Vyhýbat se alergenům?

12
28.4.20 11:40

Vyhýbat se alergenům?

Zdravím všechny :lol:
Chci se poradit, je podle vás lepší se alergenům vyhýbat, i když nejsem alergická? Budu mít tedy kočičku a četla jsem, že kočičí alergen je nejagresivnejsi, tak jestli nižší kontakt pomůže se s alergenem lépe vypořádat? Nebo je lepší být s alergenem v kontaktu, ať si tělo zvykne přímo na alergen vlastní kočky?
Dekuji :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16099
28.4.20 12:10

Je to asi jedno, ono si tu alergii muzes casem i vypěstovat. Pokud na nějaké alergie apod netrpis, tak bych to neresila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13038
28.4.20 12:57

Pokud nejsi alergická, tak se nemusíš vyhýbat žádným alergenům.

Přestaň to hrotit.

A možná se teda spíš věnuj tomu, jak se vypořádat s vlastní úzkostí.

Jinak alergie fakt nezvzniká kontaktem s potenciálním alergemem (což může být prakticky libovolná bílkovina), ale poruchou imiuntního systému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50111
28.4.20 13:04

Chápu to správně, že alergická na kočku nejsi, tak si ji pořídíš, ale pak se jí budeš pro jistotu vyhýbat, abys na ni alergická být nezačala? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
28.4.20 13:57

Já úplně nechapu, proč to resis :think: tak začni tím, ze od března do října nebudeš vycházet z domu (pyly), vyhod všechny koberce a čalouněny nábytek, přestaň jist vejce, mléko, lepek, ořechy, rajčata, banány, citrusy, jahody, jablka a vůbec všechny alergeny, jak se vypisují v restauracích. A hlavně neuzivej zadne léky, jelikož ty taky casto způsobují alergie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
28.4.20 13:58

Achjo, žádnou úzkost nemám a ani nepíšu nic o tom, že bych se kočce vyhýbala :D mám alergii na psy, z ničeho nic, neřešila jsem žádné alergeny a najednou to přišlo, i když jsem nikdy alergii neměla a žila se psy prakticky od narození. Alergie se může rozvinout kdykoliv a proto tomu chci předejít, protože si nedokážu život bez zvířat představit :roll:

Co se týče kočky, existují spreje, které eliminují alergeny ve vzduchu, čističky vzduchu, speciální vysavače a chtěla jsem vědět, jestli má smysl do toho investovat.
Nehledejte ve všem něco negativního.
Každopádně děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
28.4.20 14:02

@Sholebe Vždyť jsi na začátku psala ze alergicka nejsi, z toho fakt nejde poznat, ze mas alergii na psy :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
28.4.20 14:06
@Semtex píše:
Já úplně nechapu, proč to resis :think: tak začni tím, ze od března do října nebudeš vycházet z domu (pyly), vyhod všechny koberce a čalouněny nábytek, přestaň jist vejce, mléko, lepek, ořechy, rajčata, banány, citrusy, jahody, jablka a vůbec všechny alergeny, jak se vypisují v restauracích. A hlavně neuzivej zadne léky, jelikož ty taky casto způsobují alergie.

Stačí napsat, že podle tvého názoru je to blbost a odůvodnit to. Nemusíte hned odsuzovat něco, co vám přijde nesmyslné :nevim: Nikdy totiž nevidíte, kdo se v jaké situaci nachází. Já jsem na zvířatech závislá a nedávno mi zjistili alergii na psa, tudíž se snažím zamezit další alergii na zvíře.
A věř, že řešit, co s pejskem není zrovna sranda, když ho milujete. Aby tu zase nevznikly teorie, pejsek je u mé maminky a pořád za ním jezdím. Psa bych cizímu člověku nedala.
Každopádně je asi pravda, že se alergenům člověk nevyhne. :? Chtěla jsem jen určitou prevenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
28.4.20 14:08
@Semtex píše:
@Sholebe Vždyť jsi na začátku psala ze alergicka nejsi, z toho fakt nejde poznat, ze mas alergii na psy :nevim: :lol:

Nepsala, nepřišlo mi to důležité, nechtěla jsem tady rozepisovat celý svůj stav a podobně :think: myslela jsem, že mi odpovíte na dotaz. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13038
28.4.20 15:35
@Sholebe píše:
Achjo, žádnou úzkost nemám a ani nepíšu nic o tom, že bych se kočce vyhýbala :D mám alergii na psy, z ničeho nic, neřešila jsem žádné alergeny a najednou to přišlo, i když jsem nikdy alergii neměla a žila se psy prakticky od narození. Alergie se může rozvinout kdykoliv a proto tomu chci předejít, protože si nedokážu život bez zvířat představit :roll:Co se týče kočky, existují spreje, které eliminují alergeny ve vzduchu, čističky vzduchu, speciální vysavače a chtěla jsem vědět, jestli má smysl do toho investovat.
Nehledejte ve všem něco negativního.
Každopádně děkuji za rady

Bojíš se iracionálního ohrožení, které neexistuje, řešíš to a hledáš jak se před tím ochránit. sorry - ale to je tak nějak definice úzkostného chování.

Do ničeho proti kočič alergii neinvestuj, je to naprosto zbytečné. Naopak- čím víc rituálního chování budeš předvádět, tím pravděpodobněji začneš somatizovat třeba příznaky alergie to se z úzkosti stává.

A ještě jednou - alergie ti nevznikne z přítomnosti alergenu, ale poruchou imunity. Tedy nezvávisle na tom, jestli máš kočku, jíš buráky, máš v posteli roztoče, píchne tě včela a nebo sekáš seno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
28.4.20 17:25
@Ou píše:
Bojíš se iracionálního ohrožení, které neexistuje, řešíš to a hledáš jak se před tím ochránit. sorry - ale to je tak nějak definice úzkostného chování.

Do ničeho proti kočič alergii neinvestuj, je to naprosto zbytečné. Naopak- čím víc rituálního chování budeš předvádět, tím pravděpodobněji začneš somatizovat třeba příznaky alergie to se z úzkosti stává.

A ještě jednou - alergie ti nevznikne z přítomnosti alergenu, ale poruchou imunity. Tedy nezvávisle na tom, jestli máš kočku, jíš buráky, máš v posteli roztoče, píchne tě včela a nebo sekáš seno.

Je to nějaká forma strachu, která se u člověka přirozeně projevuje. A nemusíš mě učit o mém psychickém stavu. Řekla jsem ti, že žádné úzkosti nemám. Byl to dotaz a každý na určité situace reaguje jinak, nemůžeš všechno hodnotit podle jedné definice :lol: tím, že jsem alergická na psy a byla jsem se přetestovat u alergoložky na kočky a paní doktorka mi řekla, že kočičí alergeny jsou agresivnější a měla bych dodržovat úklid a podobně, tak si myslím, že jsem se zeptala úplně adekvátně k situaci.
Ty máš v hlavě jednu věc a tlačíš mi ji pořád dokola. Copak tohle chování nemá žádnou definici? Žádnou úzkost nemám.
Opravdu nechápu, proč musí být lidé tak nepříjemní :nevim: jsme prostě od přírody takoví, musím si zvyknout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama