Reklama

Výjimka ve vycházce 1. den

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 14:00
vyjímka ve vycházce 1 den

Dobrý den,

chci se zeptat jsem na nemocenské (oprávněně mám hematom a krvácím) první těhotenství jsem měla taky rizikové, teď momentálně mám klid na lůžku tudíž vycházky nevyužívám. Ale kamarádka se bude v červenci vdávat (to už hematom by měl být v pořádku) ale do práce mě určitě nepustí, tak se chci zeptat jestli je možné na jeden den udělat jako vyjímku (jako nechci vysedávat na svatbě do půlnoci jako těhotná jsem ospalá už v 22 hod,) ale chci prostě si svatbu užit od dopoledne třeba do těch 22 hod. (je možné na jeden den mít celý den?)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 14:02

Ne, není. Musíš to maximálně risknout a doufat, že zrovna kontrola nepřijde.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 23.02.17 14:09

Je to mozne. Musis se ale domluvit s osetrujicim lekarem. A hlavne dle tveho stavu :) kde je do cervence :)

simsa55
Stálice 64 příspěvků 23.02.17 14:11

Taky jsem byla na svatbe kamaradky tehotna a na nemocenske, proste jsem to riskla.Jde si zmenit pobyt na napr. tyden u rodicu na chate, ale takto ne. Chtela jsem vyjimku na 2 dny na skoleni a tu mi taky nedali.Jen na ten pobyt na chate…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 14:12

@M-a-j-a Ne, není to možné, odporuje to zákonu, vycházky smí být maximálně 6 hodin… to, že na to kývne ošetřující lékař nic neznamená, těžko bude potvrzovat, že u něj dotyčná byla třeba v 21 hodin.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 14:13

@simsa55 Jo, to jo, ale i na té chatě je člověk povinen dodržovat vycházky a mohou ho tam zkontrolovat… jak je to reálné v praxi už je věcí druhou.

Aslei
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 23.02.17 14:15

Určitě ti vycházku prodlouží aspoň u mého lékaře není problém :)

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 23.02.17 14:15

@simsa55 to me prakvapuje, protoze ja jsem od lekarky dostala na dva dny vyjimku. Je to sice uz asi 6let, ale slo to. Ale cerstvou zkusenost ma kamaradka a te lekar take na dva dny vyjimku dal, ale vice jak dva dny nesmi dat. Myslim si, ze je to o domluve a o lekari :nevim:

simsa55
Stálice 64 příspěvků 23.02.17 14:18

@j.a.n.i1 To jo, vychazky se maji dodrzovat i tam, ale me i rovnou rekla sestra, ze tam urcite neprijdou…No nevim, me za 6 mesicu neprisli ani jednou, ale to asi zalezi na bydlisti.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 23.02.17 14:18

Jeste doplnim, ze ted jsem se ptala sve lekarky a ta mi to potvrdila, ale samozrejme se to povoluje vyjimecne a opravdu dle zdrav. stavu. To uz musi posoudit lekar.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16489 příspěvků 23.02.17 14:20

@j.a.n.i1 je mozne, ze kazda mame na mysli neco jineho :) samozrejme, ze vychazky jsou max 6h a prodlouzeni neni nemozne.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 14:21

@M-a-j-a Tak ti lékařka tvrdí blbost, protože ona nesmí povolit něco co upravuje zákon… resp. povolit to klidně může, ale pokud kontrola zjistí, že jsou vycházky v rozporu se zákonem, tak se na ně pohlíží, jak by žádné nebyly.

simsa55
Stálice 64 příspěvků 23.02.17 14:23

@M-a-j-a No oni to prave nekam posilaji na schvaleni a u skoleni mi sestra rovnou rekla, ze to neuznaji. A to tu sestricku znam celkem, pracujeme v jedne nemocnici…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 23.02.17 14:23
@M-a-j-a píše:
@j.a.n.i1 je mozne, ze kazda mame na mysli neco jineho :) samozrejme, ze vychazky jsou max 6h a prodlouzeni neni nemozne.

No a jak chceš tedy dobu od dopoledne do 22h nacpat do 6 hodin vycházek, kor když vycházky smí být maximálně do 19h?

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 23.02.17 14:23

No svatba bude asi v sobotu, tady ti osetrujici lekar nepomuze. Ja se taky vdavala a skoro jsem se vlezla do vychazek, ale me to vyhovovalo. V 8. mesici to nebylo uz takova pohoda :mrgreen: Dr. rekla, ze bohuzel mi s tim pomoci nemuze.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama