Nejde mi vůbec kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 15.01.18 06:01
Nejde mi vůbec kojeni

Ahoj holky, dneska mám přesně týdenní holcicku a vůbec si s ni nevím rady :( celou noc se s ni trápím. V porodnici se snažila pit z obou prsu a všechno bylo v pořádku ale od včerejšího rana si usmyslela ze bude pit jen z pravého prsu. když ji dam k levemu tak párkrát oblizne a začne plakat. Přitom mléka v nem mám dost. Prave prso mam krásné mekke a leve jak šutr. Celou noc jsem tedy kojila z pravého a z levého vždy rucne odstrikala. Ale nevím co dál? Určíte nechci kojit jen z jednoho a Mít velikostní rozdíl. Co myslíte vy, že by mohlo pomoci? A nevíte někdo co by to mohlo byt, v nemocnici když se ze začátku nechtěla přisat tak mi kapli něco na prso- asi neco, co male chutnalo. Nevíte jak se to jmenuje a jestli to prodávají v lékárně? Jak by jste tento problém resily? Vázne jsem zoufala, mala je narozena dřív takže potřebujeme každej gram. Už me i napadlo, hned ráno koupit um, protoze tahle noc me dala vázne zabrat :( :( Děkuji moc za rady a případný název te dobroty co kapou v nemocnici. Tereza a Adelka- za pár hodin 1 týden ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 15.01.18 06:04

Ještě dodavam ze mléka v nem mám opravdu dost, když pije z praveho tak pod Levim mam úplnou potopu. Proto nechápu v cem je problém. Čekala bych, že z levého se ji bude pit i líp

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 15.01.18 06:12

@Tereza100p zkuste jinou polohu u toho problémoveho prsa… Fotbalistů nebo jak se to jmenuje…

epsice
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 15.01.18 06:13

Kojíš v leže? zkus se k holčičce tak že bude pít z prsa levého ale nepřijde ji to tak. V leže by ti to mělo jít. Jinak paradoxně pokud už máš to prso levé fakt hodně plné tak se jí může hůř přisát takže bych zkusila něco málo odsát… Odsávačku nemáš?

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 15.01.18 06:18

V leze i na fotbalistu jsem to v noci zkoušela a nic :( odsávačku nemam, ale rucne jsem z prsu dostala Hodně mléka, ale ani tak se nepřisala :( nevíte název te nemocniční dobroty? Doufám že by to mohlo byt reseni, pokud se to vůbec v lékárnách prodává :(

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 15.01.18 06:22

Odsavacka se prodává i v lékárnách? A myslíte že je možný ze tím jak se mi prsa vic nalila ze by ji mohlo dělat problém uchopit bradavku? Takhle z ničeho nic? Jsem z toho vázne zaufala, na kojení jsem se moc těšila po prvnimně neuspesnem dni mam chuť se na všechno vykašlat :(

nozu
Extra třída :D 11750 příspěvků 15.01.18 06:24

Zkus nejdriv trosku odstrikat a pak teprve prilozit. mozna to hodne tece nebo se spatne chyta. myslim, ze ta dobrota byl roztok glukozy…

Bobby
Extra třída :D 14061 příspěvků 15.01.18 06:25

Zkus prvni trosku odstrikat a až pak prilozit..

Mala.ještěrka
Kecalka 313 příspěvků 15.01.18 06:29

Nám v porodnici kapali na bradavky čistou vodu. Aby miminka něco cítila a chytla se. Jestli budeš před kojením odstříkávat nebo odsávat, tak si kápni trochu mléka

epsice
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 15.01.18 06:37

@Tereza100p ve zlíně mne na prso kápli nějaký glukózový sirup…

Marben
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 15.01.18 06:45

To co mimcu střídají do pusy a na prsa je glukoza…
Jsem si taky dve malé strikacky “ukradla domu” a nevěděla jak to bez toho dame, ale zvládli jsme to. Přece ty mimina nebudeme cpát cukrem od malicka…
Pokud je prso tvrdé tak pry uz pít nechtějí, doporučovali mi v porodnici horkou vodu kolik snesu a odstrikat ručně nebo odsavacku.
Takový chuťovky budou pořad, me kdyz malej s kojením vytaci taky hlásím ze ho dam na um :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jana206
Nadpozemská drbna 26539 příspěvků 15.01.18 07:03

Manulni odsavacku Medela koupíš v lekarne za necelou tisicovku. Je kvalitni, rychla, nebolí. Odsavam prebytky do zasoby. Hlavne nekupuj nejakou pistovou za tri stovky, jsou na nic. Ja bych teda pro UM nebezela. A pokud chces kojit, tak se priprav na období rustovych spurtu, laktacnich krizí a bojkotu kojení. V mensi ci vetsi míře potka kazde dítě.

ElisC
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 111 inzerátů 15.01.18 07:06

@Tereza100p mně se to stalo taky, dcera se v noci nedokázala chytit. Pomohlo opravdu hodně odstříkat a rozsvítit.
Naštěstí se to asi po týdnu upravilo.

Chiquinquirá
Závislačka 2789 příspěvků 15.01.18 07:07

Nechce z toho nejspíš pít, protože je moc nalite. Kup si odsávačku. Vyšli třeba manžela. Odstrikej a schovej do mrazáku (bude se ti mlíčko hodit později) jak miminko potom přiložis, nastříkej ji trošku mlíčka do pusinky. Moje tříměsíční holčička, když bojkotuje, tak nastříkání do pusinky vždy pomůže. Držím palce, začátky jsou vždy těžké, ale zvládnout se dají a za pár dní budeš vše zvládat levou zadní. Nevzdávej to :hug:

Tereza100p
Povídálka 46 příspěvků 15.01.18 07:19

Holky moc vam děkuju ;) za pul hodky otviraji lékárnu tak me mamka jde koupit tu glukózu - tajného doufám že se díky tomu chytne a nak si na to prso zas zvykne. Myslíte že me má mamka koupít i kloboučky nebo ze je to nesmysl když do ted bradavku sala v pořádku?

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Bez Gábi ani ránu! Biatlonisté mají Koukalovou dál na kamionu, na trati ale propadají

Český biatlon je vzhůru nohama. Ze sportu, který nedávno zažil boom, přivábil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >