Do práce ve 2 letech dítěte, hlídání jisté

27.3.17 17:51

Do prace ve 2 letech dítěte, hlídání jisté

Ahoj holky, chci se zeptat co si myslíte o nástupu do práce ve 2 letech dítěte? Mám jedinou příležitost a je teď anebo nikdy. Hlídání by bylo u babiček dědečku, žádná školka zatím. Myslíte že nepřijdu o důvěru a ten hezky vztah který máme s mým prckem. DĚKUJI MOC za odpovědi ❤❤❤

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.3.17 17:52
@Kristinn píše:
Ahoj holky, chci se zeptat co si myslíte o nástupu do práce ve 2 letech dítěte? Mám jedinou příležitost a je teď anebo nikdy. Hlídání by bylo u babiček dědečku, žádná školka zatím. Myslíte že nepřijdu o důvěru a ten hezky vztah který máme s mým prckem. DĚKUJI MOC za odpovědi ❤❤❤

Tak pokud nebudeš dělat dvanáctky, proč ne? :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1946
27.3.17 17:53

Záleží co chceš ty. Já jsem ráda, že můžu být doma s dcerkou do těch tří let, protože ty zážitky a skvělé období se nikdy nezopakují. Maximálně si to s ní užívám, má taky 2 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5872
27.3.17 17:55

Vubec. Vsude ve svete jsou matky doma 6t, max 6mesicu. Deti zadnou ujmu nemaji :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
27.3.17 17:57

Proč ne? :nevim: Já se vrátila do práce, když byly mladšímu dítěti 2 roky. Do jeho 3 let jsem si tedy domluvila kratší úvazek. Hlídala babička. K žádné újmě dítěte a ani mě nedošlo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13329
27.3.17 17:57

Určitě to ber. Jsou příležitosti, které se neopakují. A ve dvou letech je spousta dětí již schopná fungovat bez mámy. Samozřejmě se dočteš spousty komentářů, že minimálně do tří let se musí být s dítětem doma. Ale je to pouze luxus, který najdeš v málokterém jiném státě. A myslíš, že ty rodiče mají s dětmi špatné vztahy? Věř mi, že si jen budeš o to víc a intenzivněji užívat společný čas. A to mluvím z vlastní zkušenosti - vracela jsem se do práce v roce staršího dítěte a 8 měsících mladšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
27.3.17 18:00

Myslím, že o důvěru ani hezký vztah nepřijdeš. Taky jsem šla, dítě bylo u babičky a spokojené, školku bych v tomhle věku nechtěla. A jakkoli ho babička rozmazlovala, pořád jsem samozřejmě byla TOP :D
Já jsem se do práce těšila, bavilo mě být zpátky, jen jsem si občas po té ranní honičce (jedno dítě odvézt do školky, druhé na hlídání, já do práce) říkala, jestli to stojí zato je i sebe tak honit. A zpětně je mi líto, že jsem si neužila to krásné období, kdy už jsou děti nenátočné, je to pohoda a člověk ještě nemusí do práce.

Ale znovu bych se rozhodla stejně. Jednak jsem neměla moc na výběr - návrat hned nebo nikdy. A navíc jsem to doma už nedávala (2 děti za sebou) a potřebovala jsem se zas cítit užitečná i jinde.

To zvládnete :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
27.3.17 18:02

Musis ty sama vedet, jestli se Ti po diteti nebude styskat.
Ja se s muzem doma prostridala, takze hned po materske jsem sla do prace a muz je na rodicaku, zatim mame za sebou mesic a vypada vse dobre. Nekdy mi je po dceri smutno, ale jinak to neslo. Reakce okoli jsou ruzne, je potreba je nevnimat a rozhodnout si to po svem. Za sebe bych na Tvem miste asi tu praci vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 18:04

Pro mne by to nebylo. Užívám si každy den a to uz je malému dva a půl. Ale ja si ho nechám az do ctyr doma, nepůjde ani do školky ještě. Proč taky, když to jde ;) tohle je ale o nastavení dospělého - o vztah s mrnetem bych se nebala. Spíše o tvůj pocit z te věci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
27.3.17 18:05

Já budu nastupovat zpět do práce na poloviční úvazek, až bude dcerce 9 měsíců.
Ve dvou letech mi to nepřijde žádná tragédie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 18:05

Pokud v práci nebudeš od rána do večera, tak proč ne? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1299
27.3.17 18:13

Syn měl v Prosinci 2 a od Ledna jsem v práci. Když se na to cítíš, tak směle do toho, nic ti nebrání

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
27.3.17 18:21

Je to na tobě. :nevim: Já bych nikdy nešla i kdyby to byla jedinečná příležitost, ale já mám k tomu jiný postoj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.17 18:29

Je to jen na tobe, jak se rozhodnes :) Ja budu doma 3 roky, synovi je rok a to proto, ze uz nikdy v zivote s nim nestravim tolik casu, jako ted, uz tu mamu bude potrebovat cim dal tim min, ale to je jenom muj postoj k veci ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11235
27.3.17 18:39

Nebala bych se toho. Mamka to tak mela u nejmladsiho brachy. Ja jsem byla na stredni, tak jsem ho rano vychystala a odvedla k babicce nez jsem jela do skoly a odpedne ho vyzvedaval mamky manzel. Pak prijela mamka z prace a venovala se mu. Vztah ma mamka s brachou uzasnej :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama