Reklama

Výpověd-dostanu výplatu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 12:17
výpověd-dostanu výplatu

Ahoj, jsem v práci cca skoro 4 měsíce, musím ted dát výpověd, jak se postupuje když jsem po zkušebce a zaměstnavatel na dohodu nepřistoupí? Bojím se aby mi pak vůbec poslali výplatu, když tam prostě nepřijdu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 26.02.17 12:21

Dostaneš ‚áčko‘ který s tebou půjde dál do další práce. Takhle se prostě v práci poměr neukončuje.

Sashie
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 26.02.17 12:22

Tak výplatu ti poslat musí, ale bude samozřejmě pokrácená pouze za odpracované dny. Musíš podat písemnou výpověď a začíná pak běžet lhůta (dvouměsíční). Ale výpovědní lhůta běží od 1. dne následujícího měsíce, tak bych to doporučila vyřešit v tomhle týdnu, do konce února. Když podáš výpověď 1. března, tak lhůta běží od 1. dubna…

Kriss Tina
Závislačka 4708 příspěvků 26.02.17 12:22

Kdyz na dohodu nepristoupi mas dvoumesicni vypovedni lhutu, kdyz neprides nejspis dostanes paragraf, vyplatu by poslat meli za odpracovane dny, ale treba znamemu strhli cast vyplaty za usly zisk, z toho ze neprisel, stejne tak prisel o penize co mel mit za nevybranou dovolenou. Ja bych tohle neriskovala nehlede na to ze mas pak ten paragraf a bude se ti sakra blbe hledat dalsi prace…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 12:27
@Kriss Tina píše:
Kdyz na dohodu nepristoupi mas dvoumesicni vypovedni lhutu, kdyz neprides nejspis dostanes paragraf, vyplatu by poslat meli za odpracovane dny, ale treba znamemu strhli cast vyplaty za usly zisk, z toho ze neprisel, stejne tak prisel o penize co mel mit za nevybranou dovolenou. Ja bych tohle neriskovala nehlede na to ze mas pak ten paragraf a bude se ti sakra blbe hledat dalsi prace…

A jak zjistí příští zaměstnavatel že mám paragraf?

claarca
Kecalka 334 příspěvků 26.02.17 12:30

Zjistí to v zápočtovém listu

Aletheia
Kelišová 6284 příspěvků 26.02.17 12:32

Prosímtě, normálně dej výpověď, nikdo tě nemůže držet v práci. Ale normálně dojdi za kompetentní osobou a podej výpověď. Výplatu dostaneš ale ne podporu v nezaměstnanosti právě proto žes dala výpověď ty. Ale nejít do práce je krávovina! To nedělej, dostaneš paragraf a nikde tě pak nevezmou a podporu taky nedostaneš..!

Normálně podej výpověd a nevymýšlej hovadiny.

Lendeš
Kelišová 5138 příspěvků 26.02.17 12:38
@Aletheia píše:
Prosímtě, normálně dej výpověď, nikdo tě nemůže držet v práci. Ale normálně dojdi za kompetentní osobou a podej výpověď. Výplatu dostaneš ale ne podporu v nezaměstnanosti právě proto žes dala výpověď ty. Ale nejít do práce je krávovina! To nedělej, dostaneš paragraf a nikde tě pak nevezmou a podporu taky nedostaneš..!Nor­málně podej výpověd a nevymýšlej hovadiny.

Na podporu v nezaměstnanosti je nárok, i když podá výpověď zaměstnanec. Pokud je to z vážných důvodů, tak ve stejné výši jako kdyby výpověď dostal od zaměstnavatele. Pokud to není z vážných důvodů, tak ve výši 45 % průměrného výdělku.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 26.02.17 12:46

Ale ze zapoctoveho listu to zjisti az po nastupu ne? A kdyz ji pak propusti tak dalsi zamestnavatel uz to nezjisti. Me by zajimalo, jestli maji treba kosmeticky, ktere delaji na sebe taky zapoctovy list?

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 26.02.17 13:03

@karkarka Nový zaměstnavatel po ní může požadovat buď čestné prohlášení, že pracovala jako OSVČ, nebo potvrzení od OSSZ.
 http://www.poradna-prace.cz/…ako-osvc.php#…

jessikka
Extra třída :D 10676 příspěvků 26.02.17 13:07

@karkarka Jo… Sice zápoták odevzdá až při nástupu, ale nový zaměstnavatel se bude mít před ní na pozoru. Pořád hrozí, že se stejně zachová k němu, takže o důvod víc rozvázat pr. vztah ve zkušební době. Navíc to může brát i jako nefér jednání z její strany, protože při pohovoru se určitě pral proč odešla z předchozího zaměstnaní. A když se doví, že neodpověděla popravdě, tak bude mít další puntík

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.17 13:36

Jako někdy se to tak dělá, mám s tím zkušenost, když mě nechtěli pustit dohodou a potřebovala jsem do další práce..nový zaměstnavatel o tom věděl, že to tak může skončit.. neskončilo.. Ale případný paragraf vlastně zaniká s tím, že vás přijme někdo další.

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 26.02.17 13:39

Ukončit práci tak, že nepřijdeš není moc rozumné. Radši tam ty dva měsíce vydrž a budeš to mít v klidu. Jinak budeš mít v zápočťáku paragraf a na ten nový zaměstnavatel moc nadšeně koukat nebude.

eumedon
Extra třída :D 13236 příspěvků 26.02.17 16:58
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem v práci cca skoro 4 měsíce, musím ted dát výpověd, jak se postupuje když jsem po zkušebce a zaměstnavatel na dohodu nepřistoupí? Bojím se aby mi pak vůbec poslali výplatu, když tam prostě nepřijdu.

Postupuje se tak, že dáš výpověď. Když ji doručíš do úterka, tak skončíš posledního dubna. Když kdykoli v březnu, tak skončíš posledního května.

claarca
Kecalka 334 příspěvků 26.02.17 17:12

Nejde jenom o paragraf, zaměstnavatel se může soudit za ušlý zisk, který jste způsobila, když jste nepřišla do práce…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Čech zemřel v Kolumbii za zvláštních okolností. „Někdo ho otrávil,“ říká rodina!

Jen za pár hodin se měl pětatřicetiletý Michal vrátit za rodinou, místo toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama