Výměna dveří v interiéru

409
9.5.17 14:35

Výměna dveří v interiéru

Chtěla bych v bytě vyměnit dveře. Máme tam původní tedy 50 let staré, jedny drhnou při zavírání o futra, další jsou pokroucené. Jde mi o to, když koupím nové budou tam sedět. Nebo bych si je měla nechat udělat na zakázku? Nechci do nich investovat moc peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.5.17 14:37

Nám zedník řekl, že pokud budeme měnit dveře, tak i s futrama. Protože jedny byly špatně zazděné (byly nižší), jedny prohnuté do X… A i do nových futer se musely dveře dole trochu zbrousit, aby nedrhly podlahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
409
9.5.17 14:40

@barbuchablond Já nechci hlavně nic bourat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
9.5.17 14:41

@barbuchablond souhlasim i nove futra :-)my jsme to neudelali, a dvere se nedají zavrit _ nezaviraji na klic :( :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
9.5.17 14:41

Sedět nemusí, obvyklé je měnit dveře i s futry- futra se mohly časem pohnout, proto by nepomohlo vyměnit dveře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 14:42

A pokud nechceš investovat moc peněz, tak snad výměna ani nemá cenu. Protože kvalita těch obyčejných dveří je teda dost děsivá, všechno to jsou lehoučké papírové dveře potažené fólií.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
9.5.17 14:43

@pufik20 no tak nekupujte ani ty dveře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
9.5.17 14:44

@barbuchablond my mame obyčejný, a zatim ok

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
9.5.17 14:49
@pufik20 píše:
Chtěla bych v bytě vyměnit dveře. Máme tam původní tedy 50 let staré, jedny drhnou při zavírání o futra, další jsou pokroucené. Jde mi o to, když koupím nové budou tam sedět. Nebo bych si je měla nechat udělat na zakázku? Nechci do nich investovat moc peněz.

Ne, nebudou tam sedět jen tak :( museli jsme si je nechat vyrobit na zakázku…

Nebo mít šikovného truhláře, který ty koupené upraví na míru při nasazování…

• Nahlásit
  • Citovat
3937

My jsme menili do puvodnich futer, ktera jsou kriva - bylo potreba promereni a u nekterych dveri i uprava na zakazku, protoze u nekterych dveri by drhly a nesel by zamykat zamek. I tak blbe tesni a je pres ne vse slyset (jak nesedi presne do tech futer).
Rozumny kompromis mezi bouranim je futra vyoblozkovat, ale i tak bude nutne promereni, zda se tam nove dvere vejdou bez uprav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3174

Je dost možný, že sedět nebudou. Měnili jsme dveře loni v létě. Nechali jsme si je dělat u truhláře. Z 8 dveří seděly asi 3. Ostatní se musely upravovat a to asi na 3× než všechny sedly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
9.5.17 14:52
@pufik20 píše:
@barbuchablond Já nechci hlavně nic bourat

Tak zkus si jen tak přeměřit prostor mezi futry, nahoře, vprostřed a u prahu… Budeš překvapená, jak se i liší a z toho jsou ty netěsnosti nových dveří…

• Nahlásit
  • Citovat
2044
9.5.17 14:56

@pufik20 nesel by zmenšit průchozí otvor? Že bys koupila oblozkovou zárubeň, která jde i přes tu starou ocelovou, a nic bys nemusela bourat, ale průchod se ti zmenší o cca 10cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.5.17 15:16

@pufik20 No, takové dveře je škoda měnit, ne? Co si sehnat někoho na jejich renovaci, zvednutí či zabroušení atd.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
9.5.17 15:21
@Premek_Orac píše:
@pufik20 No, takové dveře je škoda měnit, ne? Co si sehnat někoho na jejich renovaci, zvednutí či zabroušení atd.?

Souhlas, před lety jsem natřela futra, polepila dveře speciální folií, vyšlo to na pár kaček a dveře jsou dodnes jak nové

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama