Reklama

Výhřez krční ploténky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 13:14
Výhřez krční ploténky

Zdravím, máte někdo tenhle problém a zkušenost? Co pomohlo, zabralo, zlepšilo stav?? :? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Malike
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.01.17 13:16

@Misanka2 a nejednou. Krční limec, teplo a klid.Jak te to přestane bolet tak ti ortoped musí nahodit krční plotynku zpět.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 06.01.17 13:23

Jen ortoped - vrátí to zpět a na akutní bolest obstrikne.

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 14:23

No to co mám já nespíš není napravitelné, mám tam něco popraskané-zničené..kdyby nic nezabralo nebo se posunulo do míchy-operace. Byly mi doporučené lázně :nevim:

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 06.01.17 14:26

Vyhřezlou ploténku nelze nijak mechanicky zasunout zpět, není to překližka.

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 06.01.17 14:29
@Misanka2 píše:
No to co mám já nespíš není napravitelné, mám tam něco popraskané-zničené..kdyby nic nezabralo nebo se posunulo do míchy-operace. Byly mi doporučené lázně :nevim:

Pokud máš možnost jet do lázní, tak jeď. Pomůže jen pravidelné cvičení, neprochladnout, suché teplo při bolesti, v krajním případě, pokud dochází k významnému útlaku nervových struktur, tak už jen operace, ale logicky se v krční oblasti provádí jen v opravdu nutných případech.

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 14:30
@Samamama píše:
Vyhřezlou ploténku nelze nijak mechanicky zasunout zpět, není to překližka.
že jo, bylo mi to divné.. :think:

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 14:32
@Samamama píše:
Pokud máš možnost jet do lázní, tak jeď. Pomůže jen pravidelné cvičení, neprochladnout, suché teplo při bolesti, v krajním případě, pokud dochází k významnému útlaku nervových struktur, tak už jen operace, ale logicky se v krční oblasti provádí jen v opravdu nutných případech.

pravidelné cvičení i v té oblasti? když se začnu ruzně protahovat, zatížím trošku krk hned mi šumí v uších a bolí krční páteř, nevím jestli je to dobře nebo blbě :roll: jako co mám cviky od fyzio..s těmi lazněmi uvažuji, proto mám děti a jedno roční :zed: což mi s tím krkem taky moc nepřida, to nošení zvedání

Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 06.01.17 14:41

@Misanka2 Lázně by byly určitě fajn, ale lze to i bez nich, holt jen to cvičení. Je třeba s fyzioterapeutem najít cviky, které budeš dělat dobře a které budeš snášet, aniž by ti bylo hůř. Shodou okolností můj manžel má také vyhřezlou ploténku v krční páteři a dlouhodobě mu nejvíce pomohlo plavání (samozřejmě nesmí člověk plavat prsa jako paní radová s hlavou vytrčenou vzhůru :lol: ), ze začátku se snažil o nějaké cviky, co ho naučili s takovým gumovým pásem, ale u toho moc nevydržel, že prý si nepamatuje, jak to bylo správně.

Malike
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.01.17 16:41

@Samamama ale jo ja ji mela casto a doktor vzdy musel skubnout moji hlavou a srovnal ji zpet. U patere se to delat neda ale u krcni je to bezny postup

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 06.01.17 16:46
@Malike píše:
@Samamama ale jo ja ji mela casto a doktor vzdy musel skubnout moji hlavou a srovnal ji zpet. U patere se to delat neda ale u krcni je to bezny postup

No to teda neni, plotynka skubnutim nikam nezaleze. Maximalne ti pri skubnuti vyhrezne dalsi :roll:

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 17:06
@Malike píše:
@Samamama ale jo ja ji mela casto a doktor vzdy musel skubnout moji hlavou a srovnal ji zpet. U patere se to delat neda ale u krcni je to bezny postup

to spíš byl jen vyskočený nějaký obratel ne? jinak mimochem mi se tohle stalo-poškodili mi ploténku přesně při tomhle, nahazoval obratel hold nevyšlo..už nikdy bych to nikomu nedoporučila a do nedávno to byla moje zachrana..u fy­zioterapeutu se to dá všechno srovnat i bez nasilných ubližení na zdraví, ktere je ke všemu nevrátné!! co jsem si s tím prožila 2měsice za peklo, nepřala bych největšímu nepřiteli :zed:

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 17:07
@Baba píše:
No to teda neni, plotynka skubnutim nikam nezaleze. Maximalne ti pri skubnuti vyhrezne dalsi :roll:

asi tak mi ted někdo škubnout krkem, řekla bych že je to moje smrt..do ted to citím a bolí to při normál pohybu i když pohyblivost omezenou nemám..

Misanka2
Extra třída :D 12491 příspěvků 06.01.17 17:09
@Samamama píše:
@Misanka2 Lázně by byly určitě fajn, ale lze to i bez nich, holt jen to cvičení. Je třeba s fyzioterapeutem najít cviky, které budeš dělat dobře a které budeš snášet, aniž by ti bylo hůř. Shodou okolností můj manžel má také vyhřezlou ploténku v krční páteři a dlouhodobě mu nejvíce pomohlo plavání (samozřejmě nesmí člověk plavat prsa jako paní radová s hlavou vytrčenou vzhůru :lol: ), ze začátku se snažil o nějaké cviky, co ho naučili s takovým gumovým pásem, ale u toho moc nevydržel, že prý si nepamatuje, jak to bylo správně.

tak já jsem plavec, přesně zpusob co by nebyl asi vhodný :mrgreen: :mrgreen: jinak mám plavani právě ráda, do ted jsem měla rada uplně každý pohyb a prý se s nějakým větším pohybem mužu rozloučit, třeba snowboard, ruzne posilování :zed: že je u mě nebezpečný uraz toho krku, kdyby mi to vyskočilo-posunulo se do míchy :pocitac:

Malike
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.01.17 18:48

@Misanka2 tak asi jo..byla jsem mala a furt me to bralo. Nosila jsem límec a za 3 týdny mi doktor skubal hlavou a srovnaval

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama