Vynechání menstruace u kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

claireg
Stálice 95 příspěvků 17.03.18 19:28
Vynechání menstruace u kojení

Ahoj,
prosím o radu. Jsem 9 měsíců po porodu. Od konce šestinedělí jsem dostávala každý měsíc menstruaci, celkem pravidelně za cca 28-29 dní. Minulý měsíc přišla až za 33 dní a nyní vůbec.

Samozřejmě mě první napadlo těhotenství. Test je ale i po 40 dnech cyklu negativní (nedivím se, bylo to jednou, mimo plodné dny, navíc s kondomem). Ale tím pádem nevím, čím to…

Spíše mě zaráží, že to bylo fakt pravidelné a teď změna. Jsem sice trošku nachlazená, ale to nikdy nemělo na cyklus vliv.

Reakce:

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 17.03.18 19:34

Nekojis teď častěji? Někdy se starší děti koji často třeba kvůli růstu zubů nebo kvůli nějaké viroze, vzroste prolaktin, zastaví cyklus.

lucynka25
Echt Kelišová 7678 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 19:52

@claireg já kojím skoro 7měsíců a ms ještě nedorazila, u první dcery dorazila okolo 6.m a kamarádka dokonce rok a půl nic při kojení.
Také se přikláním k tomu, jestli časěji teď nekojíš, může to být tím.
A jestli nemůžeš být těhotná, těžko říct jak se chráníte a tak :mrgreen:

mattule
Závislačka 3206 příspěvků 17.03.18 20:13

Mě se to u kojení stalo taky.ms od 4měs. mimča, do roka celkem ok a od týdoby nepravidelná, cykly spíš elší. mrně téměř dvouletý a hodně kojený. dr. řikala, že je to úúúplně normální

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 17.03.18 20:51

U kojeni se to muze stat, staci kdyz zakolisa hladina prolaktinu. Asi bych to nejak extra neresila…

claireg
Stálice 95 příspěvků 17.03.18 20:51

@Helileli Nepřijde mi, že bych kojila nějak více (časově teda ne), maximálně že prcek více vypije, to nemám jak zjistit. Zuby rostou, nemoc byla asi před 3 týdny.

@lucynka25 Tak snad. Na další těhotenství se teď fakt ještě necítím :-D

@mattule To jsem zrovna chtěla slyšet :-D Tak snad to je tedy ok.

Děkuji, holky! Už jsem z toho začínala bláznit a u dr než by mě objednali…

claireg
Stálice 95 příspěvků 17.03.18 20:52

@Pajka89 Oki, díky. Mě jen zarazilo, že jsem to už měla zaběhlé a najednou z ničeho nic změna (z počátku jsme měli s kojením problémy, tak prý asi z toho důvodu jsem začala mensesovat tak brzo a čekala jsem že to zůstane).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Marek Taclík se během StarDance měl k sexy brunetce. Co je to za krásku?

V sobotu Česká televize odvysílala šestý soutěžní večer taneční show... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >