Pohovor na úřadu práce - odborný poradce pro zprostředkování

Anonymní
27.3.17 13:04

Pohovor na ÚP - Odborný poradce pro zprostředkování

Ahoj, chci se prosím zeptat: hledám práci v administrativě a nyní jsem narazila na inzerát, že v našem městě se hledá pracovník na pozici: Odborný poradce pro zprostředkování na úřad práce. Požadavky mají jen SŠ a praxe výhodou. Nic víc.
Na co by se u pohovoru mohli ptát?
A co si představujete pod touto pracovní pozicí?
Díky za info.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27.3.17 13:12

Práce na oddělení zaměstnanosti spočívá především v tom, že za tebou chodí nezaměstnaní lidé a ty se jim snažíš najít adekvátní práci, což není jednoduché. Polovina práci nechce, druhá polovina chce takovou, která prostě na ÚP v nabídce není. Zaměstnavatelé nemají povinnost hlásit svoje volná místa na ÚP, takže tam zrovna velký výběr není. Dále budeš vybírat lidi do rekvalifikačních kurzů atd.
Jinak se budou zcela jistě ptát na obecné věci v rámci zákona o zaměstnanosti, možná správního řádu, fungování ÚP. V rámci služebního zákona by tě po přijetí čekalo složení úřednické zkoušky, jak obecné, tak zvláštní, bez těchto dvou zkoušek nedostaneš smlouvu na dobu neurčitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 14:51
@silvie1978 píše:
Práce na oddělení zaměstnanosti spočívá především v tom, že za tebou chodí nezaměstnaní lidé a ty se jim snažíš najít adekvátní práci, což není jednoduché. Polovina práci nechce, druhá polovina chce takovou, která prostě na ÚP v nabídce není. Zaměstnavatelé nemají povinnost hlásit svoje volná místa na ÚP, takže tam zrovna velký výběr není. Dále budeš vybírat lidi do rekvalifikačních kurzů atd.
Jinak se budou zcela jistě ptát na obecné věci v rámci zákona o zaměstnanosti, možná správního řádu, fungování ÚP. V rámci služebního zákona by tě po přijetí čekalo složení úřednické zkoušky, jak obecné, tak zvláštní, bez těchto dvou zkoušek nedostaneš smlouvu na dobu neurčitou.

Ahoj, moc děkuju za objasnění ;) Tak to se vůbec na výběrko hlásit nebudu.To bude hodně psychicky náročné :D

• Nahlásit
  • Citovat
27.3.17 15:53

Zkusila bych to, práce na up je zajímavá, i když někdy náročná, ale všude je něco. Musíš se naučit zavřít dveře od kanclu a pustit všechno pracovní z hlavy a nebrat si osobně ústní útoky na tvou osobu. Byla jsem tam zaměstnaná 8 let a ráda na tuhle práci vzpomínám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 16:21
@silvie1978 píše:
Zkusila bych to, práce na up je zajímavá, i když někdy náročná, ale všude je něco. Musíš se naučit zavřít dveře od kanclu a pustit všechno pracovní z hlavy a nebrat si osobně ústní útoky na tvou osobu. Byla jsem tam zaměstnaná 8 let a ráda na tuhle práci vzpomínám.

Opravdu? No mně to láká, ale stejně si myslím, že to bude tlačenka tam :? A prosím tě, v požadavku mají jen SŠ, trestní bezúhonost, loajalita.Nic víc. Myslíš že po mně budou chtít znalost třeba zákona o zaměstnanosti?

• Nahlásit
  • Citovat
354
27.3.17 17:09

Kamarád tam pracuje, a já jsem se hlásila na něco podobného, tak jsem mu napsala a on mi pověděl +- na co se ho ptali. Převážně na to jaké města spadají pod daný ÚP, kolik je v dané oblasti nezaměstnanost, jaka je celková nezaměstnanost, aktivní politika státu v oblasti zaměstnanosti, jaké jsou programy pro nezaměstnané atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 17:13

Nedávno jedna známá takový pohovor absolvovala a test byl celý postaven na znalosti zákona o zaměstnanosti, tzn. délka podpory v závislosti na ukončení pp, výše podpory v závislosti na věku, rekvalifikace, aktivní politika zaměstnanosti, míra nezaměstnanosti v daném regionu, výše minimální mzdy, povinné odvody ze mzdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 17:24

Trocha praktických postřehů: tohle je super job, teda pro tu zprostředkovatelku, pro daňové poplatníky už tolik ne. :lol: Moje sousedka tohle dělá. Má všechny výhody státního zaměstnance.
Na jednoho klienta má 30 minut, ve skutečnosti tam ten člověk stráví tak 10 minut a to je ještě dobrá, její kolegyně vypakují klienta klidně za 5 minut. Takže vlastně z pracovní hodiny pracuje pouze 20 minut, za tu dobu udělá dva klienty a zbylých 40 minut se může flákat, věčně tam kafíčkujou s kolegyněmi, nebo kouří.
Během povídání s klientem to vše zapisuje, klient pak podepíše a tím veškerá administrativa končí. To je sen každého zaměstnance, mít každou hodinu 2× 20 minut pauzu. Uplně zbytečná pozice, vyhozené státní peníze, takových poradkyň je na jednom úřadě minimálně 5, někde i 10, dle velikosti města. Vždycky se musím opravdu hodně od srdce zasmát když se státní úředníci stěžují na to jak toho mají v práci hodně, nemají páru o tom co to znamená mít hodně práce :mrgreen: Já bych takovej flek brala hned, kdyby to nebylo tak mizerně placené. Tak zakladatelko ať ti to vyjde.

Anonym- sousedka a soukromé informace. Bára.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.3.17 18:55

Anonym kvůli práci - Renata
Milá Báro, jestliže tvoje sousedka má na klienta 30 minut, tak asi nedělá obyčejné zprostředkování. Tam je dle systému v „budíku“ nastaveno 10 minut. Pokud svoji práci fláká, tak asi nemá pořádnou kontrolu nad sebou. Kolegyně má agendu, kde má v „pár“ klientů, má na ně cca 30 minut. Musí si je zvát velmi často a je sakra kontrolována z kraje. Je fakt, že ona to opravdu dělá poctivě.
Také jsem dělala na zprostředkování (teď jsem na jiné agendě). Pokud někdo vypakuje klienta po 5 minutách, tak obavuje stylem: „Dobrý den. Nashlednou za tři měsíce.“ Já měla objednaných cca 40 klientů v dlouhý den a 18-20 na krátký. Což už už jsem musela ubírat čas v budíku. V reálu to znamená, že ti jich např. dojde 60 (dojdou mimo termín, se smlouvama, doporučenkama apod.). Je fakt, že já tu práci dělala poctivě (klienti mě neměli rádi). Jde o psychicky náročnou práci a je potřeba umět opravdu práci nechat v práci. Jinak by se člověk z toho zbláznil. Musíš jednat s lidma, kteří jsou hulváti, arogantní, špinaví, smradlaví, mají různé nemoci (žloutenka, svrab, štěnice apod.). Zase bych to jako leháro neviděla. Věř, že když ti čeká 10 lidí za dveřma, tak nejsou dvakrát přívětiví. Někdy jsem taky klienta vypakovala za cca pět minut (důchodce, který šel za pár měsíců do důchodu - toho jsem do práce fakt nehonila), ale taky jsem tam pak měla klienta v kanceláři např. 30 minut a ostatní čekali.
U nás je docela tlak (kontroluje se) na vydávání doporučenek. Museli jsme zdůvodňovat, proč daný klient nedostal doporučenku apod.

Pro zakladatelku: výběrové řízení u nás (může se to lišit): zákon o zaměstnanosti, statistiky (míra nezaměstnanosti ČR, kraj, okres), výše min. mzdy apod.

• Nahlásit
  • Citovat
27.3.17 19:22

Anonymy typu moje sousedka, moje známá atd. dělá ve státní správě a pohoda, flakarna neberu vůbec vážně. Pracuji ve státní správě, neříkám, že se nadřu, že je práce stejně náročná jako práce manuální, ale má taky svoje. Pro mě ale převažují výhody, které všechno negativní smažou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.3.17 20:47

No je možné že nedělá zprostředkovatelku, ale poradkyni, každopádně nevěřím tomu že práce v tomto segmentu je náročná, je to práce s lidma a ti jsou prostě jací jsou a to v téměř každém odvětví. Asi máme rozdílné názory, ale úřad práce je dle mého názoru naprosto zbytečná instituce a zbytečně drahá. Kdo si práci chce najít, najde si ji a bez pomoci zprostředkovatelek a poradkyň. Dát člověku papír s nabídkou zaměstnání a tisknout nabídky na nástěnku je přece naprostý nesmysl. Internet je plný nabídek a konkrétně ty na ÚP jsou zpravidla nejhorší. Logika je jasná, chceš práci? Najdi si práci, proč je k tomu potřeba zaměstnat ještě dvě úřednice.

• Nahlásit
  • Citovat
3628
28.3.17 09:40
@Anonymní píše:
No je možné že nedělá zprostředkovatelku, ale poradkyni, každopádně nevěřím tomu že práce v tomto segmentu je náročná, je to práce s lidma a ti jsou prostě jací jsou a to v téměř každém odvětví. Asi máme rozdílné názory, ale úřad práce je dle mého názoru naprosto zbytečná instituce a zbytečně drahá. Kdo si práci chce najít, najde si ji a bez pomoci zprostředkovatelek a poradkyň. Dát člověku papír s nabídkou zaměstnání a tisknout nabídky na nástěnku je přece naprostý nesmysl. Internet je plný nabídek a konkrétně ty na ÚP jsou zpravidla nejhorší. Logika je jasná, chceš práci? Najdi si práci, proč je k tomu potřeba zaměstnat ještě dvě úřednice.

To jo, souhlasím. Ale ne všichni mají možnost aktivně vyhledávat na internetu a přece když jsou nezaměstnaní, musí být někde vedení, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.17 11:34
@SarkaNovo píše:
To jo, souhlasím. Ale ne všichni mají možnost aktivně vyhledávat na internetu a přece když jsou nezaměstnaní, musí být někde vedení, ne?

Já jsem spíš za základní příjem, žádné dávky, příspěvky a podpory, prostě jen základní příjem. I když si to spousta lidí nemyslí, ušetřila by se tím hromada peněz za tyhle „úředníky-neúředníky“. U nás v krajském městě je jeden úřad práce a jedna sociálka, dohromady mají obě instituce přibližně 200 zaměstnanců. Při průměrné mzdě těchto lidí cca 20.000Kč (podotýkám průměr a přibližně, počítám do toho i uklízečky a vrátné) stojí tyhle dvě instituce měsíčně 4 miliony korun a to se bavíme pouze o mzdách, kde jsou energie, vybavení, údržba. Bára.

• Nahlásit
  • Citovat
3628
28.3.17 13:01
@Anonymní píše:
Já jsem spíš za základní příjem, žádné dávky, příspěvky a podpory, prostě jen základní příjem. I když si to spousta lidí nemyslí, ušetřila by se tím hromada peněz za tyhle „úředníky-neúředníky“. U nás v krajském městě je jeden úřad práce a jedna sociálka, dohromady mají obě instituce přibližně 200 zaměstnanců. Při průměrné mzdě těchto lidí cca 20.000Kč (podotýkám průměr a přibližně, počítám do toho i uklízečky a vrátné) stojí tyhle dvě instituce měsíčně 4 miliony korun a to se bavíme pouze o mzdách, kde jsou energie, vybavení, údržba. Bára.

Jo, což to je pravda. Něco na tom bude.Je fakt, že toto by zvládla dělat i sociálka. U nás na docela malém městě (cca 4000 obyvatel)je sociálka i úřad práce a oboje instituce mají kolem 10 zaměstnanců. 8o A přitom lidí je tu fakt málo, nevím proč jich tam sedí tolik…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.19 18:34

Ahoj. Příští týden mě čeká pohovor na pozici referentky na pracáku. Začínám z toho být lehce nervózní. V nabídce práce nebyla zmínka o tom, že kandidát má mít již nějakou praxi či znalost, tak by mě zajímaly Vaše osobní zkušenosti jak pohovor probíhá. Jsem nervózní i z toho, ze v předposledním zaměstnání jsem skončila ze dne na den. Tzn. Okamžitým zrušením. Nejsem na to pyšná, ale byla tam dost nepříjemná atmosféra a tohle bylo jediné řešení. Myslíte, ze si tyto informace o mě mohou zjišťovat?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama