Reklama

Jaká je práce průvodčího u ČD ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barborika
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.08.18 15:47
Jaka je prace pruvodciho u CD ?

Diky za zkusenosti, :kytka:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 15:59

Můj táta a teď už pár let i bratr dělají průvodčího.
Je to asi dost náročné,co se týče nepravidelnosti ve směnách.Nikdy nevstáváš ve stejný čas.
Jednou začíná směna třeba v 5 ráno,jednou jdeš na 8,jindy na odpolední od 13:00,nebo od 18:00..Prostě jak kdy.
Ze začátku tě dají na osobáky,pokud umíš jazyky,tak na vlaky Euro a Inter City nebo dálkové rychlíky.
Výhoda je,že máš volno třeba 2 dny přes týden v kuse a můžeš si něco zařídit.
Jo,ale musíš být připravena na některé divné cestující :roll: Budou se s tebou hádat o jízdenku,lhát ti, kouřit na WC… Někteří jsou i agresivní a často se musí volat na ně policie.
Anonym L.

Barborika
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.08.18 16:31
@Anonymní píše:
Můj táta a teď už pár let i bratr dělají průvodčího.
Je to asi dost náročné,co se týče nepravidelnosti ve směnách.Nikdy nevstáváš ve stejný čas.
Jednou začíná směna třeba v 5 ráno,jednou jdeš na 8,jindy na odpolední od 13:00,nebo od 18:00..Prostě jak kdy.
Ze začátku tě dají na osobáky,pokud umíš jazyky,tak na vlaky Euro a Inter City nebo dálkové rychlíky.
Výhoda je,že máš volno třeba 2 dny přes týden v kuse a můžeš si něco zařídit.
Jo,ale musíš být připravena na některé divné cestující :roll: Budou se s tebou hádat o jízdenku,lhát ti, kouřit na WC… Někteří jsou i agresivní a často se musí volat na ně policie.
Anonym L.

Zakl: diky za prispevek, tak to si jich budu vic vazit, jak to ctu.....Jak je to finance ohodnocene ? Museji skladat nejake zkousky ? Dekuji moc :kytka:

Aspera
Generální žvanilka 20510 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 16:44
@Barborika píše:
Zakl: diky za prispevek, tak to si jich budu vic vazit, jak to ctu.....Jak je to finance ohodnocene ? Museji skladat nejake zkousky ? Dekuji moc :kytka:

Zkoušky musí skládat, musí mít zdravotní způsobilost, myslím, že i psychotesty. Vzdělání stačí výuční list. Finančně nevím, ale na dráze nemívají špatné platy.

MaRou
Stálice 54 příspěvků 21.08.18 17:20

Práce náročná, plat bych řekla slušný…zkoušky na začátku, pak pravidelne prezkousky, když na dálkové vlaky tak zkoušky z jazyka…samozřejmě zdravotní způsobilost a psychotesty..

Hamouzka
Stálice 98 příspěvků 21.08.18 17:39

Jak zaznělo - v začátku zkoušky, čistý trestní rejstřík a zdravotní způsobilost. Plat nadstandardní. Bratranec bere přesčasy, co to jde a pochvaluje si výplatu. Bez přesčasů fňuká, že plat nic moc. A to má okolo 40. Záleží, jaký máš nároky.

Barborika
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.08.18 18:12

@Aspera @MaRou @Hamouzka
Děkuji. Prosím pracujete tu přímo někdo jako průvodčí ? Měla bych o tuto práci zájem a tedy více konkrétní dotazy:-)

Pokud ano, písněte mi prosím SZ. Děkuju :kytka:

MaRou
Stálice 54 příspěvků 21.08.18 18:14

@Barborika já se dostala do nadrazacky rodiny :lol: takže akorát vím všechno jen tak přibližně :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20510 příspěvků 1 inzerát 21.08.18 18:32
@Barborika píše:
@Aspera @MaRou @Hamouzka
Děkuji. Prosím pracujete tu přímo někdo jako průvodčí ? Měla bych o tuto práci zájem a tedy více konkrétní dotazy:-)Pokud ano, písněte mi prosím SZ. Děkuju :kytka:

Já ne, ale mám na dráze část rodiny a známých.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 19:56

Ta výplata zase takové terno není.Táta bere 23 000 čistého po 30 letech v práci!! :( 8o Jezdí ale jen osobáky a navíc ještě k tomu na malém městě.
Brácha má přes 30 000 díky přesčasům,ale jezdí v Praze a má euro a Inter City..Takže je tam dost velký rozdíl v platech.
Anonym L.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Ronaldo v ještě větším maléru? Ozvala se prý další žena, kterou měl znásilnit!

Fotbalista Cristiano Ronaldo, nejnovější oběť kampaně Me Too, jehož čeká soud... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >