Výpověď a rodičovská dovolená

41884
27.3.17 18:18

Výpověď a RD

Ahoj holky :kytka:
Zítra jdu do práce ukončit PP dohodou, mám smlouvu na neurčito, ale po RD se tam vrátit kvůli směnám nemůžu. Musím to jít někam hlásit, když na rodičáku jsem do konce srpna?
Já se v tomhle fakt nějak neorientuju. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.3.17 18:33

@lyrica RD ti skončí dle termínu dohody. Dej pak vědět pojišťovně, že nadálepobíráš rodičovský příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 18:35

A mění se pro mě něco? Nebo prostě jen nahlásím, že tedy pobírám dál RP, ten mám takhle nastaven od začátku..a tím to hasne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 18:48

Myslím ohledně zdravotního pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 18:51

@lyrica zdravotní pojištění ti nadále bude hrazeno státem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 18:53

Díky moc :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
27.3.17 19:26

Pokud vím, je třeba tuto změnu nahlásit i na úřadě práce - obor sociální.

• Citovat
  • Upravit
7540
27.3.17 19:29
@monrom píše:
Pokud vím, je třeba tuto změnu nahlásit i na úřadě práce - obor sociální.

Ne, pokud dítě není mladší dvou let a nebude umístěno ve školce nebo obdobném zařízení, tak na pracáku není potřeba nic hlásit.

@lyrica Na pojišťovně budou chtít pravděpodobně vidět doklad, že pobíráš RP a možná i zápočtový list nebo dohodu o ukončení PP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 19:33

@Lendeš nene, to nebude, do školky pošupe až v září a já teda doufám, že pracák se mě bude týkat max měsíc a něco seženu. :lol: :roll:

Jj, fajn, to v pohodě doložím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 19:35

A ještě, pobavilo mě, že podpora je kolem 3500,–, to jako vážně? Já mám tedy rezervu, takže to pro mě není směrodatné, ale spíš si říkám, jestli to myslej vážně. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7540
27.3.17 19:37

To s pracákem bylo myšleno z hlediska pobírání RP - tam je povinnost do dvou let věku dítěte hlásit, že pobývá ve školce. S evidencí jako uchazeče o práci to nemá nic společného.

A ještě k té pojišťovně - změnu máš povinnost hlásit do 8 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7540
27.3.17 19:39
@lyrica píše:
A ještě, pobavilo mě, že podpora je kolem 3500,–, to jako vážně? Já mám tedy rezervu, takže to pro mě není směrodatné, ale spíš si říkám, jestli to myslej vážně. :lol:

Je to tak, pokud nastupuješ rovnou z rodičovské. Pokud bys chvíli pracovala, pak by se počítala z platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 19:40

@Lendeš jj, to jsem se taky dočetla. Bohužel přímo z RD. Tak snad to všechno půjde,,hladce,,. :roll: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
27.3.17 19:59

@lyrica Bylo by pro Tebe lepší aspoň něco odpracovat, klidně jen pár dnů a pak jít na ÚP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41884
27.3.17 20:03

@Adinal to jsem taky četla, ale naprosto netušim, jak by se to udělalo. :mrgreen: Ve firmě jsem byla naposledy před šesti lety, takže bych musela na nějaké školení, nafasovat oblečení a tak..mám smlouvu na dobu neurčitou, takže kdybych dala výpověď normálně, tak bych musela dva měsíce odpracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama