výpočet dovolené

2
26.7.05 23:02

výpočet dovolené

:wink: Potřebovala bych poradit v následující záležitosti:
Od května 2000 jsem zaměstnancem firmy „X". Od listopadu 2002 do května 2003 jsem měla neschopenku v souvislosti s těhotenstvím, od června 2003 do prosince 2003 jsem pobírala mateřskou a od ledna 2004 do této doby pobírám rodičovský příspěvek. Firma „X" se přetransformovala na firmu „Y" (změnila sídlo, název i IČO, tím pádem je to úplně jiná firma), ale do součastné doby jsem nepodepsala žádnou novou smlouvu, ani nedostala výpověď z pracovního poměru.

Protože mám rizikové těhotenství chci se zeptat:

1. Pokud ukončím rodičovský příspěvek a budu mít neschopenku v souvislosti s těhotenstvím, z čeho se mi bude počítat její výše?
  2. Z čeho se mi bude počítat výše mateřské po ukončení této neschopenky?
    Děkuji vám za radu
    e-mail:cada@raz-dva.cz
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16723
27.7.05 08:02

výpočet dovolené

ahoj,
klidně se můžeš říct o kvalifikovanou radu u správy soc. zabezpečení nebo úřadu práce ( soc.odbor - rodič.příspěvek) nebo existují ve větších městech právní poradny zdarma, ať máš jistotu. Nová firma by měla smluvně převzít všechny závazky i práva, to bys u nové fy měla také zjistit.
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
avi
115
27.7.05 17:37

Takže:pokud jsi na rodičovské dovolené, nemůžeš pobírat nemocenskou dávku. Musela bys rod. dovolenou ukončit, ale to lze pouze se souhlasem zaměstnavatele… Pokud by ti přece jenom na to kývl,o čemž pochybuju, tak se ti nem. dávky budou počítat z příjmu za poslední kalendářní rok. Pokud žádný nebyl, hledá se po 3 měsících dál tak dlouho až se na nějaký narazí.Takže bys měla +/- stejně jako byla tvoje poslední mateřská. No a nová mateřská se počítá stejně, z příjmu za poslední kal.rok… Když tak se ptej, nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.15 14:20

Ahoj,
měla bych dotaz. Nějak nechápu svoji výplatní pásku, chodím do práce o víkendech, jsem na RD.
Mám na výplatní pásce napsané dovolená - průměr 258,30 Kč. Hrubá mzda mi vychází na 9689 Kč za odpracovaných 36 hodin. Když hodinovou částku vynásobím počtem odpracovaných hodin, vyjde mi méně než je hrubá mzda uvedená na pásce.
Takže to chápu dobře, že je to pouze průměr, který mi bude placen, pokud si vyberu dovolenou, ale nesouvisí to s hrubou mzdou, pokud pracuji? Ta se počítá jinak?
Dotaz je úplně hloupý, ale moc těmhle účetním věcem nerozumím. Jen chci vědět, že i když jsem na RD, jsou to dvě odlišné věci. Nedostávám průměr za dovolenou, ale svou hodinovou sazbu za víkend?
Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
19472
7.2.15 16:02

Moc nechapu dotaz, ale nesouvisi to treba s priplatky za vikend? Sazba na dovolenou se pocita bez priplatku, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.2.15 16:07

Prostě, že dostávám normální příplatky za víkend, když jsem na RD a ne platbu jako za dovolenou?
Já nevím, jak to zformulovat. Sama to po sobě nechápu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
19472
7.2.15 16:10

Priplatky za vikend jsou vzdycky, ne? To nezalezi na uvazku. Nemas narok na prescasovy priplatek, protoze nedelas prescas, ale prace o vikendu je s priplatkem.
Dovolena je pocita z prumerne mzdy bez priplatku za vikedn( snad nekecam, nejsem ucetni, jen tak svou vyplatni pasku chapu ja).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama