o hladu. Tak jsem koupila pro svuj klid jednu krabici UM „kdyby nahodou“. A nakonec jsem kojila rok nez se maly sam odstavil. :)

Soňa Zacharová
Závislačka 3355 příspěvků 17.01.18 16:56

@koziskova Já měla problém že mi vzaly na milost pouze flašky a dudlíky od Mam. Ono i tím že deti byly 15 měsíců od sebe a oba na flašce tak jsem toho měla víc. A s tím dnešním trendem s nekojením souhlasím pro mě to bylo to nejhorší na psychiku ale když prostě mléko není tak co by člověk měl dělat jiného.

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 17.01.18 17:02

Kojeni proste nejlepsi je. To je jasne. Nicmene kdyz to nejde tak to jolt nejde. Hlavne je nesmysl se stresovat dopredu “co kdyz to nepujde”.

Alušáček
Závislačka 3005 příspěvků 17.01.18 17:15

@Schíza008 O výhodách um nevím nic, nemám vlastní zkušenost, ale chci jen říct, že není důvod aby jsi ztratila mléko. Pokud dva měsíce plně kojíš, není proč mít obavy, pokud je poptávka je i nabídka a možná budeš jednou řešit jak odstavit :D

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 17.01.18 17:15

No tak já kojila syna do 7m, ale přikrmovala od 4m (málo mléka )a dceru kojila do 9m (pak mononukleosa, já vyčerpaná a dcera stála na vze) a na UM jsem oproti kojení našla výhodu jen jednu jedinou. A sice, že když jsme jeli delší trasu, tak um se dalo podržet za jízdy, na kojení se muselo zastavit a čekat. Ale to není nic nepřekonatelného

BaMaK
Závislačka 2750 příspěvků 5 inzerátů 17.01.18 17:16

@Schíza008 Ja tvoji otazce moc nerozumim. Pises, ze kojis bez problemu, tak koj, je to to nejlepsi, co miminku muzes dat. Az budes mit, malo mleka, budes muset dokrmovat-nejvetsi vyhoda UM je, ze existuje a kvalita se zlepsuje, ale co si budeme povidat, je to porad nahrazka. Kdyz to nejde, neni to katastrofa, ale kdyz to jde, tak nenachazim " vyhody" UM a to pisu jako clovek co kojil a po par mesicich musel prikrmovat. Vzdycky jsem zavidela mamkam, ktere jenom vytahly prso a bylo poreseno. Je to obrovska volnost a svoboda. Nemusis planovat kazdou hodinu, mam dost prikrmu, muzu se zdrzet, nebo pelasit domu, v zime kde vodu ohrat…

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 17.01.18 17:28

UM žádné výhody nemá

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec dostává naloženo: Tenhle zápas jsi prohrál! Je to ale spravedlivé?

Rozchod Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance je stále jedním z nejvíce... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama