Výpočet týdne těhotenství - jak na to?

Anonymní
13.4.21 21:43

Výpočet týdne těhotenství

Ahoj, moc se v tom nevyznám, jak se počítají týdne těhotenství. Poslední menstruaci jsem měla 16.2. Jsem tedy v kolikátém týdnu přesně? Některé online kalkulačky ukazují to a jiné to, tak jsem z toho jelen :nevim:… Kdy to pozná gynekolog na ultrazvuku?

Anonym, jelikož tu mám známe a nechci aby to věděli, děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.4.21 21:47

Mame to stejne. Na gyn jsem byla v pátek to mi bylo tehu potvrzeno. Znovu jdu za cca14 dle objednání. Sama dr mi neřekla v jakým jsem tydnu. Budu si hold muset počkat.

• Citovat
  • Nahlásit
8181
13.4.21 21:49
@Anonymní píše:
Ahoj, moc se v tom nevyznám, jak se počítají týdne těhotenství. Poslední menstruaci jsem měla 16.2. Jsem tedy v kolikátém týdnu přesně? Některé online kalkulačky ukazují to a jiné to, tak jsem z toho jelen :nevim:… Kdy to pozná gynekolog na ultrazvuku?Anonym, jelikož tu mám známe a nechci aby to věděli, děkuji :srdce:

Ja jsem ji měla o 3 dny dřív 13.2. a jsem v 8+3 takže ty by jsi měla byt v 8+0, takže 9 týden. Ale nejpřesněji se to dozvis na 1.screaningu. na potvrzeni jsem byla ve čtvrtek. Jestli jsi ještě nebyla tak se objednej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 22:10

@JancaS84 Děkuji, ještě dotaz, jak je možné, že když 9.tt tak je to 8+0. A moc gratuluji a přeji zdraví :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
8181
13.4.21 22:41
@Anonymní píše:
@JancaS84 Děkuji, ještě dotaz, jak je možné, že když 9.tt tak je to 8+0. A moc gratuluji a přeji zdraví :kytka:

Tak teď nad tím taky přemýšlím, ještě jsem ti to napsala dobře :think: Jako 8+1 je už určitě 9tt, teď si nejsem jistá jestli je 8+0 poslední den 8tt nebo první 9tt. No den sem, den tam, to je jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
13.4.21 22:49
@JancaS84 píše:
Tak teď nad tím taky přemýšlím, ještě jsem ti to napsala dobře :think: Jako 8+1 je už určitě 9tt, teď si nejsem jistá jestli je 8+0 poslední den 8tt nebo první 9tt. No den sem, den tam, to je jedno.

Já bych řekla, žes to napsala dobře. Protože 8+0 už je prakticky ukončený 8tt a začátek 9tt. Je to takové všelijaké ale myslím, že už se dá říct že jde o 9 tt :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
13.4.21 22:56

Počítá se to o posledního dne menstruace :kytka: v tvém případě jestli ji máš 5 dní? Jsi +- 8+2 TT

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8181
13.4.21 23:13
@KKikina píše:
Počítá se to o posledního dne menstruace :kytka: v tvém případě jestli ji máš 5 dní? Jsi +- 8+2 TT

Ne, počítá se to od prvního dne poslední menstruace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
550
13.4.21 23:15

@KKikina omyl, počítá se to od PRVNÍHO dne poslední menstruace.
Návod jistě bude u každé kalkulačky ;). Nicméně toto je pouze orientační, málokdo má ovulaci přesně v půlce cyklu, takže přesněji se to dozvíš u doktora (nejspolehlivěji po 1.screeningu). Já jsem například podle MS 30+0tt a podle utz 29+0tt.

A je to tak že máš například 8+3tt, což znamená 8 ukončených týdnů a 3 dny k tomu, tzn. devátý týden :). Takže já jsem 29tt, 29. týden jsem ukončila a začínám 30. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
13.4.21 23:34

Holky jste prostě jedničky, děkuji za objasnění :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
635
13.4.21 23:37
@JancaS84 píše:
Ja jsem ji měla o 3 dny dřív 13.2. a jsem v 8+3 takže ty by jsi měla byt v 8+0, takže 9 týden. Ale nejpřesněji se to dozvis na 1.screaningu. na potvrzeni jsem byla ve čtvrtek. Jestli jsi ještě nebyla tak se objednej.

Ty píšeš 8+0 a já +-8+2 tak to nám to stejně nějakým záhadným způsobem nevychází což :mrgreen: :mrgreen: :P :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 01:13

Děkuji všem

• Citovat
  • Nahlásit
7455
14.4.21 02:50
@Anonymní píše:
Ahoj, moc se v tom nevyznám, jak se počítají týdne těhotenství. Poslední menstruaci jsem měla 16.2. Jsem tedy v kolikátém týdnu přesně? Některé online kalkulačky ukazují to a jiné to, tak jsem z toho jelen :nevim:… Kdy to pozná gynekolog na ultrazvuku?Anonym, jelikož tu mám známe a nechci aby to věděli, děkuji :srdce:

Zadej si to tady: https://www.maminkam.cz/…a-kalkulacka#…

1. den posledni MS (pocita to uz dnesek 14.4.2021). Dle MS jsi 8+1tt - 9. tyden (1. den 9. tydne). 8+0tt je uplny konec 8. tydne. Zadna velka veda ;) pak ti na 1. screeningu rekne dr jeste tyden dle utz - ten se pak bere ve vetsine pripadu jako ten dulezitejsi a presnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 11:00

Výpočet tydne těhu

Ahojky… rada bych poprosila o radu. Po skoro roce snazeni mi vysel pozitivni test.. :srdce:
Měla jsem ale dlouho nepravidelnou menstruaci a moje otazka zni, poradite mi, v kterem jsem tydnu tehotenstvi?
Posledni menstruace byla 1.-5.3 takze podle toho bych mela byt nejaky probihajici 7 tyden (44 den) ale ovulaci jsem mela az 25.3 a podle toho to vychazi probihajici 5 tyden (34 den).
Je to tedy dnes 20 dni od ovulace.
Jde mi o to, kdy mam jit k doktorovi? Abych tam neprisla zbytecne brzy a nebo zase pozde :nevim:
Chtela jsem tam zavolat ale do konce tydne maji dovolenou?
Vyrazily byste tedy uz v pondeli nebo jeste cekaly? Na internetu jsem cetla ze se chodi az osmy tyden ale to se mi zda docela pozde.
Dekuji moc za rady :srdce:

Ps: omlouvam se za anonym.. zatim je to tajne :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.21 11:35
@Anonymní píše:
Ahojky… rada bych poprosila o radu. Po skoro roce snazeni mi vysel pozitivni test.. :srdce:
Měla jsem ale dlouho nepravidelnou menstruaci a moje otazka zni, poradite mi, v kterem jsem tydnu tehotenstvi?
Posledni menstruace byla 1.-5.3 takze podle toho bych mela byt nejaky probihajici 7 tyden (44 den) ale ovulaci jsem mela az 25.3 a podle toho to vychazi probihajici 5 tyden (34 den).
Je to tedy dnes 20 dni od ovulace.
Jde mi o to, kdy mam jit k doktorovi? Abych tam neprisla zbytecne brzy a nebo zase pozde :nevim:
Chtela jsem tam zavolat ale do konce tydne maji dovolenou?
Vyrazily byste tedy uz v pondeli nebo jeste cekaly? Na internetu jsem cetla ze se chodi az osmy tyden ale to se mi zda docela pozde.
Dekuji moc za rady :srdce:Ps: omlouvam se za anonym.. zatim je to tajne :)

Byla jsem asi 20den po vynechání a bylo to moc brzo. Dalsi kontrola bude za 14 dni

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat