Výplata a utrácení

36
10.1.21 17:53

Výplata a utrácení

Ahoj! Je mi 17 a chodím do práce už od léta na normální smlouvu na neurčito a jelikož je váš tu většina starších a máte děti tak bych chtěla vědět co by jste dělali kdyby vaše dcera chodila do práce stále bydlela u vás, měla přítele Nechávali by jste ji výplatu? Nebo ne? Chtěli by jste třeba jen něco málo na jídlo atd.? Nebo by jste brali celou její výplatu protože máte její kartu od účtu a ji tu kartu ani neukážete? Ptám se protože já to tak mám a moje matka mi řekne, že výběr byl na mě, že chci do práce :zed: i když jsem to udělala, kvůli ním, ale to už neřeším jen mě to zaráží protože když něco potřebují tak mi to musí koupit přítel z jeho výplaty, protože já svoji nevidím jen chodím do práce, ale nic víc a když už chci ňáke peníze např. V létě chceme s přítelem jet na chatu která stojí asi 8000 už ji máme rezervovánou, ale ta společnost chce do 13.1.2021 zálohu 50% takže 4000 když jsem řekla, že to zaplatím já, protože taky vydělávám tak mi rodiče řekli, že já výplatu NEMÁM a, že mi moje výplata neříká pane :zed :zed: :zed to mě hodně zarazilo a vytočilo protože celou výplatu utratí moje matka, která je celé dny doma a nic nedělá jen uvaří a ani neuklizi někdy dojdu z prace a ona leží :zed: což vás ještě víš naštve je ji jen 37 což podle mě není až tak moc aby nemohla do práce v každé práci vydrží max. 3 týdny ani to ne :zed: a teď má moji výplatu a já nic… Přítel říká, že jsem jejich živitel což jsem si nikdy nechtěla připustit a ani nechci :zed: taťka chodí do práce, ale to je vše moje matka žije jen z našich vyplat a mě se to začíná hnusit a můj respekt k rodičům se straci a možná to zní sobecky, ale chodit do práce a nic s toho nemít by štvalo každého :think:… Co si o tom myslíte vy? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6243
10.1.21 17:56

Že jsi troll. Jelikoz jinak uz by jsi s tim neco udelala a nenechala si tak srat na hlavu a okradat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
10.1.21 17:58

Já když měla brigádu vždy byly peníze moje, nikdy nikoho ani nenapadlo mi na ně nějak sahat. Ať jsem chodila na střední nebo na vysokou. Já bych si založila nový účet a novou kartu a výplatu si nechala posílat na nový účet, ke kterému bych měla přístup jen já

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
10.1.21 17:58

To mi přijde teda trochu divné. Pokud si ty peníze vyděláš ty, tak patří tobě.
Fajn, ještě bych pochopila kdyby jsi přidávala třeba určitou částku na jídlo nebo tak, ale celou výplatu?
Seber matce kartu a navrhni ji ať začne makat. Případně si založ nový účet.
Mohu rodiče po mě nikdy nechtěli nic když jsem vydělávala, ale sama od sebe jsem občas udělala nákup nebo tak.
Po svých dětech nebudu chtít absolutně nic.

Příspěvek upraven 10.01.21 v 18:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.1.21 17:59
@Cenarius píše: Že jsi troll. Jelikoz jinak uz by jsi s tim neco udelala a nenechala si tak srat na hlavu a okradat se.

Ahoj nejsem žádný troll, ale jsou to rodiče takže to jako okrádání neberu, ale jen my to přijde nespravedlivé :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3113
10.1.21 18:00

@Melissa16 nepsala jsi to tu už jednou?
Ty v 17 letech nemáš skolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
10.1.21 18:01
@welovefashion píše:
Ty v 17 letech nemáš skolu?

Slečna už zakládala téma kde píše že školy nechala a chce se znovu na jinou přihlásit, že má jen základní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6243
10.1.21 18:02
@Melissa16 píše:
Ahoj nejsem žádný troll, ale jsou to rodiče takže to jako okrádání neberu, ale jen my to přijde nespravedlivé :palec:

Tak jim davej adekvatni prispevek na bydleni a na jidlo a mas to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14363
10.1.21 18:03

To by záleželo jestli by k tomu dítě ještě chodilo do školy nebo ne. Pokud ano. Tak by neplatilo nic. Pokud by nestudovalo, tak by platilo svoji část všeho.

V tvém případě je blbost, aby jsi sis nechávala posílat peníze na účet, ke kterému nemáš žádný přístup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139
10.1.21 18:03

@Melissa16 je to okradadani a ty jsi ocividne hloupa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1227
10.1.21 18:07
@Melissa16 píše:
Ahoj nejsem žádný troll, ale jsou to rodiče takže to jako okrádání neberu, ale jen my to přijde nespravedlivé :palec:

Pokud Ti berou veškeré peníze, které si Ty vyděláš, okradají Tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47712
@welovefashion píše:
Ty v 17 letech nemáš skolu?

Psala tu už vícekrát :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614

Tak se domluv se zaměstnavatelem ať ti to dává na ruku. Nebo si založ druhy účet a řekni v práci ať ti to posílají na ten nový. Většinou stačí trochu zapojit hlavu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
10.1.21 18:08

Zaloz si novy ucet, v praci nahlas zmemu uctu a vasim prispivej jen na jidlo a energie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
10.1.21 18:09
@Popeladym píše:
Pokud Ti berou veškeré peníze, které si Ty vyděláš, okradají Tě.

Když jim řeknu něco takového tak mi řeknou, že z těch peněz zaplatí elektřinu, vodu, plyn, jídlo, které i já využivam a to je vše proto nemám nárok :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat