Výpočet týdnů těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 16.04.09 16:36
Vypocet tydnu tehotenstvi...

Ahoj holky,
mam totalne trapnej, zacatecnickej dotaz. Jak se pocita, ve kterem jsem tydnu tt ? Chapu od kdy se pocita…ale nerozumi co to 0+6tt apod…tj. 6 ukoncenych tydnu tt + 0 dnu ? tzn. zacatek 7 tt ?
jsem zmatena jak lesni vcela :lol: :oops:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 16.04.09 16:43

metřík ti ukazuje 7+5= jsi v 8 týdnů. 8+0 je konec 8 týdne a 8+1 je začátek 9 týdne

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34287 příspěvků 16.04.09 16:43

opacne, 6+0 je ukoncenej sestej tyden a zacinajici sedmy. Pocita se od posledni MS, den MS je vlastne 0+0.

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 16.04.09 16:44

OOOO…dekuji mooooooooooooooc :)))

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 16.04.09 20:35

ahaaa já myslela, že je to ode dne početí
jsem dnes nechápala že podle UTZ mi vychází 7+1 což je dle nechráněného styku nemožný,
ale podle výpočtu v tabulkách, kde se zadá poslední MS a délka periody, tam my vychází to co mám v metříku.
Tak nevím co mám brát, že je reálné :roll:

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 17.04.09 07:32

Pocita se to tak, ze jsi podle datumu posledni MS treba 6+3tt, ale miminko mas stare jen 4+3tt (plus minus). Tehotenstvi se pocita od posledni MS, ale k oplodneni samozrejme dochazi az po ovulaci, coz je prave cca tech 14dni po posledni MS.
Ale vsude uvadis, ze jsi 6+3tt, proste se to tak pocita.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.04.09 07:45
cancerka píše:
ahaaa já myslela, že je to ode dne početí
jsem dnes nechápala že podle UTZ mi vychází 7+1 což je dle nechráněného styku nemožný,
ale podle výpočtu v tabulkách, kde se zadá poslední MS a délka periody, tam my vychází to co mám v metříku.
Tak nevím co mám brát, že je reálné :roll:

zcela nejpřesnější je, pokud víš naprosto přesně, kdy se to stalo.

iank jako nejpřesnější se udává termín podle UZ ve 12tt, další dle uz už mohou být dost zavádějící.

a oba termíny se mohou lišit od termínu dle ms

důležité je, pokud víš, kdy se to stalo, si k tomu „přičíst“ dva týdny navíc, jinak ti tam budou vždy v určování délky haprovat - to je kvůli tomu, že se to většinou počítá podle MS (a bohužel někdy na tom doktoři dost nesmyslně trvaj, i když kolikrát kulový vědí)

vjoo
Kecalka 234 příspěvků 17.04.09 10:56

Lucci
Neúnavná pisatelka 15043 příspěvků 17.04.09 12:17

Podle me se vsude u doktoru rika ten od posledni MS.

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 17.04.09 12:27

Stejně mě překvapuje, že podle UTZ to vypadá starší než podle MS, čekala bych to spíš naopak :?: :idea: :?:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.04.09 14:54
Lucci píše:
Podle me se vsude u doktoru rika ten od posledni MS.

ale současně jsem velmi důrazně upozorňovala a trvala na tom, aby se to zapisovalo, že je o 11 dní mladší, což je důležité…jinak někde ty TP a tt upravujou podle uz ve 12tt, ale třeba naše sestry na gyndě to moc nepochopily či co, takže mi to do konce počítaly podle MS a pak v porodnici po jednom výjezdu (ale i bez něj jsem to hlaásila a měla zapsané v kartě) jsme to upravily s dr

vjoo
Kecalka 234 příspěvků 17.04.09 18:56

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 17.04.09 19:25

no já to hlásila. Výhoda pak je potvrzení na UZ ve 12tt (ale počítej s průpovídkama typu - pokud není rozdíl víc jak 2 týdny, tak se to neřeší nebo pak tlaky na to, kdy už vyvolávat porod - třeba u kamarádky ačkoliv prokazatelně měla těhotenství (obě) mladší o týden, v jejich porodnici prostě tak jako tak nechali přenášet max 5 dní podle tp dle ms a na tp dle uz vůůůbec nebrali ohled, ačkoliv se ví, že to je nejpřesnější)

vjoo
Kecalka 234 příspěvků 17.04.09 21:09

rosanka
Závislačka 3963 příspěvků 18.04.09 07:02

Kdybych měla těhu počítat podle poslední MS, bylo by mimi cca o 6 týdnů starší. Takže si dr. datum poslední MS upravil, víceméně jednu MS přidal, aby stáří miminka přibližně odpovídalo. Fakt se trefil, podle pozdějších UZV to vychází s rozdílem 2 dnů :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné výročí Jana Tuny: Před 10 lety dostal „na budku“ po cestě z baru

To je pech! Jan Tuna (45), který tvrdí, že ho na firemním večírku v pražském... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >