Výplata odstupného

1844
24.2.11 09:27

výplata odstupného

ahoj holky, dostala jsem výpověď a tříměsíční odstupné. zajímá mě z čeho se odstupné počítá, zda se danní a dostanu ho najednou nebo po tři měsíce jako normální výplatu. raději bych měla práci než odstupné ale co nadělám, nic, život jde dál. díky moc renča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1054
24.2.11 09:31

Tak to by mne také zajímalo:-) Jdu v pondělí do práce po cca 1,5 roce, kvůli nevydařeným těhu, a zrovna se chystá vlna propouštění, takže se obávám, že budu na řadě kvůli nemocnosti, tak by mne to také zajímalo jak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22291
24.2.11 09:36

Vyplácí se jednorázově. Počítá se z průměru, myslím že za poslední 3 měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68256
24.2.11 10:04

Počítá se z průměrného platu za poslední kalendářní čtvrtletí. Pokud ho nemáte, tak z teoretického platu, což je většinou to co máte uvedeno ve smlouvě. Vyplácí se najednou a daní se normálně 15%, jen se z něj neplatí sociální a zdravotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
24.2.11 10:15

Jak už tu holky psaly, je to za poslední tři měsíce atd., akorát nevím jak to máš, jestli jsi dostala výpoveď teď nebo už seš doma a čekáš na výplatu, ale nám když měli dávat výpoveď (rušili firmu) tak nám stačili ty poslední tři měsíce ještě snížit plat, aby to odstupné nebylo tak „tučné“ :mrgreen: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.11 10:29

Diggy to je mi lito, taky me to po rodicovsky ceka, bohuzel. Ale jedna se celkove snad o 5 platu, ne ?
Moc se v tom nevyznam, ale domnivala jsem se, ze 3 platy jsou lhuta, po kterou tam jeste (teoreticky) mam byt a 2 platy jsou odstupne (nebo opacne?).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68256
24.2.11 10:32

Opačně :-)
Jsou zaměstnavatelé, kteří nabídnou dohodu a 5 platů, jsou takový co tě nechají ty 2 měsíce doma za plný plat a jsou tací, kteří chtějí, abys tam ty 2 měsíce chodila, když už tě platí… nebo šla na dohodu se 3 nebo 4 platy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.2.11 10:51

No me to po materske asi take ceka, ze dostanu vypoved z organizacnich duvodu :-( Dostm e to mrzi, nebot jsem mela dobrou praci a kousek od domova, ale s tim nic nenadelam hold krize se dotkla vsech.
A ja ted prave premyslim. Jak to tedy je ja bych melap o rodicovske nastoupit a pak az dostat vypoved a ty by mela byt dvoumesicni ne? Takze bud by me meli nechat 2 mesice pracovat a pak mi dat 3 mesice odstupneho nebo zaplatit 5 mesicu nebo se pletu?
A jeste jeden dotaz kdyz dostanu to odstupne tak v te dobe (tech trech mesicu) mohu nastoupit do noveho zamsetnani? A kdybych ho nesehnala tak po tu dobu se asi nemam hlasit na UP a az po skonceni tech trech mesicu?
Mama v tom zmatek a navci se to proad meni :-( Navic maleho nevezmou do skolky ach jo uz z toho mam depku :-( Malovala jsme si to ruzove - maleho dam vetrech letech do skolky a nasoupit zpatky do zamestnani…
V.

• Nahlásit
  • Citovat
68256
24.2.11 11:20

Máš to zjištěno správně, buď nastoupíš na ty 2 měsíce do práce a odstupné budou 3 platy, nebo se můžeš dohodnout na těch 5 platech, tam bych doporučovala stejně chtít na týden nastoupit do práce a dát dohodu až pak, aby se ti podpora počítala z platu a ne ta malá částka po rodičáku.
Jinak na UP se nahlásit můžeš i během těch 3 měsíců, ale podporu bys dostávala až pak. Nebo být doma jako osoba pečující o dítě, abys nemusela sama platit zdravotní, ale to by nesměl chodit do školky na déle jak 4 hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.11 12:07
j.a.n.i1 píše:
Máš to zjištěno správně, buď nastoupíš na ty 2 měsíce do práce a odstupné budou 3 platy, nebo se můžeš dohodnout na těch 5 platech, tam bych doporučovala stejně chtít na týden nastoupit do práce a dát dohodu až pak, aby se ti podpora počítala z platu a ne ta malá částka po rodičáku.

Takze kdyz ma dite narozeniny 4.kvetna, ja mam 5.kvetna nastoupit (mmch-jakou roli hraje statni svatek?),tak doporucujes mit vypoved datovanou treba 10.kvetna?To snad lze se zamestnavateli domluvit, predpokladam,ze kdyz uz nas nechteji a nemame si tam ani kde sednout,tak by nam mohli vyhovet aspon v tom,jaky datum nam daji na vypoved.Doufam,ehm.

Jinak diky j.a.n.i1 - jsi super! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.11 12:08
Anonymní píše:
No me to po materske asi take ceka, ze dostanu vypoved z organizacnich duvodu :-( Dostm e to mrzi, nebot jsem mela dobrou praci a kousek od domova, ale s tim nic nenadelam hold krize se dotkla vsech.

To jsme dve, ja chodila do prace dokonce pesky.
Depku mam taky slusnou, dokonce jsem se uz smirila, ze tak dobrou praci uz ani nesezenu. Ja uz mam taky nic moc vek … k tomu maly dite …no konecna. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
24.2.11 13:57

teď nevím jestli se nepletu. ale… pokud dostaneš tři platy jako odstupné, tak po dobu těch tří měsíců nedostaneš žádnou podporu? nevím, někde jsem to četla. kdyžtak mě opravte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68256
24.2.11 19:01
EvušeŠ píše:
teď nevím jestli se nepletu. ale… pokud dostaneš tři platy jako odstupné, tak po dobu těch tří měsíců nedostaneš žádnou podporu? nevím, někde jsem to četla. kdyžtak mě opravte…

To nedostaneš, ale o tu podporu nepřijdeš, jen se posune, tj. 1-3. měsíc máš odstupné a 4-8. měsíc podpora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68256
24.2.11 19:05
nakukovatelka píše:
j.a.n.i1 píše:

Takze kdyz ma dite narozeniny 4.kvetna, ja mam 5.kvetna nastoupit (mmch-jakou roli hraje statni svatek?),tak doporucujes mit vypoved datovanou treba 10.kvetna?To snad lze se zamestnavateli domluvit, predpokladam,ze kdyz uz nas nechteji a nemame si tam ani kde sednout,tak by nam mohli vyhovet aspon v tom,jaky datum nam daji na vypoved.Doufam,ehm.

V principu jo, jen by to nebyla výpověď, ale ukončení dohodou.
Kdybyste se nedohodli, tak ti po nástupu dají výpověď a výpovědní doba začíná běžet 1.6. a končí 31.7.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.11 11:10
j.a.n.i1 píše:
nakukovatelka píše:
j.a.n.i1 píše:

V principu jo, jen by to nebyla výpověď, ale ukončení dohodou.
Kdybyste se nedohodli, tak ti po nástupu dají výpověď a výpovědní doba začíná běžet 1.6. a končí 31.7.

no jo ,ale kdyz dam vypoved dohodou, tak se pak znevyhodnim na UP ne? Ja myslela, ze kdyz vypoved dostanu, tak mam narok na nejakou podporu (tedy porad doufam, ze to nenastane a nejakou praci najdu, ale clovek v dnesni dobe nevi :-( ) A kdyz dam vypoved dohodou, tak snad na podporu narok nemam ne? Nebo se mylim. Me to tedy ceka az pristi rok takze je mozne, ze se to jeste 100× zmeni, ale stejne me docela zajima na cem jsem.
A tedy kdyz dostanu vypoved ke dni nastupu do prace takze pak by sem i podporad vypocitavala z RD?
A jeste jeden dotaz kdyby mi zamestnavatel teoreticky rekl, ze tedy ty dva mesice nemam chodit do prace, ale ze mi je bude platit to bych tedy musela rozvazat pracovni pomer dohodou nebo bych mohla dostat normalne vypoved od nich? Ale to by pak aischtelo, aby mi potvrdili, ze nemusim chodit do prace, abych pak nakonec nedostala vypoved z duvodu hrubeho poruceni zakoniku prace :-)
V.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama