Výplachy očních kanálků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
betynka01
Kecalka 143 příspěvků 10.10.05 12:55
Výplachy očních kanálků

Ahoj holky,
dnes jsme absolvovali pro me i andílka dost neprijemnou zalezitost - vyplach ocnich kanalku :cry: Už od porodnice malému tečou a „hnisaji“ očička a to nejen po ránu ale celý den. Naše dětská paní doktorka nám už několikrát předepsala kapičky Tobrex, Pymacon ale vždy pomohly jen na několik dní než se vy:,–(ily, navíc jsou to antibiotika :( Vzala jsem malého taky k očnímu asi v 6 t kdy mu brali stěry na chlamidie, ale stěry byly v pořádku.(Taky kontrola v porodnici průchodnosti kanálků byla v pořádku.) Očička nás trápily dál nepřetržitě a tak dnes byl ten výplach a ještě stěry prý tam toho měl chudák šíleně moc. Uplně zanesené kanálky. Prosím vás nemá z vás některá s tímto zkušenost??? Já totiž ńevím proč to máme a jaké můžou být případné další komplikace. Ted mám kapky které jsme ještě neměli - Floxal a tento týden jdeme na kontrolu.
Moc, moc budu vděčná za podobné zkušenosti!
Díky :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
mroe
Neúnavná pisatelka 15702 příspěvků 10.10.05 13:03

Ahoj,
my sice nemeli uplne stejne problemy, ale snad te povzbudime aspon trochu. Mala mela taky porad problemy se zanety, porad se vracely, kapky nezabiraly a tak nas ani vyplach kanalku neminul. Byly ale uplne ciste. Dostali jsme kapky a Floxal a po nich uz uplna pohoda, od te doby(je to asi 7 mesicu) je mala bez problemu, zanety nema. Pry jsou ty kapky dobre, ale schovavaji je prave pro opakujici se zanety, ktere na ostatni kapky nezabiraji. Jestli je to pravda nevim,. ale i nase detska se divila, ze nam je napsali, pry s nimi hrozne setri.
Tak at vam zaberou jako u nas.
Mroe

Maka
Závislačka 2857 příspěvků 10.10.05 13:56

Ahojky

Michal byl na prvním průplachu ve 14-ti dnech. Nejdřív Pamycon - ten pomohl fakt jen trochu a zase to hnisalo, tak jsme jeli do Brna do dětskýho špitálu a tam mu hned vypláchli oba dva kanálky, dali nám penicilinový kapky a za 2 dny znovu za další 2 dny znovu pak za 3 dny pak za další 3 dny a pak ještě kontrola za týden a vše bylo OK.

takže 5 průplachů během 2-3 tejdnů ale synátor viděl a neměl chudák zalepený vočička jak slepejš (na průplachy chodil s taťkou ale i tak jsem to vžedycky ořvala - takže proto jsem asi 5× ujištěná že to mimča fakt nebolí)

Jo pohledej v starších diskusích o kanlcích toho tam je dost…

Jo ještě ten penicilin jsme kapali po tom průplachu po hodině - v noci když se vzbudil (on se nebudil, takže jen ve dne)

Tak to probíhalo u nás

Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 10.10.05 14:18

Ahoj,
my jsem na výplachu očních kanálků byly 3×!!
Dceři od narození tekl takový žlutý sekret z pravého oka.Zprvu jsme vystřídaly několikery oční kapky na záněty, ale ty vůbec nepomohly.Tak jsme se dostaly na oční, kde nám pan doktor řekl, že má malá asi ucpaný slzný kanálek, ale že ho ještě nebude proplachovat, že ještě počká, zda-li se to nespraví samo a pro jistotu nám dal ještě jiné kapičky.Tehdy bylo dceři asi 5 týdnů.A názvy kapiček si už nepamatuji.
Za měsíc jsme šly na kontrolu a pořád to přetrvávalo, tak byl proveden první průplach a pak zase kapat oční kapky.
To bylo bez efektu, tak byl za 14 dní další průplach, zase kapky.
Ani to nepomohlo.Na další kontrolu se mi vůbec nechtělo, protože jsem věděla, co bude následovat.
Ale asi v 3 a půl měsíce jsme na tu kontrolu tedy šly.
Zase výplach.Tentokrát mojí holčičce tekla krev i nosem, nejen z očíčka.Pan doktor řekl, že pokud se to nezlepší, tak nás pošle do Motola, že tam dělají takový zákrok, který ten slzný kanálek zprůchodní prostřednictvím toho, že do něj dají nějakou silikonovou trubičku, která ty slzy bude zatím odvádět.Strašně jsem se toho bála.
Ale ten zákrok už nebyl nutný!!!! Oko už zůstalo absolutně v pořádku po tom posledním „brutálním " výplachu :D
Ty nepovedené výplachy u nás většinou dopadly tak, že nejpozději do druhého dne už z očíčka zase "teklo“.
A když druhý den bylo očíčko čosté, nemohla jsem tomu ani uvěřit.
Vím, jaké to je, když tvoje zlatíčko ti doktoři takhe „trápí“.Vždycky mě vyhnali na chodbu, ale já tam ten žalostný pláč stejně slyšela.Úplně mi to rvalo srdce.
A vám proplachovali obě?
Tak hlavně, aby jste měli očíčka už v pořádku.
Bodlinka a Veru

Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 10.10.05 14:21

Maka,
teď čtu tvůj příspěvek a úplně my jde mráz po zádech.Já tu hekám, jak nás proplachovali 3× a vy zatím takový malý a tolikrát.To musel být děs běs!!!
Hlavně, že jsou oči v pořádku.
Bodlinka a Veru 15m

stazka
Kelišová 5523 příspěvků 10.10.05 15:16

Ahojky,

ja sama mimi ještě nemám, ale moc dobře si pamatuju, jak s tímto zkusila jako mimi moje mladší sestra. Slzne kanalky ji hnisaly dlouhou dobu, vystřídaly s mamcou tisíce kapek a nakonec pomohly právě pravidlené průplachy každý den v nemocnici. Trvalo to celé „prázdniny“ u babičky takže minimálně 14dní. Denodenně.

Vim, je to strašné, ale věřte, že opravdu účinné.....

papa

hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.10.05 15:47

Ahoj,

nám hinsalo očičko od narození, zkoušely se různé druhy kapek a nic. Také jsem zkoušela masáže těch kanálků, že by se to mohlo uvolnit. Když byl Barušce rok, tak jí dělaly průplach kanálků. Dělaly jí to v lehké narkóze a od té doby máme pokoj. Tím výplachem jim tam přímo do těch kanálků stříkají antibiotika.

Tak přejeme všem brzké uzdravení.
Hamina

betynka01
Kecalka 143 příspěvků 10.10.05 18:02

Holky moc vám děkuju, bylo to strašné a o to víc že jsem ho musela držet já za ramínka, ruce a nohy a doktorka se setřičkou ho mordovaly. A to tam náš andílek jako všude šel veselý a když ho položili ještě se culil a laškovně usmíval - no hrůza! Pevně věřím že ve čtvrtek na kotrole se dozvím něco pozitivního!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.05 19:11

U nas skoncilo slzave a hnisave ocko dost zahadne, ked som dcerke cistila ocko vatovou tycinkou namocenou v prevarenej slanej vode, podarilo sa mi vytiahnut s hnisom aj jej vlasok. Ten asi sposobil hnisanie a slzenie, pretoze potom sme uz nemali ziadne problemy, ani nam nestihli cistit kanalik.

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 10.10.05 19:29

Naší Elišce píchali očičko 5×!!Někteří očačaři zastávají názor že by se s prvnímprůplacem mělo počkat do třetího měsíce.Někdy se to prý samo upraví.Kanálek může být buď cpaný a pak většinou jeden průplach zabere nebo zůžený a zde se průplach musí opakovat až několikrát(náš případ).Některé děti dokonce končí na operaci kdy se jim nosánkem do koutku očíčka zavede silikonová hadička která se tam nechává tři měsíce a pak se odstraní.za tu dobu se kanálek roztáhne.Snad jste byli první případ a už vás nebudou trápit
Binky+Eliška

smich
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 10:41
vyplach ocnich kanalku

Ahoj.My tez s tim mame problemy.Od 1mesice nam tecou ocicka hnisaji.Na pohotovosti nam napsali Tobrex,ten pomohl jak pises na chvilicku.Delsi dobu to mela v poradku ale ted si ji to udelalo znova.Detska doktorka si stim nevedela rady tak nas poslala na ocni.Tam ji to prohmatali a napsali nam Kapicky Floxal.Doufam ze to pomuze jinak nas taky ceka vyplach.Mam z toho strach za holcicku,nevis jak se to dela?

market12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.13 11:16

Dobry den chci se zeptat dcera ma porad zakysane ocicka chvilku je ma a zase chvilku ne a doktorka rikala ze ma ocni kanalky ale ze se to treba upravi da se stim neco delat nebo budeme muset cekat jak to dopadne ma 3 mesice a nevim uz si rady je mi ji lito diky za odpoved

olinka11
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 02.04.13 12:02

Já jsem zrovna dnes byla se synem (4 měs.) u očního a příští týden jedeme na výplach kanálků. Občas má zahnisaná a uslzená očička. Do zákroku budeme kapat antibiotik. kapičky a na noc mastičku. Zákrok je prý bezbolestný a malým dětem se dělá bez narkózy.

market12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.04.13 12:45

Tak az budete mit po akci tak prosim dejte mi vedet jak to dopadlo a objednala jste se sama nebo vas tam poslala doktorka?

olinka11
Ukecaná baba ;) 1839 příspěvků 02.04.13 12:54

Dětská doktorka nám dala doporučení na vyšetření na oční a z očního nás telefonicky objednala a napsala poukaz na vyšetření/ošetření do nemocnice na ten zákrok. Dám vědět, jak to probíhalo :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama