Reklama

Výlet během semestru na VŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 23:16
Výlet během semestru na vš

Dcera v září nastupuje na vysokou školu, nicméně dostala na narozeniny dárek - 3 týdenní cestu do Norska. Její cesta zasahuje do zimního semestru, bude muset vynechat 3 týdny školy. Otázkou je, jaká kritéria musí splnit ve škole, když zamešká celé 3 týdny? Je možné požádat si o náhradní termíny povinných předmětů a podobně?
Její výlet samozřejmě schvaluji, jen potřebuji zjistit následující informace, abychom zvládly vše s předstihem zajistit.

Děkuji za odpověď.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 21.08.18 23:19

Nepíšou, co studuje za obor, fakultu či aspon univerzitu. Rozdíly mezi jednotlivými fakultami či univerzitami jsou velké, já měla na svých oborech povinnou účast s možnými dvěmi absencemi, kamarádka na jiné škole se nemusela celý semestr pomalu ve škole ukázat. Jinak co se náhradních termínů týče (např. testů, pokud je bude mít), nejsem si jistá, že argument dovolené projde, my si mohli testy dopsat pouze za řádně omluvené absence, kterou do systému vložilo studijní oddělení.

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 21.08.18 23:31

Opravdu velmi zalezi na skole a fakulte. Ale predpokladam, ze tritydenni absence nebude v prvnim semestru mozna, leda na nejakou vyjimku od dekana, kterou kvuli dovolene zrejme nedostane. Nejlepsi by bylo informovat se primo na studijnim oddeleni a pripadne take u budoucich vyucujicich.

U nas na CVUT bylo povinne odchodit nejake procento cviceni (3 absence jsou hranicni) + testy nahradit (v pripade 3 po sobe jdoucich absenci na vsech predmetech to bylo naprosto nerealne).

To toho, kdo dar daval, nenapadlo, ze bude dcera muset do skoly?

PS - proc toto zjistujes ty? To si to dcera neumi zjistit sama?
PS2- jeste me napadlo, zda by nebyla moznost pripadne zmenit na ten 1 semestr studium na distancni formu, ale nevim, jak to presne chodi. Zajdete na studijni a zeptejte se na moznosti. Ale realne reseni bude stejne zrejme zaviset na domluve s konkretnimi vyucujicimi a na jejich vstricnosti.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 23:43

Nastupuje na chemickou fakultu na VUT do Brna. Samozřejmě, že dcera taky zjišťuje, ale chtěla jsem se zeptat i jinde. :)

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 21.08.18 23:43

@Limi123 Jestli vůbec kombinovaná forma je možná. Ono těžko radit, když člověk neví ani univerzitu. :nevim: Na mé alma mater třeba až tedka do nového řádu zavedli, že student má nárok aspon na jednu neomluvenou absenci :mrgreen:
A propos zakladatelko, toto všechno je právě napsáno ve studijním řádu či u sylabů předmětů, které dcera absolvuje.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 21.08.18 23:47
@Anonymní píše:
Nastupuje na chemickou fakultu na VUT do Brna. Samozřejmě, že dcera taky zjišťuje, ale chtěla jsem se zeptat i jinde. :)

Tak nevím, jaký má obor, ale pokud tam mají laboratorní cvičení, tak bych na ochotu vyučujících nechat prvačku chybět tři týdny v kuse moc nespoléhala. :think:

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 21.08.18 23:51
@Wani píše:
Tak nevím, jaký má obor, ale pokud tam mají laboratorní cvičení, tak bych na ochotu vyučujících nechat prvačku chybět tři týdny v kuse moc nespoléhala. :think:

Presne, na VUT bude odpadovost prvaku vysoka, tam silne pochybuji o vstricnosti nestandardniho reseni pro prvaka kvuli dovolene. My chodili do skoly i s horeckami.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 21.08.18 23:53
@Limi123 píše:
Presne, na VUT bude odpadovost prvaku vysoka, tam silne pochybuji o vstricnosti nestandardniho reseni pro prvaka kvuli dovolene. My chodili do skoly i s horeckami.

Taky to tak část mých spolužáků u některých seminárů dělala, já na nemoci naštěstí netrpěla. Říct některým mým vyučujícím, ještě k tomu v prváku, zda mi dají náhradní termíny kvůli 3-týdenní dovolené, tak mi odpoví, že si ten předmět mohu zopáknout příští rok. :mrgreen:

NInaL.
Kecalka 107 příspěvků 22.08.18 00:04

Jako nevím jak na VUT, ale u nás by to neprošlo 100% kvuli povinným cvikám. Pokud nebude mít povinná, asi by to teoreticky šlo. Ale hlavně zameškat v prvním semestru tři týdny není úplně nejchytřejší. Nějaká cesta kamkoliv nikoho naprosto nezajímá na velkých univerzitách. Jediné skutečně omluvitelné je vážná dlouhodobá nemoc. Navíc, kdyby se to trefilo do půlzápočtů nebo nedejbože zápočťáku a zkouškového, není to realizovatelné. Jestli to půjde by měla vědět po prvním týdnu možná dvou, kdy se zveřejňují podmínky předmětů a data testů a zápočtů.

beruska9
Extra třída :D 10646 příspěvků 22.08.18 02:44

Bude si toto muset zjistit primo ve skole, treba na nasi to bylo v naproste vetsine pripadu uplne jedno, povinna dochazka se vyzadovala u minima predmetu, ale to ma kazda skola jinak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.18 06:06

Prednasim i cvičím na podobné škole a u nás by ji to neprošlo. Záleží na ochotě vyučujících, jestli si může hodiny nahradit jiný termín s jinou skupinou, ale tak se dá udělat týden… Celkem nemilá situace, ale nechápu, kdo to takto daroval…

marin
Echt Kelišová 9108 příspěvků 22.08.18 06:45

V prvním semestru to není vůbec vhodné. Člověk ještě neví, co kde a jak projde a co si může dovolit. I tak je semestr krátký a ještě z toho 3 týdny chybět. :nevim: Dost lidí to dělalo tak, že si ve zkouškovém udělaly zkoušky co nejdříve a pak jely třeba pryč na delší dobu, aby jim to zasahovalo třeba tak max. týden do nového semestru.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 22.08.18 07:17

Podle mě nejde zaměnit denní forma za kombinovanou jen v jednom semestru,každá forma má jiné učební plány. Oni by byli vstřícnější,kdyby šlo o vážnou nemoc,těhotenství nebo porod,ale ne o dovolenou,to bych ani nepouštěla ven z pusy,pokud ta cesta nesouvisí se studovaným oborem s odvoláním se na to,že by jí to bylo přínosem.

Spíš bych zjišťovala,jestli nejde přesunout termín té dovolené do vhodnějšího období.

Fazulina
Závislačka 3512 příspěvků 22.08.18 07:35

Domluvila bych se s konkrétními vyučujícími. Já nevím jak na VUT, ale u nás na MU na našem konkrétním pracovišti by to asi nebyl problém. Já bych studentce vyšla vstříc určitě. Nicméně na VUT to vidím asi spíš hůř :D

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 22.08.18 07:53

V prvaku na chemarne dost tezko. Jsou tam seminare z chemie i matematiky, ve kterych se pisou testy. Pokud je nesplni, nedostane zapocet, nemuze ke zkousce. Za nas byla zk.z chemie za asi 12 kreditu a kdo ji nemel, tak koncil, protoze nesplnil minimalni pocet. Ale to uz je hodne let. Navic pokud neni fakt dobra, tak ji ty cvika budou chybet. At si to dcera zjisti na studijnim, tam se da i zavolat. Nebo at si najde nejake starsi studenty a zepta se jich. Neres to za ni ty, je dospela.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >